Jak vyhřívat bazén bez ohřívače? 7 úžasných způsobů!

Přemýšlíte, jak vytopit bazén bez topidla? Existují jedinečné způsoby ohřevu vody v bazénu, jako jsou solární kryty, solární prstence, kapalné solární kryty a mnoho dalších.

Pokud máte bazén, téměř jistě se budete chtít naučit, jak jej vyhřívat. Koupání v mrazivé vodě není pro každého. Tradiční technologie, jako jsou pece, jsou dostupné, ale jejich instalace a údržba může být nákladná.

Proč používáte tuto nákladnou metodu? Je lepší použít jiné alternativy místo použití ohřívače bazénu. Sluneční světlo je nezbytné pro ohřev bazénu bez použití standardních ohřívačů. Pokud je sbírka na stinném místě, je obvykle vhodné použít spolehlivější metodu. Pokud je však váš venkovní prostor hodně osluněný, tyto návrhy bazénů by mohly stát za zvážení. Začněme!

Způsoby ohřevu bazénu bez ohřívače

Plavání v zimě není pro každého, zvláště pokud nechcete používat topení. Víme, že vás zajímá, jak vyhřívat bazén bez topení. Existuje několik návrhů, jak ohřívat vodu v bazénu pomocí levných metod!

#1. Solární kryty

Solární kryt je cenově nejvýhodnější způsob, jak udržet váš bazén teplý. Odpařování je primárním zdrojem odvodu tepla bazénu. Horká voda jde na povrch bazénu a poté uniká do vzduchu, protože horký vzduch stoupá vzhůru. Kdykoli je bazén vystaven teplu po celý den, stává se to více než kterýkoli jiný. Jak fungují solární kryty? Solární kryt poskytuje ochranný kryt, absorbuje sluneční teplo a snižuje odpařování. Počáteční kupní cena bazénu se bude lišit v závislosti na velikosti, ale neměla by být příliš drahá.

#2. Solární kroužky

Přemýšlel; co jsou sluneční prsteny? Sluneční sluneční prstence jsou totožné se slunečními kryty v tom, že fungují tak, že odrážejí sluneční světlo. Zda zvolíte jeden velký kryt pro zakrytí celého bazénu nebo několik tenčích prstenců, které lze nastavit, je čistě věcí osobního názoru. Sluneční kroužky, stejně jako solární kryty, udržují bazén vyhřívaný tím, že zabraňují odpařování. Na horním konci bazénu lze manipulovat se solárními kruhy. Jednodušší je také oplotit bazén solárními kruhy nebo si dokonce pořídit solární kryt, který přesně pasuje. Přečtěte si více o solárních ohřívačích bazénu.

#3. Tekutý solární bazén

Stejně jako solární plocha nebo sluneční kruhy, tekutý solární kryt bazénu zabraňuje rozptylu tepla tím, že zabraňuje odpařování. Kapalný solární kryt bazénu je kapalina vložená do bazénu, aby vytvořila průhlednou tekutou stěnu na vodní hladině. Tento kapalný film snižuje odpařování, což má za následek nižší tepelné ztráty. Koupání v kapalině je zcela neškodné, protože je obnovitelné a neobsahuje jedovaté látky. Pokud je však bazén umístěn ve větraném prostoru, tyto metody nejsou nejúspěšnější, protože vítr naruší tekutý tmel.

#4. Postavte zastřešení bazénu odolné proti větru

Pokud zůstanete ve větrném prostředí, větruodolná plachta na bazén je vaší nejbezpečnější volbou, jak udržet váš bazén vyhřívaný. Protože vítr mění povrch bazénu, ohřátá voda může odcházet. Větruodolné štíty udržují bazén v teple tím, že brání větru. Díky větruodolnému zastřešení bazénu je navíc bazén dostupný za všech podmínek bez ohledu na počasí. Cena je ovlivněna velikostí bazénu a použitými komponenty při jeho stavbě.

#5. Metoda černé hadice

Navzdory své složitosti tato metoda funguje docela dobře, aby zahřála vaše plavání, aniž by narušila rozpočet. Tento způsob ohřevu bazénu tmavou hadicí využívá robustní a přímočaré techniky slunečního záření. Černá zahradní hadice se dá sehnat za rozumnou cenu. Rozmotejte hadici a připojte ji k domovnímu vodovodnímu kohoutku. Poté, pod přímým slunečním světlem, pošlete hadici do bodu, kde bude dům obalený cívkami. Dále do bazénu vložte zbylou hadici. I když voda proudí z domu dolů do bazénu, slunce ji ohřívá, což má za následek, že horká voda teče do bazénu!

#6. Použijte tepelné čerpadlo

Investice do plaveckého tepelného čerpadla je rozumná. Bazénová tepelná čerpadla využívají minimální mechanismus pro stahování horkého vzduchu z okolí a ohřev bazénu. Tato metoda odebírá teplo ze vzduchu a předává ho vodě. Tento přístup ohřívá zásobník výrazně rychleji než ostatní. Navíc na rozdíl od slunečního záření je tepelné čerpadlo bazénu zcela závislé na teplotě. Účinnost bazénového tepelného čerpadla není ovlivněna slunečním zářením.

#7. Použijte jak tepelné čerpadlo, tak solární kroužky

Tento přístup je však poněkud nákladnější a je to cenově nejvýhodnější možnost vyhřívání bazénu. Když použijete solární kruhy nebo solární kryt ve spojení s bazénovým tepelným čerpadlem, vaše kolekce zůstane teplá tak dlouho, jak si budete přát. Bazénové čerpadlo vás udrží v teple během zamračených nocí a dnů, zatímco solární ohřívač vás udrží v teple během jasných dnů. Když je spojíte dva, budete mít vyhřívaný bazén za velmi málo peněz!

It’s A Wrap!

Doufáme, že z tohoto článku všichni lépe pochopíte, jak vyhřívat bazén bez ohřívače. Bezpochyby; použití ohřívače k ​​ohřevu plavání je nákladný způsob; proto je lepší použít jiné alternativy. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi!

Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak funguje ohřívač bazénu a proč můj elektrický ohřívač bazénu nefunguje.