6 vynikajících tlumičů svíček pro zdravé svíčky

Tlumiče svíček jsou malé nástroje používané k uhašení plamene svíček. Často se zaměňuje s hasicími přístroji na svíčky, ale tato dvě zařízení se liší svým použitím a účinkem.

Hasicí přístroje na svíčky mohou rozbít skleněné nádoby, kde se svíčky vyrábějí, což je nebezpečné. Na druhou stranu tlumiče svíček uhasí oheň, aniž by poškodily nebo ohrozily okolí.

6 nejlepších tlumičů svíček pro zdravé svíčky

Svíčkový šňupač ve stylu poháru

Dvě ramena tohoto šňupáku mají tvar šálku a slouží k uhašení plamene tím, že ho obejdou. Kovové čepele se spojí, aby uhasily oheň, ale k tomu se nemusí dotknout knotu.

Po použití tohoto zhášeče svíčky také nezůstávají žádné žmolky nebo černé nečistoty, které padají na stůl. Navzdory jeho designu však stále existuje určité riziko. Pokud uživatel nebude dostatečně opatrný, může si stále spálit prsty na ohnivě horkém knotu.

Kovové svíčky

Tento typ svíčky vypadá jako pinzeta a používá malou destičku, kterou zatlačíte dolů, dokud plameny nezhasnou. Kovové čepele nebudou hořet, protože jejich hrany jsou chladné. Díky tomu je můžete po použití vrátit zpět do zásuvky.

Také se snadno čistí, protože nejsou žádné štěrbiny, kde by se skrýval vosk nebo špína. Navzdory tomuto pohodlí stále existují určité bezpečnostní problémy. Člověk by je měl mít vždy na paměti při hašení svíček ohněm.

Wood Candle Snuffer

Pokud chcete zařízení, které kombinuje bezpečnost a styl, vyzkoušejte tento dřevěný šňupák na svíčky. Odklápěcí pružina automaticky zavře šňupák, když se od něj vzdálíte rukou.

Pomůže, když při hašení plamene zabráníte případným nehodám. Tento šňupací tabák má zaoblené konce, které pomáhají zabránit odkapávání vosku ze svíčky a vytváření nepořádku. Pružina není vyrobena z kovu, který se nikdy nezahřeje a nespálí prsty.

Crystal Candle Snuffer

Tento tlumič svíček je vyroben z odolných materiálů a slibuje dlouhodobé používání až 15 let. Má šikmou hlavu spolu se silnou mosaznou rukojetí, takže vaše ruce jsou alespoň tři palce od plamenů, když je hasíte.

Toto zařízení se dodává v různých barvách, zelené, modré nebo čiré. Můžete si také vybrat takový, který má na základně zasazené krystaly Swarovski.

Nicméně, stejně jako u jiných zařízení s čepelemi, které se spojují, aby uhasily svíčky, stále existuje určité riziko při používání tohoto produktu. Pokud totiž uživatelé nebudou dostatečně opatrní, může dojít k nehodě.

Elektrický tlumič svíček

Tento elektrický zhášeč svíček je nejbezpečnějším zhášedlem svíček, protože se po každém úderu automaticky vypne. Má také elegantní, moderní design, který vypadá skvěle na jídelních stolech a knihovnách.

Na základně tohoto zařízení jsou k dispozici dvě tlačítka, která vám umožní vybrat si mezi vysokým nebo nízkým režimem. Existují však zprávy, že víko správně nedoléhá na horní část, když je čas jej uložit.

Zákazníci si navíc všimli, že to funguje efektivně pouze tehdy, když jsou svíčky umístěny do jednoho palce od sebe.

Elektrický svícen

Tento elektrický svícen je víc než jen zhasínadlo, protože, jak jeho název napovídá, můžete svíčky nechat zapnuté, když je zhasnete. Zařízení je navrženo s kovovým košem. To udržuje vaši svíčku stabilní, když taje. Se zapáleným knotem jsou však spojena bezpečnostní rizika.

Toto automatické zhasnutí svíček můžete naprogramovat tak, aby zhaslo po jedné minutě nebo 12 hodinách. To vám ušetří čas a energii, protože nebudete muset ručně hasit každý plamen.

Jak používat svíčkový šňupák

Použití šňupáků na svíčky je jednoduché. Držte rukojeť a ponořte ji do vosku nasbíraného na vršku sklenice, dokud knot úplně nezhasne. Nezapomeňte se nedotýkat horkého vosku, abyste se náhodně nepopálili.

Pokud chcete, aby se vaše svíčky znovu zapálily, zahřejte kovovou tyč zapalovačem nebo zápalkou, než ji obepnete rukou. Tímto způsobem vzduch z vašeho dechu sfoukne plamen. Pokud se chcete vyhnout skvrnám od vosku na ruce, obtočte ji hadříkem.

Jaké jsou výhody používání tlumiče svíčky

Jak již bylo zmíněno, svíčkové šňupáky představují mnoho výhod. Kromě snadného uhašení svíček bez způsobení nehod a poškození také zabraňují nebezpečí požáru.

Kromě toho eliminují emise kouře a pomáhají udržovat čistý vzduch ve vašem domě. Také pokud máte doma malé děti, je bezpečnější používat šňupací nástavce než jen sfouknout plamen otevřeným oknem, protože je pravděpodobné, že by se mohly náhodně popálit dotykem nebo uchopením horkého knotu.

Tlumiče svíček se dodávají v různých provedeních a tvarech, které odpovídají vašemu vkusu. Proto si můžete vybrat kohokoli, kdo by doplnil váš domov. Kromě praktičnosti slouží tato zařízení také jako bytový doplněk ke zkrášlení vašeho okolí.

Závěr

Svíčky jsou velmi užitečné, pokud jde o odkládání svíček. Snadno se používají, nezpůsobí nehody a na dnešním trhu nabízejí tolik možností, že výběr jedné může být ohromující. Podívejte se na naše stránky pro další články o svíčkách.