Jak připojit tlakový čistič k nádrži na vodu? 6 snadných kroků!

Možná se ptáte, jak připojit tlakovou myčku k nádrži na vodu? Zde máme řešení vašeho problému. Jak snadno můžete připojit tlakovou myčku během několika minut, zjistíte v tomto článku.

Tlaková myčka je zařízení, které zvyšuje tlak vody z vodovodního kohoutku pro domácnost na více než 1 000 PSI, což umožňuje použít rozdíl tlaku a volitelný čistič povrchů k odstranění nežádoucích nečistot a špíny z různých předmětů. K dispozici jsou elektrické nebo elektrické pračky.

Elektrické myčky jsou kratší, lehčí a snáze se přenášejí než plynové čističe. Nemají takový výkon jako plynové tlakové myčky, které vyžadují další péči. Elektrické myčky lze použít uvnitř i venku. Plynové myčky se však používají pouze venku. Tlaková myčka vám může pomoci rychle se zbavit rozsáhlých tvrdých vnějších povrchů.

Tlakovou myčku lze použít k čištění dřevěného podkladu, obložení, automobilu nebo okolního betonu, včetně terasy, chodníku nebo vozovky. Jsou ideální pro chvíle, kdy obvyklý přístup „štětce a mýdlové tekutiny“ může trvat věčnost. Tlakové mytí je také výhodné, protože odstraňuje obtížně odstranitelné nečistoty, jako je mastnota, dehet, lepidlo, lak nebo dokonce železo.

Postup připojení tlakové myčky k nádrži na vodu

Zde je několik kroků, abyste věděli, jak připojit tlakovou myčku k nádrži na vodu.

Krok č. 1. Zkontrolujte motorový olej myčky

Zkontrolujte hladinu oleje v kompresoru a případně v motoru. Pokud nejsou zkontrolovány všechny třídy, může dojít k poškození tlakové myčky. Klikové skříně většiny strojů jsou utěsněny a odeslány s olejem z továrny. Možná budete muset vyměnit ucpávku a do pumpy vložit tester. Druh oleje je uveden na čerpací součásti a v příručce k motoru. Pokud je motor starý, zkontrolujte hladinu paliva vyjmutím měrky. Pokud hladina oleje klesla, přidejte další olej, ale neměli byste neustále doplňovat válec motoru. Vědět, jak dlouho by měla výměna oleje trvat.

Krok č. 2. Nádrž k naplnění paliv

Větší komerční modely mohou jezdit na naftu. Před spuštěním tlakové myčky tedy stačí naplnit motor energií.

Krok č. 3. Připravte rozprašovací trysku

Připojte výsuvnou tyč stříkací pistole a utáhněte ji. Najděte přípojku na banjo na nádrži a připojte k ní inline. Ujistěte se, že je pevně upevněn. Můžete jej zajistit pomocí lepicí pásky.

Dále připojte vedení k regulačnímu ventilu. Ujistěte se, že hadička má konektor proti ostnu, který je nutný, aby se zabránilo úniku. Připojte hadici k přívodnímu vedení pračky. Při pravidelném provozu propojuje hadice zahradu s praním. Připojení by nemělo trvat déle než 10 minut. Toho lze snadno dosáhnout bez potřeby vnější podpory. Zjistěte, která tryska tlakového ostřikovače pro auto.

Krok č. 4. Konfigurace vysokotlakého potrubí

Připojte druhý konec vysokotlaké trubky ke stříkacímu dělu a druhý konec k vysokotlakému sání zařízení. Utáhněte všechny konektory.

Krok č. 5. Připojte k přívodu vody

Zapněte kohoutek připojený k hadici a nechte cirkulovat vodu, dokud nebude čirá. Upravte přívod vody. Připojte konektor k vaší zahradní hadici, připojte jej k přívodní trubce a zajistěte spojku. Zapněte přívod vody. Pamatujte, že ve vaší vodě by nikdy neměly být přítomny částice větší než 80 mikronů. I když jsou na tlakových myčkách nasazeny malé filtry k čištění vody, mohly by ji mít jen krátkou dobu, než se ucpou. To by způsobilo poškození stroje. V důsledku toho musíte zajistit, aby na přívodu vody nebyl závislý žádný prach nebo částice vodního kamene. Zjistěte, kolik vody spotřebuje tlaková myčka.

Krok #6. Spusťte motor

Bez ohledu na typ musíte před zatažením za startovací lanko naplnit karburátor pomocí filtru nebo plnící žárovky. Nastavte rychlost na pohodlné tempo běhu. Postřikovač bude několik sekund pracovat s plnou intenzitou, než se zastaví, když stisknete spoušť.

It’s A Wrap!

Víte, jak připojit tlakovou myčku k nádrži na vodu. Můžete to snadno udělat sami. Musíte vědět, jak připevnit trubky ke stroji a kohoutkům. Navíc si ověřte, že vaše vodní zdroje poskytují stabilní a konzistentní průtok, abyste z pračky dostali maximum. Ujistěte se, že jste vypustili vzduch a připravte pračku před jejím použitím s kohoutkem otočeným nahoru.