Jak rychle sušit prádlo bez sušičky? 7 překvapivých způsobů!

Jak rychle usušit prádlo bez sušičky? Postupujte různými metodami, jako je pověšení oblečení do sucha, vyždímání oblečení při vysokém stupni odstřeďování, použití vysoušeče vlasů, srolování oblečení do ručníku, trik s ručníkem a žehličkou, strategické sušení oblečení a sušení drobounků. oděvní výrobky v peci.

Udělejte si praní prádla a neodkládejte je na dlouhou dobu. Pokud ne, může vás to stát více času, než se očekává.

I když doma žádnou sušičku nemáte, stále oceníte výhody života bez ní. Šetří vám energii a rychle suší oblečení. Tím se snižuje uhlíková stopa při zachování prostoru v malém bytě. Přátelé, je tu více věcí, které byste měli vědět, takže bez dalších řečí začněme!

Způsoby, jak rychle usušit prádlo bez sušičky

Jak tedy rychle usušit prádlo bez sušičky? Zde jsou strategické a rychlé metody pro rychlé sušení oblečení bez sušičky:

#1. Použití vysoušeče vlasů

Používání vysoušeče vlasů je intenzivní a rychlý způsob rychlého sušení oblečení, protože stačí, když vyždímáte všechno oblečení. Položte je naplocho na povrch. Podržte fén vedle oblečení. Osušte ji z jednoho místa na druhé teplým nebo horkým vzduchem. Otočte oděv častěji. Vysušte ji úplně zevnitř i zvenku.

Fén bude vždy nejlepší volbou při sušení prádla bez sušičky. Před sušením stačí oblečení zavěsit na ramínko. Poté posuňte fén po povrchu oblečení. Nenastavujte však fén na vysoký stupeň, poškodili byste vlákna. Způsobuje také srážení oděvu. Navíc nikdy nenechávejte fén na části příliš dlouho, protože to poškozuje látku. Použijte odstředivky na salát pro malé předměty, jako je spodní prádlo a ponožky. Vytvořený pohyb napodobuje sušičku prádla.

#2. Sušení oblečení strategicky

Vytřeste oděvy, ať už budete používat suchý stojan nebo ne. Úhledně je položte nebo zavěste, vyhnete se tak vráskám. Usušení zmačkaného oblečení může trvat hodiny. Umístěte závěsné prádlo nebo sušák vedle zdroje tepla, jako je krb, slunečné okno, pec nebo radiátor, které prádlo rychle suší. Nezapomeňte, že oblečení nesmíte zavěšovat na zdroj tepla, který ho činí nebezpečným.

#3. Rolování oblečení v ručník

Vysušte oblečení válením oblečení v ručníku, který absorbuje vodu. Položte oblečení nad nadýchaný a velký ručník. Oblečení úhledně srolujte. Začněte na jednom konci a poté srolujte oděv, dokud ručník nezkroutíte.

#4. Pověšení oblečení, dokud neuschne

Byty neumožňují suché věšení prádla. Nechte proto uvnitř trochu místa, aby všechno oblečení uschlo. Investujte do sušáku zavěšeného nebo skládacího na stěně pro snadné skladování. Buďte kreativní a pak otočte oblečení po domě, jako je rám dveří, & sprchová tyč. Položte je naplocho na ručník. Umožněte dobré proudění vzduchu, aby okna zůstala otevřená. Uvolněte ventilátor, abyste zabránili zatuchlému zápachu nebo vlhkosti v domácnosti. Úplné vysušení prádla venku nebo dokonce u slunečného okna vyžaduje dvě až čtyři hodiny. Přichází lehký vánek. Nicméně doba potřebná k sušení oděvů závisí na faktorech, jako je velikost, materiál, & sušící prostředí. Oděvy mohou vyžadovat přísné sušení v interiéru po dobu jedné hodiny až dvaceti čtyř hodin.

#5. Sušení drobného oblečení v troubě

Vysušte své drobné oblečení v troubě. Pro tuto metodu je vhodné oblečení jako spodní prádlo nebo ponožky. Trvá hodinu, než úplně vyschnou. Dejte šanci a předehřejte troubu na sto stupňů. Vložte malé předměty na plech. Po zahřátí trouby zařízení vypněte. Umístěte list do rozsahu. Tato metoda nemusí být vhodná pro troubu, ale oděv se vyždímá. Při vkládání do trouby tak nepromokne. Zjistěte, zda můžete prádlo sušit v troubě.

#6. Zapnutí ventilátoru

Zapnutí ventilátoru pro efektivní sušení oblečení je nezbytné, protože je to vynikající alternativa místo sušičky. Navíc to pomáhá přenášet vlhkost do vzduchu a ne z oblečení. Je to stejné jako vyvěšení prádla z vašeho domova.

#7. Sušení prádla na radiátor

Oblečení řádně osušte na radiátoru, ale dbejte na to, abyste je nevěšeli rovně. Zavěste je přímo nad sušicí polici nebo radiátor vedle radiátoru. Pokud tak učiníte, umožníte jim při sušení oděvů řádné větrání, čímž zabráníte zápachu oděvu.

Další tipy pro sušení prádla

Podívejte se na tyto další tipy pro rychlé sušení oblečení bez sušičky.

  • Vložte prádlo do tohoto extra máchání & cyklus odstřeďování.
  • Nikdy pračku nepřeplňujte, protože oblečení se nevypere správně. Potřebují znovu umýt, což trvá dlouhé hodiny, než je vysuší.
  • Po vyždímání oblečení před konečným sušením zůstane oblečení více zmačkané. Buďte extra připraveni na jejich žehlení poté, co uschnou.

It’s A Wrap!

Nyní se naučíte, jak rychle sušit oblečení bez sušičky. Buďte důvtipní, protože tyto oděvy rychle sušíte pomocí následujících metod. Úkoly sušení již nejsou stresující kvůli návrhům. Dokončete praní ihned správným způsobem! Může být také dobré si přečíst o tom, jak rychle usušit oblečení bez sušičky a jak srazit džíny bez sušičky.