Jak se hubení škůdců zbavit blech: Snadná dvousložková léčba

Infestace blechami, které vyžadují odborné ošetření, mohou člověka přimět k zamyšlení, jak se hubení škůdců zbaví blech. Bude to vyžadovat několik příprav a trochu trpělivosti, aby kontrola škůdců udělala svou věc, takže se nezlobte.

Zde projdeme základní věci, které potřebujete vědět o profesionální léčbě blech.

Jak postupujete při léčbě?

Část 1. Před léčbou

Jistě, společnost na hubení škůdců, se kterou se spojíte, udělá většinu těžké práce buď postřikem, nebo zamlžením. Přesto, abyste zajistili domov bez blech, budete muset svůj domov připravit tak, abyste maximalizovali jeho účinnost.

Předpokládejme, že máte nějaké chlupaté nebo opeřené společníky, kteří se s blechami potýkají nejhůře. V takovém případě strávíte většinu přípravy vyřizováním jejich věcí.

Důkladně jim vyperte podestýlku horkou vodou. Pokud máte pocit, že blechy mohou mít na podestýlce nejhorší, možná je čas podestýlku úplně zlikvidovat a vyměnit.

Také budete muset vyprat veškeré ložní prádlo horkou vodou. Blechy cestující na srsti domácích zvířat by mohly rychle zamořit vaši postel.

Během léčby budete také chtít mít všechny své věci, včetně hraček, na bezpečném místě.

Pokud vaši chlupatí nebo opeření přátelé špatně trpí na blechy, můžete čas strávený mimo dům využít k léčbě vašich mazlíčků. Zatímco kontrola škůdců funguje u vás doma, vaši mazlíčci mohou navštívit veterináře nebo můžete sami léčit problémy s blechami svých mazlíčků.

Ujistěte se, že jsou vaši mazlíčci pečlivě mytí správnými produkty, pokud to raději děláte sami. Budete chtít zaručit, že se problém neobjeví znovu, když je přivedete zpět domů.

Pokud chováte ryby jako domácí mazlíčky, udržujte nádrž těsně zakrytou a po dobu léčby vypněte čerpadla.

Důkladně vysajte svůj domov, včetně těsných oblastí pod nebo mezi polštáři. Bleší vajíčka a trus by se mohly rozptýlit spolu s podlahou a nábytkem, což by mohlo zamoření zhoršit.

Pokud váš vysavač používá jednorázové vakuové sáčky, ujistěte se, že je pevně uzavřete a vyhoďte je do venkovní nádoby.

Opakovaně použitelné vakuové sáčky vyprázdněte do jednorázového sáčku nebo nádoby, kterou můžete pevně uzavřít. Stejně jako lůžkoviny a povlečení je důkladně vyperte pod horkou vodou.

Bezpečně zakryjte a uchovávejte všechny potraviny bezpečně ukryté, abyste zabránili kontaminaci.

Toto jsou základy přípravy vašeho domova na ošetření proti blechám. Předpokládejme, že chcete jít do hloubky, aby bylo vše během obecné léčby bezpečné.

V takovém případě máme také komplexního průvodce, který podrobně popisuje, jak funguje hubení škůdců.

Část 2. Po ošetření

Můžete očekávat, že zůstanete mimo domov alespoň tři až pět hodin. Přesto to může trvat déle v závislosti na závažnosti a metodě, kterou vaše společnost na hubení škůdců používá.

Když vydají signál „OK“, existuje několik věcí, které musíte po ošetření pozorovat.

I když to může svádět k čištění, zdržte se toho alespoň dva týdny. Chemikálie na likvidaci škůdců můžete omylem setřít.

V tomto dvoutýdenním časovém rámci bude mít pesticid dostatek času se vypořádat s blechami. Pokud je s chemikáliemi v těchto dvou týdnech hodně práce, možná budete chtít prozatím ponechat okna otevřená.

Další věc, kterou je třeba si zapamatovat, je, že i po ošetření stále občas uvidíte nějaké blechy nebo jejich známky u vás doma. Nemusíte se příliš obávat, protože blechy po vystavení zbytkovému pesticidu časem úplně vymřou.

Budete se však muset vypořádat s oživením. Jakmile bude úklid v pořádku, pravidelně vysávejte.

Mrtvoly, trus a vejce zůstanou, když blechy vymřou. Jejich vyčištěním zabráníte pronikání dalších škůdců.

Může trvat asi čtyři týdny, než se problém s blechami sám o sebe postará, takže trpělivost je zde klíčová.

V některých případech může kontrola škůdců vyžadovat několik dalších návštěv. Pokud věci dojdou k tomuto bodu, máme pro vás tento užitečný článek o tom, jak často by se měla hubení škůdců provádět.

Odkud pocházejí problémy s blechami?

Chcete-li zjistit další preventivní opatření, může být dobré zjistit, kde problém začíná.

Když vezmete své mazlíčky ven, mohou se z nich stát potenciální bleší hostitelé. Tato možnost se může stát, pokud přijdou do kontaktu s divokými zvířaty, jako jsou skunky, veverky, krysy a další běžná venkovní zvířátka.

Blechy mohou dokonce čekat na hostitele ve vysoké trávě a křoví a pohnout se, když najdou zvíře, které mohou napadnout.

Možná vás také napadne, zda mohou být blechy problém, i když nemáte domácí mazlíčky. Může být překvapivé vědět, že blechy mohou zamořit i domy bez domácích mazlíčků.

Blechy by se mohly držet kolem, pokud měl předchozí nájemník zablešené mazlíčky. Také, jak je uvedeno výše, divoká zvěř, která navštěvuje vaši obytnou oblast, nebo dokonce myši žijící ve zdech, by mohly ukrývat blechy a šířit je.

Znalost původu blech vám může pomoci připravit se a naplánovat strategie kontroly škůdců.

Závěr

Blechy mohou představovat hrozbu, takže je dobré zjistit, jak postupovat při léčbě škůdců a jak se vypořádat s následky. S těmito tipy se možná nebudete muset divit, jak se hubení škůdců zbaví blech a můžete zjistit další postup.