Jak používat berušky k hubení škůdců: Užitečný 4bodový průvodce

Beruška je skvělá přirozená ochrana proti škůdcům, a proto se spotřebitelé ptají, jak používat berušky k hubení škůdců. Tato příručka vyčistí vaše dotazy a poskytne vám snadno použitelné tipy!

Berušky (sleenky) jsou oblíbeným nástrojem biologické kontroly, který používá mnoho zahradníků a milovníků krajiny. Je však třeba zvážit několik věcí, pokud chcete mít na zahradě nebo v terénu dobrý výtok slunéček.

Co jsou berušky?

Berušky, stejně jako mnoho jiného hmyzu nebo zvířat, jsou nesprávné označení. Je to brouk, ne brouk.

Slunéčko sedmitečné, jak se mu v Evropě říká, bylo podle legendy ve středověku pojmenováno po Panně Marii.

Nyní se vyskytují prakticky v každé části Severní Ameriky, s více než 400 různými druhy, z nichž 98 žije na Floridě spolu s důchodci a dalšími hledači slunce. Entomologové objevili přes 4500 druhů po celém světě.

Není divu, že berušky se vzhledem k jejich velkému množství odrůd objevují v nejrůznějších tvarech a velikostech. Když přemýšlíme o „sluněčce“, obvykle si představíme červeno-oranžové stvoření s černými tečkami.

Počet skvrn se však může lišit a některé jsou více shlukované než skvrnité, zatímco jiné mají místo skvrn pruhy.

Co potřebujete vědět o beruškách pro hubení škůdců

Berušky jsou predátoři, kteří se živí pojídáním jiného hmyzu. Beruška jedí mšice, moučné hmyz (oba hmyzí škůdci sající mízu), hmyzí vajíčka, drobné housenky a roztoče v tomto příkladu.

Chcete-li o tom důkladněji vysvětlit, podívejte se na užitečné zahradnické tipy v těchto článcích o tom, jak odstranit mšice z kapusty a jak se zbavit mšic ve skleníku. Dobře využijte své malé pomocníky na hubení škůdců.

Beruška sbíhavá je nejčastěji kupovaná slunéčko sedmitečné (Hippodamia convergens). Na temeni hlavy mají dvě bílé čáry šikmo k sobě, jako by splývaly.

Pokud vypustíte berušky do své krajiny, protože vás baví je pozorovat, ale není tam žádný hmyz, který by jedl, berušky si budou hledat potravu jinde a vám zůstane prázdný sáček.

Co tedy můžete udělat pro zvýšení úspěchu svého plánu, jakmile vypustíte berušky? Připravte se na zapsání tipů do další části.

Jak mít úspěšné vydání Beruška

Berušky se shromažďují v místech zimního spánku a uchovávají se v chladírnách, dokud nejsou připraveny k vypuštění. Berušky by měly být skladovány v chladničce, dokud nebudou připraveny k vypuštění.

Pomáhá jim to žít déle, a když pro ně přijde čas létat a být svobodní, budete mít méně úmrtí. Prvním instinktem berušek je rozhazovat a lovit jídlo a vodu, aby si obnovily zásoby energie, jakmile se zahřejí.

Pokud budete berušky rozdávat během dne, rozprchnou se z vaší krajiny a zanechá vás zlomené srdce a budete se divit, kam se všechny poděly!

Toto je primární tip mezi lidmi, kteří chtějí dosáhnout úspěšného vypuštění berušky. Je však třeba mít na paměti více!

  • Nádobu na berušky umístěte do blízkosti rostlin, které mají hodně škodlivého hmyzu (mšice, moučnice), aby se na ně berušky mohly krmit a klást vajíčka.
  • Když je chladnější počasí, rozežeňte berušky v podvečer. Zkuste otevřít jejich nádobu a umístit ji na noc pod krabici.
  • Posypte okolní rostliny vodou, aby byly hydratované, dokud se aklimatizují na oblast. Stříkačka vody není nezbytná, pokud je rosa.

Někteří odborníci dokonce doporučují stříkat vodu do nádoby místo postřiku na rostliny.

  • Umístěte kartotéku poblíž nádoby na berušky s několika kapkami medu a nechte ji přes noc. Berušky budou brát med jako rychlý zdroj energie, dokud nebudou připraveny žrát mšice.

Berušky lze zakoupit v místních školkách nebo online zdrojích. Pokud míříte do místní školky, ujistěte se, že mají berušky na prodej.

Pokud budete postupovat podle těchto jednoduchých kroků, možná budete moci mít ty berušky na vaší zahradě o něco déle!

Jak berušky přežívají zimu

Dospělý brouk se vynoří na svět poté, co stráví ve svém kokonu asi dva týdny, někdy i méně. Dospělí brouci se dožívají asi tří let.

Během této doby nakladou vajíčka a produkují několik nových generací. V důsledku toho mohou být brouci ve skupině různého věku.

Dospělí brouci na podzim opouštějí svá krmná místa ve dvorech, polích a lesích, aby se na zimu uložili k zimnímu spánku. Aby přežili, potřebují shluk stovek nebo tisíců dalších brouků.

To je chrání před živly a zabraňuje jejich zamrznutí. Udělají také zimní domovy v mezerách, zákoutích, kůře stromů a dokonce i ve vašem domě nebo střeše.

Mohou na vás přistát a okamžitě se začít plazit. Jindy se ale dokážou pořádně proletět.

Vědci zaznamenali, že se berušky pohybují rychlostí 37 mil za hodinu.

Závěr

Své znalosti o tom, jak využít berušky k hubení škůdců, můžete rozhodně využít ve svůj prospěch. Díky tomu se můžete vyhnout škodlivým následkům a navíc jste se dokonale zbavili škůdců!