Jak odstranit plíseň z držáku zubního kartáčku: 3 nejlepší způsoby

Jste připraveni naučit se, jak odstranit plíseň z držáku zubního kartáčku? Odstranění plísní lze provést třemi způsoby – metodou ústní vody, octovou metodou a vložením do myčky.

K odstranění plísně z držáku zubního kartáčku budete potřebovat malý kartáček a ústní vodu pro metodu ústní vody. Pro metodu octa budete potřebovat bílý ocet a malý kartáč a pro metodu myčky potřebujete přístup k myčce.

Mnoho lidí vyměňuje své zubní kartáčky každé dva až tři měsíce, ale přehlíží důležitost udržování čistoty držáku na zubní kartáčky. Navíc spousta lidí ani neví, jak účinně dezinfikovat držák na zubní kartáčky.

Metoda č. 1. Používání ústní vody

Krok č. 1. Ponořte držák zubního kartáčku do ústní vody

Ústní voda je životaschopnou volbou pro čištění držáku zubních kartáčků, protože obsahuje antibakteriální sloučeniny. Do nádoby nalijte jeden až dva šálky ústní vody.

Ponořte držák do ústní vody na dobu alespoň jedné až dvou minut. Máte také možnost nalít ústní vodu rovnou do držáku a počkat jednu až dvě minuty na dezinfekci vnitřku držáku.

Krok č. 2. Vykartáčujte držák

Nechte držák chvíli sedět a poté pomocí malého kartáčku vydrhněte vnitřek držáku. Důkladně vydrhněte rohy a strany, stejně jako vnější stranu držáku.

Krok č. 3. Opláchněte držák

Jakmile dokončíte čištění držáku, namočte držák do tekoucí vody. Vodu na držáku několikrát protřepejte, abyste odstranili veškerý zbytkový kal, a použijte horkou vodu k vyprání držáku.

Krok č. 4. Nechte zaschnout

Jakmile dokončíte opláchnutí držáku, postavte držák dnem vzhůru a nechte jej uschnout na čistém ručníku. Nechte přes noc zaschnout.

Metoda č. 2. Používání octa

Krok č. 1. Namočte držák do bílého octa

Další dobrou možností, jak odstranit plíseň z držáku zubního kartáčku, je kombinace bílého octa a vody.

Smíchejte jeden díl bílého octa s jedním dílem vody. Dejte roztok do misky a ponořte držák do roztoku na jednu až dvě minuty.

Poznámka: Pokud chcete čistit pouze vnitřek držáku, můžete roztok octa nalít přímo do držáku.

Krok č. 2. Vykartáčujte držák

Vyjměte držák z octového roztoku. Pomocí malého kartáčku vydrhněte vnitřní a vnější stranu držáku.

Ujistěte se, že jste velmi dobře vydrhli všechny rohy nebo strany držáku. Držák několikrát opláchněte, aby byl opravdu čistý.

Krok č. 3. Opláchněte držák

Umístěte držák pod teplou tekoucí vodu a několikrát jej opláchněte. To pomůže odstranit veškerý kal a ocet v držáku.

Krok č. 4. Nechte zaschnout

Jakmile dokončíte čištění držáku, položte držák na čistý ručník dnem vzhůru. Nechte přes noc uschnout na ručníku.

Metoda č. 3. Metoda myčky

Krok č. 1. Opláchněte držák

Před vložením držáku do myčky k čištění jej opláchněte v teplé tekoucí vodě. To pomáhá při odstraňování veškerých nečistot v držáku a usnadňuje myčce jeho čištění.

Krok č. 2. Zajistěte držák v myčce

Umístěte držák na stojan ve vaší myčce nádobí. Nechte ho sedět v myčce s ostatním nádobím v šetrném nebo normálním režimu. To pomůže velmi dobře vyčistit držák a odstranit veškerý kal nebo zbytky.

Krok č. 3. Držák pravidelně dezinfikujte

Aby byl držák zubních kartáčků bez bakterií, choroboplodných zárodků a špíny, zvykněte si čistit držák jednou týdně. Umístěte držák do myčky na nádobí jako součást své týdenní rutiny čištění.

To zajistí, že se v držáku nebudou hromadit kaly a nečistoty. Další informace o tipech na odstranění plísní si možná budete chtít přečíst v tomto článku o tom, jak odstranit plíseň kolem kohoutku.

Jak závažný je problém s plísní?

Přítomnost plísní může způsobit ucpání dutin, bolesti hlavy, sípání a dýchací potíže. I když je nepravděpodobné, že mírné případy plísní způsobí u většiny lidí vážné onemocnění, mohou být potenciálně škodlivé pro osoby s dýchacími problémy, jako je astma.

Umístění zubního kartáčku do držáku, když je kartáček stále namočený, vede k držáku zubního kartáčku naplněného bakteriemi. Tekutina stéká dolů do rukojeti zubního kartáčku a shromažďuje hromadu bakterií ve spodní části držáku.

Kromě toho je voda shromážděná na dně vašeho držáku útočištěm pro škůdce, jako jsou švábi. Švábi jsou známými přenašeči střevních komplikací, jako je úplavice a průjem.

Tento článek, který stručně vysvětluje, jak rychle plíseň roste, vám může pomoci získat více informací o plísni.

Závěr

Plíseň je druh houby, který roste většinou ve vlhkých oblastech kolem domu. Chcete-li odstranit plíseň z držáku zubního kartáčku, můžete použít alespoň tři způsoby.

Pravidelným prováděním kterékoli z těchto metod můžete ochránit držák zubního kartáčku před bakteriemi a viry, které by mohly prosperovat. Vědět, jak odstranit plíseň z držáku zubního kartáčku, může ochránit vaši rodinu před zdravotními komplikacemi, které může přinést.