Jak fungují dvouhlavňová kamna na dřevo? Přečtěte si tato zajímavá fakta!

Víte, jak fungují dvouválcová kamna na dřevo? Tento článek vám pomůže naučit se pracovní proces těchto kamen na dřevo. Kamna na dřevo s dvouválcem generují neuvěřitelnější teplo než kamna na dřevo s jedním sudem. Jeho hořící dřevo je obsaženo v prvním sudu, nazývaném také spodní sud. Druhý (horní) sud je zarovnán s komínem a obsahuje trubky, které se ohřívají zvyšujícím se kouřem.

Tyto vyhřívané trubice se zahřívají a slouží jako přídavná tepelná hmota, vyzařující teplo, nebo se často používají v kombinaci s ventilátory k cirkulaci studeného vzduchu pomocí rychle zahřátých trubic.

Sudová kamna se jeví jako jednoduchá kamna na dřevo zkonstruovaná z kovového transportního sudu. Vyvrtáte díru do sudu, přidáte dvířka, komínek na odvětrání kouře, klapku na ovládání proudění vzduchu a nožičky na držení kamen. Sudová kamna jsou skutečně stabilním a cenným zdrojem tepla. Toto je pouze přehled a musíte pokračovat ve čtení, abyste se dozvěděli více o dvouhlavňových kamnech na dřevo.

Co znamenají kamna na dřevo s dvojitým sudem?

Krbová kamna s dvouhlavňovým provedením fungují stejně jako v reklamě. To byla dřevěná kamna složená ze 2 sudů téměř podobné velikosti. Tyto sudy byly obecně uspořádány vodorovně, ale naskládané svisle, jedna na druhé.

Každý sud má odlišnou funkci: jeden spaluje dřevo, zatímco druhý rekuperuje teplo, které by se jinak ztratilo. Kamna na dřevo získala velkou pozornost, protože mohou zahřát až 25 stop. To je jeden z důvodů, proč jsou dvouválcová kamna na dřevo v posledních letech stále populárnější.

Zákazníci chválili kamna za to, že poskytují dostatečné teplo pro jejich domy. Dvouválcová kamna patří mezi nejčistší kamna na dřevo. Před uvedením produktu na trh musí výrobce dodržovat bezpečnostní předpisy pro všechny. Na instalaci krbových kamen s dvouhlavní si však musíte najmout odborníka. Ačkoli to nejsou úplně nejlepší kamna, můžete si být jisti, že budou levná a dostupná.

Dvouválcová kamna na dřevo nelze používat s uhlím. Mějte na paměti, že uhlí vyžaduje pro efektivní spalování přívod vzduchu. V důsledku toho musí mít spodní polovina kamen na dřevo rošt. Tato funkce není k dispozici u dvouválcových kamen na dřevo. Pochopením významu těchto kamen na dřevo se rychle naučíte, jak fungují dvouválcová kamna na dřevo

Výhody kamen na dřevo s dvojitým sudem

Osamělý sud o objemu 55 galonů lze použít ke stavbě široce uznávaných kamen na dřevo. Kromě toho je zapálení ohně v sudu jednoduché. Mnoho majitelů domů se shoduje, že kamna na dřevo září a jsou cennější než typická kamna.

Pro výměnu tepla slouží jeho druhý válec. Hlavní výhodou takových kamen na dřevo by bylo, že spotřebují méně dřeva a zároveň produkují hodně tepla. Protože jsou palivová úsporná, tato kamna na dřevo se vám budou líbit. Pamatujte, že většina kamen na dřevo s dvojitým sudem byla vyrobena od začátku. Spodní sud je u těchto kamen na dřevo vyvýšen z podlahy. Doprovodné trubky jsou dobře utěsněny a zabraňují úniku kouře nebo plynu.

Nevýhody dvouhlavňových kamen na dřevo

Na rozdíl od jiných kamen na dřevo nemají dvojitá kamna architekty a techniky, kteří by neustále pracovali na nových a vylepšených modelech. To naznačuje, že obecný návrh může být vylepšen a není dokončen. Nejvýznamnější nevýhodou použití dvouválcových kamen na dřevo je, že je obtížné regulovat rychlost hoření tepelného výkonu. Dejte klapku jen na kamna na dřevo, abyste tento problém zmírnili. Trubka od sporáku se musí vejít do brzdy mezi spodní a horní hlaveň. Možná vás také bude zajímat informace o kouřové záplavě ze sudových kamen.

Co udělat pro zlepšení účinnosti tohoto sporáku?

Pokud se chystáte použít standardní cementové bloky pod sudy, je užitečné pochopit, jak můžete nechat nohy vypnuté pro lepší kontakt. Primární funkcí bloků pod sudy by bylo absorbovat teplo. Kromě toho jsou bloky zvýrazněny, protože jsou rozhodující pro činnost chladiče. Nakládání dřeva by bylo jednoduché, pokud jsou vaše kamna na dřevo s dvouválcem dostatečně vysoká.

Používání kamen na dřevo není zakázáno. Její Clear Air Plan na druhé straně vede kampaň za vývoj obnovitelných sudových kamen na dřevo. Můžete si však být jisti, že všechny tyto druhy kamen na dřevo nebudou poškozeny. Vzhledem k této politice si můžete tato kamna koupit před jejich vyřazením. Tato dvouválcová kamna vás udrží v teple po celou noc.

Aby se oheň rozšířil ze dřeva na dřevo, musí lidé dřevo bezpečně naložit do kamen na dřevo. Prodlouží dobu hoření dokonce o více než osm hodin. Tím odpadá nutnost častého dobíjení kamen. Tento typ popálenin je známý tím, že hoří pomalu, ale můžete si být jisti, že bude hořet celou noc.

It’s A Wrap!

Jsme potěšeni, že jste se dozvěděli, jak fungují dvouválcová kamna na dřevo. Dvousudová kamna jsou vhodná do pozdních hodin a jsou také považována za nejbezpečnější kamna na dřevo. Také jste se dozvěděli o výhodách a nevýhodách dvouválcových kamen na dřevo. Děkuji vám, přátelé, že jste tento článek dočetli až do konce. Možná si také budete chtít přečíst o tom, jak vyrobit krbová kamna jako nová a jak přenášet teplo z kamen na dřevo.