Jak vyměnit termočlánek na ohřívači vody? 6 snadných kroků!

Víte, jak vyměnit termočlánek na ohřívači vody? Naučte se těchto šest jednoduchých kroků! Pro výměnu nebudete muset chodit k odbornému personálu. Potřebujete pouze dostatek znalostí a sebevědomí.

Výměna jakýchkoli částí našich zařízení doma je pohodlnější a šetří peníze. Stačí si přečíst pár článků a odstranit ty nejkritičtější a nejcitlivější části. Učení se nových strategií a metod nám také poskytne informace o tom, co se může stát, nebo cenné tipy.

Větší rodiny běžně používají plynový zásobníkový ohřívač vody k uložení 30 až 50 galonů. K ohřevu vody v nádrži využívá plynový hořák ve spodní části. Je to nejlepší volba, pokud se potřebujete zásobit horkou vodou. Na rozdíl od elektrického ohřívače vody bez nádrže nemusíte instalovat každý z nich pro baterii.


Co je termočlánek na ohřívačích vody?

Termočlánek měří teplotu tepla a má dva kovy, zahřátý a ochlazený, spojené na konci drátu. Pokud zjistíte, že váš ohřívač vody neprodukuje horkou vodu, možná budete muset vyměnit termočlánek. Pokud potřebujete náhradní díl, pokračujte ve čtení tohoto článku a zjistěte, jak vyměnit termočlánek na ohřívačích vody. V každém případě hraje termočlánek v ohřívačích vody významnou roli. Některé ohřívače vody však nemají termočlánky nebo termočlánky.


Kroky k výměně termočlánku na ohřívačích vody

Abyste zajistili, že váš ohřívač vody bude po výměně termočlánku dobře fungovat, musíte správně postupovat podle těchto kroků. Než však ohřívač vody rozeberete, měli byste si zakoupit správnou velikost termočlánku. Můžete se podívat do návodu k produktu, abyste se ujistili, že zakoupíte přesnou velikost, kterou budete potřebovat.

Někteří lidé mají tendenci zaměňovat termočlánek a termočlánek. Oba měří, ale termočlánek měří teplotu, zatímco termočlánek je elektrické zařízení, které se obvykle skládá z termočlánků pro přeměnu tepelné energie na elektrickou.

Pokud se váš vodní plynový zásobníkový ohřívač vody neohřívá, nemusí to nutně znamenat, že si musíte koupit nový ohřívač vody. Někdy je potřeba zkontrolovat jeho část a určit, která část potřebuje výměnu. Pokud již máte svůj termočlánek po ruce nebo se chcete naučit, než provedete výměnu. Přečtěte si pozorně kroky. Žádný strach, tyto kroky jsou snadno ovladatelné a srozumitelné.

Krok č. 1. Vypněte přívod plynu

Nejprve je nutné vypnout přívod plynu, protože budete demontovat části ohřívače vody. Zajistí vaši bezpečnost a nedojde k úniku plynu. Poté si připravte potřebné nástroje, jako jsou různé velikosti klíčů nebo třeba sada klíčů. Zde je návod, jak vypnout ohřívač vody..

Krok č. 2. Odšroubujte termočlánek

Použijte šroubovák vhodné velikosti, který potřebujete k odšroubování termočlánku. Poté odšroubujte plynovou trubici k zapalovacímu světlu a hlavnímu hořáku. Odšroubujte přední kryt a vyjměte sestavu hořáku.

Krok č. 3. Odstraňte starý termočlánek

Po úspěšném odstranění plynového hořáku je čas vyjmout termočlánek. Na trhu existuje několik značek ohřívačů vody a termočlánky lze připevnit šroubem nebo umístit do napínací konzoly. Pokud je připojen šroubem, odšroubujte je nebo jej pomalu vytáhněte z rámu.

Pokud se rozhodnete zkontrolovat vřesoviště termočlánku, můžete jej určit pomocí voltmetru. Připojte červenou sponu na špičku termočlánku a druhou připněte na měď. Pokud váš voltmetr ukazuje 20 až 30 voltů, znamená to, že je stále ve stavu a potřebuje pouze vyčistit. Ale pokud je menší než 20 voltů, potřebujete výměnu.

Můžete si také přečíst o tom, kdy vyměnit ohřívač vody.

Krok č. 4. Nainstalujte nový termočlánek

Pokud váš termočlánek potřebuje vyměnit, musíte odpojit drát. Nainstalujte nový do držáku a poté připojte šroub. Dejte alespoň půl palce špičky, aby byla zarovnána se zapalovacím plamenem. Na druhou stranu, pokud potřebujete pouze nějaké čištění, budete potřebovat ocelovou vlnu nebo houbu s hrubou stranou. Otřete jím hrot termočlánku a vraťte na místo.

Krok č. 5. Vraťte sestavu hořáku

Opatrně otočte sestavu hořáku ve spodní části zpět. Připojte všechny vodiče pomocí klíče k regulačnímu ventilu plynu. Pevně ​​připojte všechny volné kabely. Pamatujte, že byste měli být obzvláště opatrní, abyste se při manipulaci s kontrolkou neohnuli.

Krok #6. Zapněte plyn

Je čas to zkontrolovat. Pomocí směsi mýdla a vody ji otřete o hlavní přívodní trubici, zda neuniká. Pokud to bublá, znamená to, že teče, pak utáhněte spoje. Zapněte ohřívač vody. Zapalte zapalovací plamínek a zkontrolujte termočlánek, zda je zarovnaný s ohněm.


It’s A Wrap!

Nyní, když jste se naučili, jak vyměnit termočlánek na ohřívači vody; je snadné vyměnit termočlánek, že? Už jste na to měli nápady. Musíte pouze postupovat podle kroků a přijmout bezpečnostní opatření, jako je vypnutí přívodu plynu a další.