Jak si sami upravit svatební šaty: 2 nejlepší způsoby

Můžete se naučit, jak si sami upravit svatební šaty pomocí základního lemování. Budeme také sdílet několik tipů na šití, pokud chcete přidat další podrobnosti ke svým svatebním šatům.

Vlastníte róbu nebo šaty s výstřihem do V, které chcete udělat skromnější? Zvažte přečtení našeho dalšího návodu, jak změnit příliš hluboké svatební šaty s výstřihem do V.

Vždy můžete těžit ze znalosti základních změn, abyste mohli vypadat co nejlépe a cítit se jistěji ve svůj výjimečný den.

Jak si nejjednodušeji upravit svatební šaty

Před čímkoli jiným prosím upravte své svatební šaty pouze tehdy, pokud jste si jisti svými šicími dovednostmi. Poslední věc, kterou chcete, je náhodně zničit šaty a oprava problémů vás může stát víc.

Úprava svatebních šatů tak, aby dokonale padly

Svatební šaty si můžete upravit sami, pokud znáte základní lemování. Lemování určitých oblastí šatů může lépe padnout a zvýraznit tvar vašeho těla.

Upravte například boky svatebních šatů nebo olemujte délku. Pokud jsou boky doladěny k tělu, róba dobře podepře a vytvaruje horní část těla, zejména kolem poprsí.

Lemování je poměrně snadné, zvláště pokud je jediným problémem vašich svatebních šatů délka. Délka svatebních šatů závisí na osobních preferencích a úvahách nevěsty; pak se můžete naučit lemovat sukni šicím strojem, protože je použitelný i na spodní část šatů.

Úprava svatebních šatů podle stylu

Vědět, jak si sami upravit svatební šaty, se neomezuje pouze na vyladění jejich velikosti a přizpůsobení. Pokud máte talent na detaily a vzory, můžete k šatům přidat více, aby se proměnily ve váš ideální styl.

Možná budete chtít přidat krajkové aplikace, korálky nebo dokonce popruhy na ramena. Protože přidáváte pouze detaily, je to nejjednodušší způsob úpravy než lemování a úprava šatů.

Můžete si přečíst, jak šít flitry šicím strojem, abyste získali obecnou představu o přidávání doplňků k oblečení. Také jsme diskutovali o tom, co je šití dědictví, protože zahrnuje šicí techniky, které můžete použít k ozdobení svatebních šatů.

O kolik velikostí lze upravit svatební šaty?

Svatební šaty lze upravit o dvě velikosti. To je dokonce běžná praxe u nevěst, které si kupují hotové šaty, u kterých se očekává, že budou větší, než je jejich skutečná velikost.

Úpravou svatebních šatů budou nevěstě sedět mnohem dokonaleji. Švadleny však doporučují, abyste si pořídili pouze svatební šaty, u kterých můžete změnit velikost nebo dvě, a nikdy nic příliš velké.

V opačném případě nebude snadné zachovat původní design a integritu oblečení. Můžete také očekávat, že by bylo dražší změnit výrazně větší šaty, než je vaše skutečná velikost.

Úvahy o úpravě svatebních šatů

  • Nechte si upravit svatební šaty šest až osm týdnů před datem svatby, abyste měli dostatek času na úpravy
  • Naplánujte si finální úpravu svatebních šatů týden před svatbou
  • Zkontrolujte u švadleny, zda jsou svatební šaty vyrobeny z materiálu, který lze pozměnit

Jak změnit příliš velké svatební šaty

Existuje mnoho způsobů, jak upravit příliš velké svatební šaty. Bude záležet jen na tom, kterou část šatů je potřeba zmenšit.

Pokud rozdíl ve velikosti není tak drastický, vyzkoušejte jednoduché triky pro úpravu, jako je sevření pasu ozdobenou vlečkou nebo vyplnění oblasti poprsí košíčky podprsenky. Ale pokud tyto techniky stále neposkytují dobré přizpůsobení, možná budete muset přešít sami.

Pokud nejste spokojeni se svými šicími dovednostmi, přineste nadměrné svatební šaty profesionálovi. Švadlena nebo krejčí šaty s největší pravděpodobností přestřihne a přídavek na švy přešije a zkrátí nebo zkrátí.

Jak změnit svatební šaty, které jsou příliš malé

Změna svatebních šatů, které jsou příliš malé, bude složitější, než se zabývat většími šaty. Bylo by však možné, kdyby měly šaty dostatek švů navíc, aby se přidala velikost.

Šaty mohou také projít strukturálními změnami v závislosti na rozdílu velikosti. To může zahrnovat přidání bočních panelů, změnu průramků nebo dokonce snížení zadní části šatů.

Jak změnit svatební šaty, které jsou vzadu příliš malé

Nejběžnější způsoby, jak udělat svatební šaty, které jsou příliš malé vzadu, pohodlnější a nevěstě padnou, zahrnují přidání prodlužovače zipu nebo povolení některých povolených zipů.

Pokud si umíte ušít zipy sami, je tato úprava možná i doma. Ale pokud tyto jednoduché opravy nevyřeší malá záda šatů, vaše švadlena může záda otevřít a přidat panelovou látku nebo z nich udělat korzet.

Závěr

Byl tento průvodce užitečný? Diskutovali jsme o tom, jak si sami upravit svatební šaty, a sdíleli jsme několik jednoduchých triků pro ty, kteří nemají zrovna pohodlné šití.

Úpravy mohou zahrnovat lemování a použití švového přídavku, přidání látkových panelů, zdobení ozdobami nebo dokonce vyplnění a sepnutí nadměrných částí šatů. Doufáme, že jste se hodně naučili, a přejeme vám perfektní vzhled pro váš svatební den.