Co dělá dětskou knížku? Průvodce pro začátečníky

Co dělá dětskou knihu? Dětské knížky jsou skvělým způsobem, jak si uchovat vzpomínky na rostoucí uzlíček radosti. Dětská knížka je také dobrým způsobem, jak naučit vaše dítě číst a psát, jakmile dosáhnou této fáze, a zároveň vytvořit neocenitelnou památku pro vás oba.

Pokud jste připraveni vytvořit nejlepší dětskou knížku všech dob, zde je několik tipů, jaké typy věcí by do ní měly být zahrnuty:

  • První věcí je jejich datum narození a hmotnost při narození
  • Kolik vážili, když se narodili?
  • Jaká byla jejich výška?

Na tyto otázky lze snadno odpovědět nahlédnutím do zdravotní dokumentace vašeho dítěte nebo v případě potřeby zavoláním do nemocnice, odkud bylo přivezeno – ale na tuto část nezapomeňte!

Co mám zapsat do knihy?

Pokud dáváte knihu jako dárek, může být obtížné umístit dokonalá slova na přední obálku. Chcete, aby vaše zpráva byla osobní, ale ne přehnaně sentimentální.

Nejdůležitější je, že váš nápis ukazuje, že vám záleží na tom, kdo tuto knihu dostává a co by mohl mít z jejího čtení. Jinými slovy, nezapomeňte je mít při psaní na paměti!

Zde je několik nápadů na nápisy, které inspirují každého čtenáře: „Pro [jméno] v den jejích narozenin – ať najde na těchto stránkách radost!

Miluj vždycky, [vaše jméno].“ Nebo zkuste něco jako „Mé oblíbené neteři nebo synovci – doufám, že někdy, až si spolu budeme zase brzy číst, tak vydržte až do konce.“ Pokud je kniha pro učitele nebo mentora, zkuste nápis jako „Za to, že mě vždy vedete trpělivostí a dovedností – děkuji! S vděčností, [vaše jméno]“.

Bez ohledu na to, kdo je příjemce, ujistěte se, že váš nápis odráží to, co doufáte, že si ze čtení knihy odnese.

Pokud se zaseknete v tom, co napsat do nápisu, zvažte jeden (nebo více) z těchto citátů:

„Kniha je dárek, který můžeš znovu a znovu otevřít.“ -Garrison Keillor

„Nejlepší způsob, jak zjistit, zda můžete někomu věřit, je věřit mu.“ -Ernest Hemingway

„Nejsou tu žádní cizinci, jen přátelé, které jsi ještě nepoznala.“ -William Butler Yeats

„To, co leží za námi a co leží před námi, jsou nepatrné záležitosti ve srovnání s tím, co leží v nás.“ -Ralph Waldo Emerson

„Ne vše, čemu čelíme, lze změnit, ale nic nelze změnit, dokud se tomu nepostavíme.“ -James Baldwin

Jak zaznamenáváte milníky dítěte?

Existuje několik různých způsobů, jak zaznamenat milníky dítěte. Můžete je sledovat v dětské knížce, kalendáři nebo dokonce v aplikaci.

Jedním z oblíbených způsobů sledování milníků je použití dětské knihy. Dětská knížka je skvělý způsob, jak zdokumentovat růst a vývoj vašeho dítěte v průběhu času. Můžete vložit fotografie, výstřižky z novin a časopisů a další upomínkové předměty.

Další možností je použití kalendáře. Tato metoda je zvláště užitečná, pokud si chcete zapamatovat konkrétní data, například kdy vaše dítě udělalo první krůčky nebo řeklo svá první slova. Tuto metodu můžete také použít ke sledování vakcín a návštěv u lékaře.

Nakonec můžete také použít aplikaci k zaznamenávání milníků. Tato metoda je skvělá, protože vám umožňuje pořizovat fotografie a videa vašeho dítěte odkudkoli na světě, i když spí!

Co mají tyto metody společného? Všechny vám umožní snadno dokumentovat důležité okamžiky! Nezáleží na tom, jak se rozhodnete zaznamenávat milníky dítěte; nejdůležitější je, že je to něco, co funguje pro vás a vaši rodinu.

Nejlepší věc na zaznamenávání růstu a vývoje v čase: Na tyto vzpomínky se můžete ohlédnout po letech, až vyrostou!

Co by mělo být v knize prvního ročníku dítěte?

Můžete začít jménem dítěte, narozeninami, časem narození a kolik vážilo. Pak přidejte jejich fotografie jako novorozence až do jejich prvního roku.

Můžete také přidat věci, jako jsou otisky rukou a nohou! Pokud máte nějaké skenované fotografie nebo skeny z těhotenství, bylo by krásné si je uložit do knihy, až vaše dítě vyroste.

Mohli byste také napsat, jaké to bylo sledovat, jak vaše dítě roste během prvního roku – překvapilo vás něco? Překonalo něco očekávání? Napište o všech zábavných časech, které jste spolu za těch 12 měsíců zažili!

Pokud vyčnívají nějaké jiné zvláštní okamžiky, jako je setkání s prarodiči/tetami atd., rozhodně je odložte, protože to bude ještě více přizpůsobené pro vaše dítě. Máte-li první narozeninovou oslavu, přidejte i její fotografie!

Na poslední stránku vložte něco jako: „Gratuluji k dosažení jednoho roku!“ a možná přidat nějaké rady/moudra, které by si mohli vzít s sebou do dospělosti (ale držte to zkrátka). Je také hezké psát o tom, jaká by mohla být jejich budoucnost, pokud pro ně existují nějaké naděje nebo sny v následujících letech!

Zahrňte citáty členů rodiny o tom, jak moc toto dítě milují, jak je výjimečné atd. Jsou to skvělé dárky, protože každý se bude chtít zapojit do čtení všech těch krásných zpráv o tom, jak moc lidem na tomto malém človíčku záleží.“

Jak vyplním měsíční dětskou knížku?

Měsíční dětské knihy jsou skvělým způsobem, jak zdokumentovat růst a vývoj vašeho dítěte. Obvykle obsahují výzvy pro každý měsíc života vašeho dítěte, jako je jeho váha, výška a oblíbené aktivity.

Chcete-li vyplnit měsíční dětskou knížku, budete muset získat nějaké informace o svém dítěti. To zahrnuje jejich váhu, výšku a věk. Můžete také zahrnout fotografie a kresby vašeho dítěte z daného měsíce.

Jakmile budete mít všechny shromážděné informace, je čas začít knihu vyplňovat! Na prvních několika stránkách budou pravděpodobně požadovány základní informace, jako je jméno a datum narození vašeho dítěte. Každá následující stránka pak bude mít různé výzvy vztahující se k danému měsíci v životě vašeho dítěte.

Ujistěte se, že každý záznam je datován a uveďte stručný popis toho, co se na obrázku nebo kresbě děje. Vytvoříte tak pro vaše dítě cennou památku, na kterou se bude moci s přibývajícím věkem ohlížet.