Jakou velikost jističe pro sušičku? Úžasná fakta, která si musíte přečíst!

Tato příručka vám ukáže, jakou velikost jističe pro sušičku? Může se zdát zastrašující zajistit, aby elektrická strana instalace byla při instalaci nového elektrického kabelu dokonalá. Manipulace s napájením a kabely je často riskantní a pokud to uděláte špatně, může to vést k tomu, že vaše sušička nebude fungovat správně nebo, což je podivnější, k výbuchu.

National Electric Code (NEC) vyžaduje minimálně 30ampérový jistič na takovém vyhrazeném obvodu pro elektrickou sušičku, která pracuje na 240 napětích.

Elektrické sušičky, které běží na 220 voltů, také potřebují 30-ampérové ​​jističe, ale sušičky, které běží na 110 nebo 120 napětí, vyžadují pouze 15-ampérové ​​jističe. Pokud nejste obeznámeni s elektroinstalací, mohou být různé volty elektrických sušičů a velikosti jističů poněkud matoucí. Ale není to tak těžké, jakmile se rozpadnete na stravitelné kousky, jak to uděláme v tomto článku. Takže bez dalších okolků můžeme začít!

Požadavky na kabeláž a jistič elektrického sušiče

Jaká velikost t jističe a kabeláže budete chtít pro elektrickou sušičku, je většinou určena jejími požadavky na napájení. Elektrické sušičky jsou rozděleny do tří napětí, 110V/120V, 220V/240V a 220V/240V. Zdá se, že existuje několik pozoruhodných odlehlých hodnot. Snad nejčastější jsou elektrické sušičky s napětím 240 voltů. Většina elektrických sušiček v amerických domácnostech pracuje na 240 voltů.

Většina zařízení na 220 V je inzerována jako spotřebiče na 240 V, aby se věci usnadnily. Jedinou variantou elektrických sušiček 240 vge na 220 voltů je, že oba potřebují jističe a kabeláž přesné velikosti, pokud jde o kabeláž.

Sušicí obvody se 110 V/120 V se obvykle používají se sušičkami plynu, protože vyžadují méně proudu. Na druhé straně sušičky 240 V potřebují buď zástrčku sušiče se 3 nebo 4 kolíky, podle druhu portu sušičky. Elektronika plynové sušičky je napájena adaptérem sušičky 110V/120V, který se připojuje do běžné zásuvky. Dovolte nám, abychom zkontrolovali jističe a měřidlo kabeláže, které budete mít pro elektrický sušák na prádlo, takže nyní je vše vyloučeno, nebo jste úplně zachyceni na různých napětích zařízení, kterým jste náchylní čelit.

Velikost kabeláže

Když určíte vhodnou velikost jističe pro elektrickou sušičku, je důležité použít kabely správné velikosti pro obvody sušiče. Nainstalujte kabeláž 10/3 American Wire Gauge (AWG) s 30ampérovým jističem pro elektrické sušičky 240 V a 220 V. Uvnitř kabelu 10/3, dva vyhřívané dráty, zem a nulový vodič. Pro snížení tepla generovaného protékajícím proudem je vhodné použít drát s větším průměrem. Elektrické sušičky, které se připojují do nástěnných zásuvek, musí být zapojeny pomocí kabeláže 14 nebo 12 AWG.

Pokud se zdá, že zásuvka má 15ampérový obvod, použijte kabel 14 gauge. Pokud zásuvka obsahuje 20ampérový okruh, musíte k připojení okruhu sušičky použít vodič 12. Možná se ptáte, zda použít 3kolíkovou a 4kolíkovou zástrčku při zapojování elektrické zásuvky sušičky, což je obvykle pro zařízení na 240 voltů nebo 220 voltů – určení, kterou z nich můžete potřebovat, je jednoduché. Pro novou instalaci elektrických okruhů sušičky použijte pouze 4kolíkovou zásuvku. Zatímco starší rezidence mohou mít 3-kolíkové zástrčky, můžete použít 3-kolíkové zástrčky pro sušičky s 240 volty a 220 volty. Mohlo by vás také zajímat, jaký typ měřidla drátu použít pro elektrickou sušičku.

Velikost přerušovače

Takže, jakou velikost jističe pro sušičku? Je důležité vybrat pro sušičku vhodně dimenzovaný jistič. Při použití elektrického sušiče bude příliš malý jistič neustále vypínat a příliš silný jistič může být nebezpečný. Protože většina elektrických sušiček pracuje na 240 V, měl by stačit 30ampérový jistič. Elektrické sušičky, které běží na 220 voltů, mají mnoho společného a všechny mají stejně velké jističe elektrických obvodů. Oba elektrické sušičky odebírají 10 až 30 ampér. 30ampérové ​​dvoupólové jističe chrání 2 místa jističe ve spojovací krabici.

Sušicí obvod chrání elektrické sušičky prádla v elektrickém panelu. Malý jistič sušiček lze použít pro kompaktní sušičky prádla 110V/120V na elektřinu. Protože se tyto elektrické sušičky s menším výkonem zapojují přímo do zásuvky, měl by stačit 20- nebo 15ampérový jistič. Takové elektrické sušičky používají 7,5 až 15 ampérů. Použití přerušovače větví se sníženým proudem, jako je 25 ampérový přerušovač, pro takový sušič není bezpečnostní problém, ale zcela jistě by přerušovač pravidelně foukal. Sušička odebere více proudu, než může jistič zvládnout, což vede k tomu, že jistič sfoukne a úplně vypne elektřinu.

Jističe s vyšším proudovým hodnocením

Co se stane, když umístíte 50ampérový jistič sušičky místo 30ampérového? Pokud zapojíte téměř vše pro 30ampérový obvod sušičky, ale přidáte větší jistič, riskujete spuštění výbuchu a požáru nebo zranění vaší elektrické sušičky. Kdykoli dojde k přepětí, větší jistič nevybuchne, což způsobí nenávratné poškození sušičky.

It’s A Wrap!

Doufáme, že vám tato příručka pomohla určit velikost jističe pro sušičku a velikost drátu. Při výběru velikosti drátu a jističe, které vaše elektrické sušičky vyžadují, výše diskutovaná fakta a jejich složitosti mohou být matoucí. Obtížné věci se zdají být mnohem jasnější, když jasně pochopíte tento článek. Přečtěte si související články; vědět, co dělá termistor sušičky a proč by ze sušičky unikala voda. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi!