Jak opravit únik freonu v mini ledničce? 3 snadné kroky, které byste měli dodržovat!

Víte, jak opravit únik freonu v mini ledničce? Jediné, co musíte udělat, je najít netěsnost a utěsnit ji, a pak budete muset do potrubí chladiva v chladničce přes plnící linku kompresoru vložit nový Freon. Pokud vás v poslední době zajímá, proč se vnitřek vaší chladničky nechladí, přestože je ohlušující a vypadá to, že velmi tvrdě pracuje, pravděpodobně máte na rukou ošklivý případ úniku freonu.

Vždy můžete zavolat některým lidem, aby vám přišli opravit lednici. To by byla vaše nejlepší volba, pokud máte peníze a nemáte moc volného času. Pak by to nebylo nutné přidávat k vašim problémům. Jediné, co musíte udělat, je zaplatit náklady na opravu. Tato příručka vám však může pomoci, pokud máte v plánu opravit se sami, jen pro vlastní zkušenost nebo pokud rádi opravujete věci.

Když to uděláte sami, získáte také ten nevysvětlitelný pocit úspěchu, jakmile tuto vadnou mini ledničku přeměníte na něco tak dobrého jako nového. Tento článek bude mluvit o Freonu a o jeho povaze. Řekne vám, jak zjistit, zda z vaší lednice uniká freon, a důkladně vysvětlí, jak opravit únik freonu. Pokud vás tato témata nějak zaujmou, pokračujte v rolování.

Co je freon

Chladivo běžně používané v klimatizacích a chladničkách se nazývá Freon. Je to druh plynu, který nespaluje a má jedinečné vlastnosti, díky čemuž je vhodný pro aplikace související s chladicími spotřebiči a zařízeními.

Je vyroben tak, aby opakovaně procházel procesy, jako je odpařování a kondenzace v potrubích chladiva pomocí kompresoru. Zde se dozvíte, co je to chladicí kompresor. Díky tomu je vzduch, který prochází těmito linkami, v klimatizacích chladnější, a proto chladničky a mrazničky uvnitř chladnou. Freon je určen k opakovanému použití v chladicím systému lednice a je velmi citlivý na netěsnosti.

Pokud dojde k netěsnostem, tlak by klesl a zabránil by systému správně fungovat tak, jak by měl. To je důvod, proč majitel lednice potřebuje vědět, zda má jejich lednice únik freonu, co nejdříve. Pokud dojde k úniku a něco se neprovede okamžitě, mohou nastat další komplikovanější problémy. Pokud se chcete dozvědět více o tom, jak opravit únik freonu v mini ledničce, pokračujte ve čtení.

Je váš lednička prosakující freon

Jak přesně tedy můžete zjistit, zda z vaší lednice uniká freon? Předně mějte na paměti, že Freon může mít škodlivý vliv na zdraví člověka, pokud je mu vystaven. Na něco byste si tedy měli dát pozor, pokud jídlo, které skladujete v chladničce, nevychladne a dokonce se zkazí. Důvodem je, že úniky freonu brání správnému chlazení chladničky. Dalším znakem je, že pokud je vaše lednička po celou dobu hlasitá, její kompresor nepřetržitě běží.

Lednice se tedy snaží udržet určitou teplotu, které by nemohla dosáhnout, potenciálně kvůli úniku freonu.

Všichni víme, co nám kompresor, který nepřestane fungovat, přinese. Ne nižší teploty v chladničce, ale spíše vyšší účty za elektřinu. Pokud dojde k úniku, poznáte to také podle zápachu poblíž vaší lednice. Pokud vždy cítíte tu podivnou vůni, která nevypadá, že pochází z jídla, pak to může být Freon.

A konečně, dlouhodobé působení Freonu může poškodit vaše zdraví a může vést k otravě chladivem. Díky tomu pocítíte některé příznaky, jako jsou bolesti hlavy a nevolnost. Nechte ledničku opravit nebo ji okamžitě opravte, pokud uvidíte některé z těchto znaků.

Kroky, jak opravit únik freonu v malé chladničce

Nyní, když víme vše o únicích freonů, je načase, abyste se rozhodli, zda to necháte opravit, nebo to uděláte sami. Pokud zvolíte to druhé, nemusíte mít obavy. Kroky budou poskytnuty níže a podrobně vysvětleny.

Krok č. 1. Zjištění, odkud freon uniká

První věc, kterou musíte udělat, je najít únik. Něco nemůžete opravit, pokud nevíte, kde to najít. Poté vyjměte věci z minichladničky a pozorujte je. Podívejte se na poškození povrchu uvnitř chladničky. Pokud je najdete, nezapomeňte je utěsnit silikonem nebo jiným způsobem utěsnění.

Mýdlovou vodu můžete také nanést na linky uvnitř a na zadní stranu minichladničky. Pokud vidíte, že se po zapnutí objevují bubliny, pak je pravděpodobně místo úniku. Po kontrole a ujistěte se, že všechny linky jsou vzduchotěsné.

Krok č. 2. Vysávání potrubí chladiva

Poté byste museli vysát potrubí chladiva a vyměnit starý freon, protože by mohl být kontaminován kvůli úniku. Částka nebude stačit, protože část z ní unikla. Pomocí vakuové pumpy odsajte veškerý vzduch a vycpěte jej. Hadici lze připojit k plnícímu potrubí chladiva, které se obvykle nachází u kompresoru. Po nějaké době vakuum vše odsaje a můžete přejít k dalšímu kroku.

Krok č. 3. Přidání nového freonu

Pomocí stejné plnicí linky můžete připojit plechovku nebo láhev Freon a přidat nové chladivo. S měřidlem a hadicí zajistěte, abyste přidali správné množství. Pak byste mohli jít uzavřít přístupovou linku chladiva, abyste vše dokončili. Do kompresoru můžete také přidat polyalkylenglykolový olej, aby fungoval jako mazivo.

Závěrečná slova

Doufám, že jste se na konci tohoto článku dozvěděli, jak opravit únik freonu v mini ledničce. Děkujeme, že jste dočetli až do tohoto bodu článku. Váš čas a úsilí si velmi vážíme. Další informace si přečtěte, jak přidat Freon do chladničky, nebo se dozvíte, jak se Freonu z vaší lednice zbavit. Děkuji vám za Váš čas!