Jak se zbavit vyrážky na snubním prstenu: 2 způsoby

Můžete se naučit, jak se zbavit vyrážky snubního prstenu dvěma způsoby. Nejprve musíte znát domácí prostředky a preventivní postupy, které usnadní hojení a zabrání opětovnému výskytu vyrážky.

Povíme si také o příznacích vyrážky na snubním prstenu a o tom, kdy zavolat lékaře. A pro další problémy související se snubním prstenem si klidně projděte náš blog.

Pro začátek doporučujeme přečíst si o tom, jak by měl snubní prsten padnout, protože vyrážky mohou být způsobeny tím, že prsten je na prstu příliš těsný.

Jak se doma zbavit vyrážky na snubním prstenu

Domácí opravné prostředky

 • Aplikujte na vyrážku volně prodejný krém

Podle dermatologů musíte nejdříve sundat snubní prsten, jakmile si všimnete vyrážky. Poté jej znovu noste, jakmile již nebudete mít žádné vyrážky.

Abyste pomohli své pokožce hojit, naneste na postiženou oblast kortizonový krém. To by také mělo pomoci zmírnit jakékoli nepohodlí, jako je svědění nebo příznaky, jako je zarudnutí.

Ve většině případů můžete očekávat zhojení vyrážky po týdnu. Možná však budete potřebovat návštěvu dermatologa, pokud se to nezlepší, a možná budete potřebovat léky na předpis.

 • Udržujte pokožku čistou a hydratovanou

Další domácí praxí, která vám pomůže zbavit se vyrážky na snubním prstenu, je zajistit, aby vaše ruce byly čisté a zvlhčené. Je dobrým zvykem si pravidelně mýt ruce, ale pamatujte, že můžete odstranit ochrannou bariéru v horní vrstvě, což může vysušit pokožku a zhoršit prstencovou vyrážku.

Řešením je použít jemné mýdlo, abyste nezhoršili reakci ze snubního prstenu. Ale nechcete, aby pokožka ztratila vlhkost, protože se může odlupovat a svědit, což zpomaluje hojení vyrážky na snubním prstenu.

Při ručním mytí odstraňte kroužky a poté pokožku hydratujte vazelínou, hypoalergenními pleťovými vodami nebo krémy s ceramidy, které ochrání a uzamknou vlhkost. A když potřebujete dělat věci, jako je mytí nádobí, používejte rukavice, abyste minimalizovali opakované vystavení mýdlu.

Jak předejít vyrážce snubního prstenu

 • Udržujte prsten v suchu a čistotě

K hojení vyrážky na snubním prstenu dojde pouze tehdy, pokud budete také provádět preventivní postupy. Zabráníte tak opakování nebo zhoršení podráždění.

Pro začátek si zvykněte sundávat snubní prsten, když si namočíte ruce, protože to nedovolí prstu úplně uschnout. V závislosti na materiálu snubního prstenu nemusí být také nutné navlhnout, nebo se na něm může vytvořit rez, která může podráždit vaši pokožku.

Nakonec se ujistěte, že je váš prsten pravidelně čištěn, abyste předešli jakýmkoli změnám v jeho složení a vyhněte se kontaktu s potenciálními dráždivými látkami, které se na špercích nahromadily. Snubní prsten můžete vyčistit doma pomocí roztoku na čištění šperků, ale mnohem lepší je dát jej k profesionálovi, abyste prsten nepoškodili a účinně odstranili nečistoty a odpadky.

 • Potřete prsten, abyste zabránili kontaktu s pokožkou

Dalším krokem je vytvoření bariéry mezi snubním prstenem a kůží potažením kovu. Bohužel, někteří lidé jsou alergičtí na kovy, takže rychlým domácím řešením je nanést vrstvu nebo dvě laku na nehty na vnitřní prstenec, který se dotýká pokožky.

Můžete také zvážit pokovení kovového snubního prstenu, zvláště pokud je vyroben z niklu, což způsobuje kožní reakci. Pokovte prsten zlatem nebo platinou nebo šperk potáhněte rhodiem, pokud je vyroben ze stříbra.

Je pochopitelné, že pokovení nebo potažení prstenu může být nákladné a může být praktičtější pořídit si místo něj nový snubní prsten. Abyste měli více možností, pokud máte omezený rozpočet, zde je návod, jak vyrobit snubní prsten.

Proč mám pod snubním prstenem vyrážku?

 • Alergie na kov, který tvoří snubní prsten
 • Reakce na potenciální dráždivé látky z nečistého snubního prstenu
 • Nenechávejte ruce nebo prsten po umytí nebo zpocení důkladně vyschnout
 • Suchá kůže nebo stávající kožní onemocnění
 • Snubní prsten je příliš těsný, že dráždí pokožku

Co je dermatitida se snubním prstenem?

Podle Americké akademie pro alergie, astma a dermatologii je dermatitida snubního prstenu dalším termínem pro kontaktní dermatitidu, která se vyvinula z nošení snubního prstenu.

Někdy se také nazývá alergická kontaktní dermatitida nebo okluzní dermatitida. Nejčastějším viníkem jsou platinové snubní prsteny, ale každý člověk je jiný s kovy, na které může být alergický.

Příznaky vyrážky na snubním prstenu

 • Zčervenání
 • Otoky
 • Svědění
 • Sucho, které se může cítit jako šupinatá
 • Kůže snadno praská nebo krvácí
 • Pocit pálení

Mám si sundat snubní prsten, když dostanu vyrážku?

Nejlepší je sundat a přestat nosit snubní prsten, dokud se nevyléčíte z vyrážky. Pokud se potvrdí, že je dráždivý, nechte jej potáhnout nebo vyměňte kroužek za hypoalergenní kov.

Neváhejte a zavolejte lékaře, pokud nedojde ke zlepšení domácími prostředky. Pamatujte, že závažnější nebo rozšiřující se příznaky vás také vystavují riziku infekce, proto co nejdříve navštivte dermatologa.

Závěr

A to je vše! Právě jsme se naučili, jak se zbavit vyrážky na snubním prstenu pomocí domácích prostředků a preventivních opatření.

Můžete začít s kortizonovým krémem, pak se ujistěte, že je vaše pokožka vždy čistá a zvlhčená. Můžete také zvážit potažení prstenu, abyste zabránili opakovanému podráždění.