Jak si vybrat protiskluzovou podložku pro vaši oblíbenou sedačku stylu

Výběr dokonalého návleku na přikrytí sedačky lásky je způsob, jak okořenit váš prostor. Při oblékání lidského těla je důležité prozkoumat hmotnost, texturu a přizpůsobení látky stejně jako při oblékání. To je důvod, proč se budeme zabývat tím, jak vybrat slipcover pro váš styl loveseat.

Je důležité si uvědomit, že návleky nemusí být vždy tou nejlepší volbou pro konkrétní styl sedací soupravy. Proto musíte vědět, kdy použít a nepoužívat návleky. Lidé si často myslí, že návleky jsou ideální pro každé místo k sezení; bohužel tomu tak není.

Jak vybrat protiskluzovou podložku pro vaši stylovou sedačku?

#1. Můžete je považovat za kosmetické vylepšení

Vaše rozkládací sedačka nebo gauč budou vypadat jinak s protiskluzovým potahem a dokážou zamaskovat nevzhledné skvrny. Ale pocit nebo základní konstrukce zůstanou stejné. Pokud je tedy vaše sedadlo propadlé nebo hrbolaté, nákup nových návleků najednou nezpůsobí pohodlnější sezení.

V důsledku toho, pokud je váš nábytek v havarijním stavu, může tato levná možnost skončit jako vyhození peněz. Důvodem je, že si koupíte novou sedačku, nebo ji necháte znovu čalounit, abyste mohli opravit polstrování. Musíte tedy přemýšlet, jestli je nutné koupit si novou sedačku, nebo jen dostat návleky.

#2. Volba stylu

Je možné získat návleky v různých stylech, od volných a splývavých až po lépe padnoucí. Výběr stylu, který vyhovuje prostoru, je zásadní. Vzhled může být například otevřený nebo uvolněný.

Je to pro neformálnější dopad nebo se hodí tak, aby odpovídalo liniím vašeho sedátka pro formálnější vzhled. To však může záviset na vašich preferencích a stylu. Kromě formy nechte svůj celkový styl designu rozhodnout, jak bude kousek vypadat.

#3. Rozhodněte se pro hmotnost látky

Návleky nemůžete vyrobit jen tak z jakéhokoli hadříku. Měli byste se vyhnout těžkým potahovým látkám, jako je ženilka a samet obecně. Nemusí se správně přizpůsobovat křivce vašeho gauče nebo židle.

Tyto materiály můžete použít k vytvoření velmi přizpůsobeného a strukturovaného vzhledu. Obecně platí, že tkanina s protiskluzovou úpravou by měla být středně těžká, aby se snadněji hodila na váš nábytek. Hmotnost materiálu je tedy také něco, co byste měli zvážit.

#4. Výběr vazby a barvy

Další věcí, kterou je třeba zvážit, je výběr vazby a barvy. Čím těsnější vazba, tím lepší protiskluzová vazba. Nejlepší je zvolit barvu nebo vzor, ​​který neodhalí látku uvedenou níže, pokud to není to, co chcete.

Jednoduché bílé návleky v neutrálních tónech ladí s bílými světly a závěsy. Pokud si ale troufáte, hlasité a odvážné barvy dodají vašemu domovu osobitost. Pomocí barevného kolečka můžete identifikovat doplňkové barevné kombinace, například fialovou a žlutou nebo modrou a oranžovou.

Pro moderní vzhled jsou slipcovers s geometrickými vzory perfektní. Nejprve se podívejte na to, co už tam je, pak to správně přiřaďte. V prostoru již musí být alespoň jedna z barev vzorů.

Při výběru vzoru je důležité vzít v úvahu velikost návrhu. Měřítko vynálezu by mělo být přiměřené velikosti pohovky a místnosti. Velká místnost by měla mít odvážný a masivní design, zatímco malý prostor by měl mít jemnější a jemnější vzory.

#5. Textura na výběr

Je úžasné, kolik textur přispívá ke vzhledu a pocitu jakéhokoli kusu nábytku. Než si je koupíte, promyslete si povrch svých návleků. Texturované textilie, jako je kepr, damašek nebo denim, mohou poskytovat vizuální přitažlivost a zároveň předcházet vzniku vrásek a vyblednutí na slunci.

#6. Zamyslete se nad tvarem

Není vhodné používat protiskluzovou podložku na sedadle lásky, které má dřevěný rám nebo dřevěná ramena. Krytí nefunguje na všech formách, protože budou vidět skrz látku. Od kusu zabaleného v látce očekáváte příjemný pocit, ale drsnost dřeva nebude příjemná.

#7. Myslete na maličkosti

Detaily, jako je svařování, mohou způsobit, že bude přebal přitažlivější. Kupte si návleky s přivařením nebo je přidejte, když si je necháte vyrobit na míru nebo si navrhnete vlastní. Rozhodněte, zda budou mít vaše návleky svařování samonavíjecí nebo kontrastní.

Loveseat Slipcover Guide Measurement Guide

Před zakoupením krytiny byste měli své sedadlo lásky změřit, abyste se ujistili, že bude správně sedět. Rozměry vaší sedací soupravy vám navíc mohou pomoci určit velikost návleku, který použijete na gauč. Opatření můžete vyhodnotit podle pokynů k měření značky.

U namontovaných návleků postupujte podle těchto pokynů:

Změřte polštáře na vaší sedací soupravě a také délku z jedné strany na druhou. Nejlepší je měřit na nejširším místě slipcoveru, pokud se výrazně neroztahuje. Od vnějšího ramene k vnějšímu rameni změřte šířku gauče.

Spálení není dobré místo k měření. Toto měření by mělo být prováděno z obou stran, stejně jako od podlahy nahoru. Například sukně nebo volánky na protiskluzové pokrývce vašeho milostného sedátka budou vyžadovat, abyste změřili, jak daleko se rozprostírá od vašich nohou k vašemu milostnému sedátku.

Závěr

Jen proto, že konkrétní sedátko vypadá dobře s protiskluzovým potahem, neznamená to, že ano. Proto při nákupu návleků musíte vědět, jak vybrat protiskluzovou podložku pro váš styl milostné sedačky. Tento článek vás provede tím, kdy a jak si pořídit správné návleky, které se vejdou do vaší sedačky.