Jak se vyrábějí gauče Loveseat Couch

Jak můžete určit, zda nové sedadlo lásky vydrží, nebo bude vyhozeno? Vše závisí na kvalitě použitých materiálů a struktuře. Jak se tedy vyrábějí rámy gaučů loveseat?

Pokud chcete posoudit kvalitu sedací soupravy, překročte její vzhled. Ale kvalita samozřejmě přesahuje zdání, a proto mohou být dvě stejně vypadající milostná sedátka v ceně tak rozdílná. To, co je uvnitř, rozhoduje o tom, jak dobré je vaše sedadlo.

Rám, podpora sezení a výplň ovlivňují pohodlí vašeho gauče a jak dobře si drží tvar. Také, a možná nejdůležitější, je dlouhodobá stabilita vašeho nábytku. Může to znamenat rozdíl mezi kusem, který vydrží několik let.

Jak se vyrábějí pohovky Loveseat Couch?

Rám sedačky určuje, jak dlouho přežije a udrží si svůj tvar. Vysoce kvalitní sedací souprava bude mít vždy robustní a odolnou strukturu. Když se díváte na rám sedačky, mějte na paměti následující:

Tvrdé dřevo sušené v peci je nejlepší volbou pro rám. Proces sušení v peci eliminuje veškerou vlhkost ze dřeva, což mu umožňuje udržet si formu. Zásadní je také dlouhodobá stabilita dřeva.

Rámy ze zeleného dřeva se mohou při sušení zmenšit nebo zlomit. Měkké dřevo je náchylné k ohýbání a lámání. Rámy ze zauzleného dřeva jsou také náchylné k praskání.

Kloubům je ve vysoce kvalitním rámu věnována zvláštní pozornost. Jsou přišroubovány, spojeny hmoždinkami a slepeny dohromady. Kromě toho byly do rohů přidány výztužné bloky, které poskytují další podporu a pevnost.

Překližkové a dřevotřískové rámy jsou obecně horší, zvláště pokud jsou sešity dohromady. Na okraj můžete přidat další vrstvy překližky, které jej pomohou posílit. Jak vidíte, konstrukce je stejně důležitá jako látka.

Pokud máte překližkové sedadlo, ujistěte se, že obsahuje alespoň 11 až 13 vrstev překližky. Těžké napínací popruhy by měly být schopné sledovat tloušťku dřeva. Pokud rám není dostatečně pevný, nebude podporovat váhu pokaždé, když si někdo sedne.

Konstrukce rámu

Nábytek je vyroben spojením kusů dřeva dohromady. Síla spoje nakonec způsobí, že stůl bude nestabilní. Co hledat u pevného typu spoje:

Dlabačka a čep jsou druh zadlabacího a čepového spoje. Když se dva kusy dřeva setkají v úhlu 90 stupňů, je to nejrobustnější technika. Jedna část dřeva má v sobě díru a druhá je dokonale vyřezaná, aby se do ní vešla.

Hmoždinka je malý dřevěný válec se dvěma konci. Aby byly lesy pohromadě, umístí se do malého kruhového otvoru vyvrtaného do každého z nich. Tento přístup jste využili, pokud jste někdy sestavili kus nábytku IKEA.

Dvojitá hmoždinka zní: každý spoj má dvě hmoždinky. I když není tak odolný jako zadlabací a šlacha, je náchylnější k uvolnění v průběhu času. Mnoho rámů čalounění stále používá tento přístup, což je v pořádku.

Rohový blok zesílený: Toto slovo hodně uslyšíte, protože je základním prvkem masivního nábytku. Je -li v rohu roh, položí se šikmo další kus dřeva. Je také přišroubovaný.

Truhlářství, které bylo posíleno. Jedná se o přidání další vrstvy podpory, která drží věci na svém místě. K posílení spojení můžete například použít lepidlo, šrouby nebo sponky.

Různé metody truhlářství: Existují různé další techniky pro připojení nábytku, z nichž některé jsou dobré a některé ne. Tupému spoji, ve kterém jsou dva kusy dřeva spojeny pouze lepidlem a šrouby, bychom se vyhnuli. Pokud ne, bude stačit kombinace dvou nebo kovových spojů spojených se dvěma kusy dřeva.

Podpora pro sezení

Sedací opora je také zásadním faktorem při posuzování kvality sedací soupravy. Funguje ve spojení s rámem a výplní. Kotvou pro praktickou podporu sezení je robustní rám, který je doplněn výplní.

Než si koupíte milostnou sedačku, měli byste si na ni vždy sednout a zhodnotit kvalitu podpory sezení. Například by se neměl prohýbat a měl by poskytovat dostatečnou oporu zad a sedadel. Níže jsou uvedeny tři nejoblíbenější možnosti podpory sezení:

Jednou z nejlepších metod podpory je osmicestný ručně vázaný pružinový systém. Každý pramen je řemeslníkem svázán s dalším silným provázkem. Řetězec se pohybuje v obou směrech zepředu dozadu, ze strany na stranu a diagonálně.

Další možností je vinutá pružinová konstrukce. Vlnité pružiny jdou zepředu na zadní část sedadla a jsou vytvořeny jako „S“. To také poskytuje robustní židli, která může být preferovanou alternativou, protože zabírá méně místa.

Webové odpružení, ve kterém popruhy vedou přes sedadlo a opěradlo, je třetí alternativou. Ty jsou pak připojeny k rámu a vytvářejí odpruženou platformu. Popruh však může být vyroben z přírodních vláken a při použití samostatně neposkytuje pevnou oporu.

Používá se s napínákem ve kvalitnějších sedačkách k zajištění popruhu k rámu. Nejméně žádoucí z možností podpory sezení jsou zavěšení na webu.

Závěr

Jednotliví řemeslníci a malé dílny i výrobci pokračují ve výrobě sedaček. Tento článek vám poskytne veškeré informace o tom, jak se vyrábějí rámy lehátkových židlí. Celkově kvalita není levná, ale vysoce kvalitní sedačka bude pohodlnější.