Jak vypustit ohřívač vody Rheem? 4 snadné kroky!

Chcete vědět, jak vypustit ohřívač vody Rheem? Pokud jste si právě přinesli ohřívač vody Rheem, zjistíte, že články jsou srozumitelnější než vaše příručka, zvláště pokud chcete, aby byla vaše otázka zodpovězena přímo. Jste připraveni začít? Tak se do toho pusťte!

Přišel jsi domů z dovolené? Možná jste byli pár dní mimo dům a chcete si dát teplou sprchu, ale počkejte, musíte nejprve vypustit všechnu vodu, která zbyla v nádrži. Pokud máte ohřívač vody Rheem a nemáte ponětí nebo jste zapomněli, jak vodu vypustit, nebojte se, rychle to zvládnete a během chvilky se vrátíte ke sprchování. Většina majitelů domů si většinou vodu z nádrže vypouští sama a určitě to zvládnete i vy.

Proč je u ohřívače vody důležité vypouštění?

Pokud ohřívač vody vypouštíte poprvé, je nezbytné, aby ohřívače vody vyprázdnily, protože usazeniny se mohou hromadit ve spodní části ohřívače vody. Usazeniny se rychle tvoří, pokud je voda tvrdá. Pokud ano, musíte vodu vypouštět častěji. Usazeniny sníží výkon vašeho ohřívače vody, což může také zvýšit spotřebu energie, a obojí může být vyčerpávající a ovlivnit vás pomalu. Abyste tomu zabránili, musíte se naučit, jak udržovat výkon ohřívače vody a jak vypouštět ohřívač vody Rheem.

Kroky k vypouštění Rheem Ohřívač vody

V současné době je v obchodech se spotřebiči k dispozici několik značek a modelů ohřívačů vody. Některé značky se liší, zatímco jiné jsou podobné jako u ostatních značek. Takže musíte určit součásti a najít podrobnosti o svých ohřívačích vody, které vám pomohou v matoucím stavu, a je spolehlivější přečíst si příručku k ohřívači vody, abyste jej přesně určili a porozuměli jeho funkcím. Po přečtení a nalezení každé části bude rychlejší s ní efektivněji manipulovat. Pokud jste připraveni, naučte se, jak vypustit ohřívač vody Rheem:

Krok č. 1. Vypněte přívod energie

Oba ohřívače vody Rheem nabízejí dva druhy energie: plynový nebo propanový a elektrický. Zjistěte, jaký je zdroj energie vašeho ohřívače. Pokud je elektrický, najděte samostatný jistič ohřívače vody a vypněte jej. Pokud však váš ohřívač vody nepodporuje tento typ jističe, přejděte k hlavnímu elektrickému jističi a vypněte jej. Mezitím vypněte přívodní ventil, pokud je váš ohřívač vody Rheem na plyn nebo propan. Po vypnutí přívodu energie vypněte ohřívač vody.

Krok č. 2. Uvolněte tlak horké vody a vzduchu

Nyní, když vypnete ohřívač vody, musíte vypustit horkou vodu uvnitř nádrže. Otevřete nejbližší kohoutek horké vody a nechte jej otevřený. Pokud z vašeho kohoutku teče studená voda, znamená to, že jste spláchli horkou vodu. Zavřete kohoutek a vypněte přívod vody. Zavřením regulujete vniknutí vody do nádrže. Překlopením pojistného ventilu se otevře, aby se uvolnil tlak vzduchu v nádrži, f. Na druhou stranu, pokud váš ohřívač vody nepodporuje odlehčovací tlak, stále můžete tlak odstranit otevřením kohoutku horké vody a jeho ponecháním otevřeným. Vzduch bude vycházet z kohoutku jako brána tlaku. Možná vás také bude zajímat, jak zapálit teplovodní ohřívač zapalovačem.

Krok č. 3. Vypusťte vodu

Protože jste do kohoutku pustili trochu horké vody, z vypouštěcího ventilu bude málo vody k odstranění. Můžete si tedy vybrat, zda chcete k vypouštěcímu ventilu připevnit zahradní hadici a hadici prodloužit ven, kde můžete vypustit vodu, nebo pod ni dát prázdnou nádobu. Otevřete vypouštěcí ventil a vypusťte veškerou vodu. Některé vodítka vám pomohou zjistit, zda je váš vypouštěcí ventil ucpaný, například když z ventilu vytéká nestabilní voda a vypouštění vody trvá déle. Pokud to uvidíte, můžete jej uvolnit vložením tuhého drátu do otevíracího ventilu a pohybem v kruhu, abyste vytlačili sedimenty. Poté ji propláchněte octem jindy, abyste vyčistili nádrž ohřívače vody a odstranili usazeniny.

Krok č. 4. Odstraňte hadice a naplňte nádrž vodou

Po důkladném vyprázdnění nádrže pevně uzavřete vypouštěcí ventil a odpojte zahradní hadici nebo nádobu, kterou jste použili. Zavřete pojistný ventil nebo kohoutek horké vody, který jste nedávno otevřeli. Zapněte přívod vody a naplňte nádrž vodou, dokud nebude kompletní. Otevřete všechny kohoutky horké vody, abyste ukončili zbývající vzduch. Nechte chvíli proudit studenou vodu, dokud z kohoutku neuteče žádný vzduch. Zapněte přívod elektřiny nebo plynu a zapněte ohřívač vody. Horká voda bude připravena několik minut.

It’s A Wrap!

Viola! Není tak snadné se naučit vypouštět ohřívač vody Rheem? Jsou pravděpodobně totožné s jinými značkami. Nyní konečně víte, jak vodu vypustit sami. Vypouštění ohřívače vody je jednou z údržby, které by majitelé domů měli rozumět, protože profesionální technici mají někdy nabitý program a potřebují čas, než dorazí. Je tedy mnohem efektivnější, pokud máte nápady na údržbu ohřívače vody. Prodloužili jste životnost ohřívače, ušetřili jste čas a zabránili nákupu náhradních dílů nebo vyšší spotřebě elektřiny nebo plynu.

Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, proč můj ohřívač teplé vody neustále vypíná a jak vyčistit ohřívač teplé vody.