Jak se zbavit zápachu plísní v pračce: 2 způsoby

Měli byste vědět, jak se zbavit zápachu plísní v pračce v případě, že narazíte na takové scénáře. Jsou případy, kdy je ve vašich pračkách cítit zatuchlý zápach a plíseň místo obvyklé čerstvé vůně prádla.

Pokud během praní zaznamenáte nepříjemný zápach, budete muset okamžitě zasáhnout. Používání, dokud je ještě cítit plíseň, je skutečně kontraproduktivní.

Není pochyb, že budete potřebovat herní plán, abyste ten smrad porazili.

Proč vaše pračka voní po plísni?

Když má vaše pračka zápach plísně, existuje několik potenciálních zdrojů.

Pračka obecně přijímá mastnotu, špínu a špínu z vašeho oblečení. Většina se vyčerpá, ale ne všichni.

Po bezpočtu dávek prádla zůstanou zbytky mýdla a pracího prostředku. Přispívají k hromadění bakterií, plísní a plísní.

Budete-li chtít pračku použít, budete muset tyto látky odstranit. Zde je článek o tom, jak se zbavit plísní v pračce, pokud chcete vědět více.

Guma těsnění většiny čelních nakladačů a mycí vana horních nakladačů jsou často tam, kde otravují a zabydlují se. Čím déle tyto látky sedí, tím více se hromadí a rozvíjejí, což má za následek plísňový zápach.

Způsoby, jak odstranit zápach plísně z vaší pračky

Vnitřek vaší pračky by mohl potenciálně sloužit jako živná půda pro zárodky a bakterie. Nalezení plísně ve vaší pračce jasně ukazuje, že potřebuje hloubkové a důkladné čištění.

Náhodou se stává, že stroje s čelním nakladačem vyžadují trochu jiný přístup k čištění než stroje s horním nakladačem.

Pračka s předním plněním

Zde jsou tři snadné a jednoduché kroky, kterými můžete odstranit zápach plísní z vašeho čelního nakladače!

Krok č. 1. Vyčistěte těsnění

Pomocí ručníku nebo hadru otřete těsnění podložky. K tomu můžete použít sprej na čištění plísní, horkou mýdlovou vodu nebo bělicí směs.

Pokud používáte sprej nebo bělidlo, používejte ochranné pomůcky, jako jsou rukavice, abyste zabránili podráždění pokožky.

Kolem těsnění si můžete všimnout slizkých zbytků nebo nečistot. To jsou typické zdroje zápachu plísní u čelních nakladačů.

Pokud zbytky přetrvávají nebo se nacházejí na těžko dostupných místech, můžete je vydrhnout pomocí starého zubního kartáčku.

Krok č. 2. Dále zaměřte dávkovače

Zbytky mýdla a i to nejmenší množství stojaté vody mohou způsobit zápach z vašich dávkovačů. Naštěstí se dávkovače mýdla snadno čistí.

U vyjímatelných dávkovačů je můžete důkladně vyčistit horkou mýdlovou vodou. Pokud je nemůžete odstranit, stačí je otřít mýdlovou vodou.

K dosažení zákoutí můžete použít čistič trubek nebo rozprašovací láhev. Kromě horké mýdlové vody můžete použít také bělicí nebo octový roztok.

Krok č. 3. Spusťte čistý cyklus

Některé pračky mají cyklus čištění vany.

K tomu můžete použít komerční čistič praček, šálek jedlé sody, šálek bělidla nebo ½ šálku enzymatického prostředku na mytí nádobí. Vyberte pouze jednu z následujících možností.

Spusťte celý cyklus, a pokud zápach přetrvává i po cyklu, zkuste jiný. Pokud zápach přetrvává, použijte jinou čisticí přísadu.

Pokud jste například v prvních dvou kolech použili bělidlo, můžete jako další přejít na jedlou sodu nebo čistič pračky.

Pračka s horním plněním

U horních nakladačů zápach plísně obvykle pochází z oblasti vany. Zápach plísní můžete odstranit pomocí jednoduchých přísad.

Pro další vysvětlení je zde návod, jak se zbavit zápachu plísní přirozeně. Jednou z typických surovin, které můžete použít, je bílý ocet.

Krok č. 1. Přidejte vodu do oblasti vany.

Krok č. 2. Nastavte teplotu vody na nejvyšší nebo nejvyšší možné nastavení.

Krok č. 3. Do vany nalijte 2 šálky bílého octa.

Krok č. 4. Pokud je to možné, přidejte asi 3-10 kapek Tea Tree Oil, antibakteriálního oleje.

Krok č. 5. Proveďte celý cyklus pračky.

Krok č. 6. Pomocí houbičky nebo hadru namočeného v octu setřete veškeré zbytky.

Krok č. 7. Proveďte to měsíčně.

Jak zabránit zápachu plísní

I když výše uvedené tipy na čištění mohou eliminovat zápach plísní, není zaručeno, že se nepříjemný zápach nevrátí. Pro dlouhodobé řešení je nejlepší osvojit si zvyk kontrolovat a čistit pračku.

Nepoužívejte příliš mnoho pracího prostředku

Ironií je, že když nasypete další prací prostředek, nebude to vonět. Vede to k smradlavější pračce.

Přebytek pracího prostředku může vést k nahromadění žluklého zápachu.

Pokud jde o prací prostředky, měli byste použít vhodný prací prostředek pro váš typ pračky. Používání běžných pracích prostředků vytvoří více pěny, než vaše pračka zvládne.

Pro přední nakladače jsou tekuté aviváže zakázány.

Okamžitě sejměte oblečení

Jakmile pračka dokončí cyklus, musíte odstranit náplň a oblečení. Ponechání vlhkého prádla uvnitř může vést k růstu plísní a plísní. Výsledkem je nepříjemný zápach.

Pravidelně jej čistěte

Pravidelně čistěte vanu ostřikovače a těsnění u předních nakladačů. Otřete i interiér. Dělejte to pravidelně, abyste se ujistili, že nedochází k tvorbě plísní a plísní.

Ocet a papírové utěrky by zabily bakterie, které se uvnitř začínají množit. Nastavte rutinu čištění, abyste udrželi čistotu vaší pračky.

Účelem je udržovat pračku čistou a zajistit, aby stroj fungoval tak, jak má.

Závěr

Existuje více než jeden způsob, jak se zbavit zápachu plísní v pračce. Použijte způsoby a kroky uvedené ve výše uvedené příručce, abyste zajistili, že vaše pračka zůstane čistá a bez zápachu i pro další den praní!