Jak bělit vodou poškozenou podlahu z tvrdého dřeva: 3 užitečné způsoby

Na tvrdém dřevě jsou prsteny, značky a skvrny pravidelné. Nebojte se! Tato příručka, jak bělit vodou poškozenou podlahu z tvrdého dřeva, se zaměří na vaše nejčastěji kladené otázky o bělení, čištění a údržbě dřevěných podlah.

Vodní skvrny na podlahách a nábytku z tvrdého dřeva mohou vést k domněnce, že jsou beznadějně poškozené. Existuje však několik způsobů, jak obnovit vzhled vašich dřevěných podlah.

Vydržte! Budeme pokračovat v nejjednodušších způsobech bělení vašich vodou poškozených podlah.

Bělení dřevěných podlah poškozených vodou

Když dojde k rozlití na dřevěných podlahách, k odstranění nepořádku obecně stačí rychlé setření (a někdy i čisticí roztok). Pokud jsou však rozlité látky a jiné nehody ignorovány, mohou se proměnit v trvalé skvrny od dřevěné podlahy.

Možná někdo z rodiny nechal přes noc plnou sklenici na podlaze, nebo někdo pořádně nevyčistil únik. Bělidlo bude vždy nezbytným čisticím prostředkem v naší domácnosti. Zde jsou jednoduchá doporučení, jak je správně používat na dřevěných podlahách, podle toho, jak vážné je poškození vodou.

Metoda č. 1. Použití komerčního bělidla

Krok č. 1. Povrchová úprava dřevěného kusu by měla být vybroušena.

Poznámka: V následujících několika krocích se ujistěte, že máte rukavice.

Krok č. 2. Do skvrny vetřete základní bělidlo do domácnosti starým zubním kartáčkem nebo štětcem.

Krok č. 3. Nechejte dvě hodiny odpařit bělidlo.

Krok č. 4. Stejným způsobem naneste více bělidla a nechte působit přes noc.

Vodní skvrny z hloubky dřeva jsou touto metodou odstraněny. Po odstranění barev můžete dřevo znovu nalakovat. Pokud skvrna zůstane, možná se budete muset uchýlit k použití bělidla na dřevo.

Metoda č. 2. Použití bělícího roztoku

Tmavé vodní skvrny na dřevě je těžké odstranit. Odolné skvrny však můžete odstranit jemným vybělením dřeva slabým domácím bělicím roztokem. Protože je bělidlo žíravé, měli byste pro tento přístup použít nepromokavé rukavice.

Krok č. 1. V míse smíchejte 50 procent studené vody a 50 procent bělidla.

Krok č. 2. Pomocí husté houby lehce naneste roztok na lazury na dřevo. Nenamáčejte dřevo do vody.

Krok č. 3. Umožněte úplné vysušení běleného dřeva. V závislosti na počasí to může trvat jeden nebo dva dny.

Krok č. 4. Prozkoumejte výsledky. Pokud je požadováno robustnější řešení, upravte poměry na 25% vody a 75% bělidla a znovu naneste.

Metoda č. 3. Použití bělidla na dřevo

K odstranění odolných černých skvrn od vody budete možná muset použít bělidlo na dřevo.

Krok č. 1. Po odstranění povrchové úpravy dřeva na tvrdém podkladu naneste štětcem na dřevo smíšené bělidlo na dřevo.

Krok č. 2. Nechejte 3-4 hodiny, aby bělidlo na dřevo fungovalo.

Krok č. 3. Naneste houbu na dva díly vody a jeden díl octa, abyste neutralizovali bělidlo na dřevo.

Krok č. 4. Jakmile skvrna zmizí, dřevo vysušte a opravte.

Odstranění odolných tmavých skvrn od vody z dřevěných podlah

Jakýkoli stůl s odlupujícím se povrchem je pravděpodobně dýhovaný. Masivní dřevo nepropouští peeling.

Rozděluje se nebo praskne. Pokud byl povrchový nátěr oslabený nebo opotřebovaný, přímé vystavení vodě nebo zkondenzované vlhkosti může způsobit dýhování dřeva na jakémkoli stole, které se může odlupovat nebo deformovat.

Krok č. 1. Pískujte oblast

Povrch stolu obrouste ručním blokem a brusným papírem se zrnitostí 100. Písek pouze rovnoběžně se zrnem. Zbruste všechny volné nitě, které se stočily nebo oddělily od povrchu stolu.

Krok č. 2. Odlehčete bod

K odstranění veškerých nečistot, třísek nebo volných vláken, které se mohly dostat pod dýhu, použijte vzduchový kompresor se vzduchovou tryskou k rozprášení vzduchu na stůl. Pokud jsou někteří tvrdohlaví a nevyjdou, opatrně je seškrábněte špičkou tmelového nože.

Krok č. 3. Použít novou úpravu

Při míchání práškového lepidlového lepidla s vodou postupujte podle pokynů výrobce. Ponořte hrot nože tmelu do lepidla. Nechte lepidlo seškrábnout ze spodní strany všech volných kusů dýhy mokrým nožem na tmel.

Existují alternativy bělidla?

Pokud rychle odstraníte povrchovou skvrnu pomocí jedné z alternativ pláže uvedených v tomto článku, možná ji budete moci odstranit. Pokud máte co do činění s tmavšími skvrnami, budete muset být konkrétnější.

Bez použití bělidla je zde několik osvědčených řešení pro odstranění typických skvrn z dřevěných podlah.

  • Olej a mastnota – Olejové a mastné skvrny vydrhněte kruhovým pohybem pomocí mýdla a vody.
  • Skvrna od domácích mazlíčků – oblast vydrhněte ručníkem navlhčeným v roztoku čtyř dílů vody a jednoho dílu bílého octa. Posypte zápach jedlou sodou, aby se absorboval, a poté počkejte 10 minut, než jej setřete vlhkým ručníkem.
  • Skvrny od vody – Zakryjte skvrnu hadříkem a několik minut ji přitlačte horkou žehličkou na prádlo.

Závěr

Skvrny na dřevěných podlahách mohou být z různých důvodů ošklivé a rušivé. Než se dostanete příliš do práce s kazem na vaší dřevěné podlaze, mějte na paměti, že byste mohli být schopni odstranit skvrnu ze svých krásných podlah z tvrdého dřeva.

V závislosti na typu a hloubce skvrny můžete skvrnu vyléčit. Doufáme, že držíme palce, že jsme odpověděli na všechny vaše otázky o tom, „jak bělit vodou poškozenou dřevěnou podlahu“.