Domácí péče 101: Jak moc opravit vodou poškozený podhled

Voda má tendenci vždy procházet všemi druhy ochrany střech, takže by nebylo hezké vědět, za kolik opravit poškozený podhled vodou, když jím prosakuje? Se všemi součástmi, které ve vašem domě vyžadují ochranu, je docela těžké sledovat prvky zakryté jinými svítidly. Ve chvíli, kdy si všimnete, že jsou vaše podhledy poškozené vodou, můžete již čelit mnoha dalším opravám, které vám mohou okamžitě utáhnout rozpočet.

Podhled je nezbytný pro ventilaci vašeho domova. Současně přináší estetické úpravy a ochranu pro vaše další střešní materiály. Pokud je poškozený, je přirozené, že se o něj budete starat.

Jaké jsou náklady na opravu podhledu poškozeného vodou?

Zatímco náklady se mohou lišit s ohledem na bydliště, opravy podhledů poškozených vodou se mohou pohybovat od 500 do 6000 $, v průměru asi 2 000 $. Při zvažování provedení opravy může existovat celá řada věcí, na které je třeba myslet, což má vliv na celkové náklady. Doufáme, že před zahájením zvažujete zvážení těchto věcí:

Rozsah poškození

První věc, kterou budete muset zkontrolovat, je, jak jsou vaše podhledy poškozené. Důvodem je, že opravy a její náklady se nakonec liší podle toho, jak dlouho a dlouho byla voda uvnitř vaší střechy. Mohou dokonce nastat případy, kdy je škoda na opravu příliš velká a můžete se rozhodnout pouze pro výměnu.

Částka, kterou je třeba opravit

Další věcí je, jak moc je váš podhled poškozený. Zatímco určitá poškození vodou bývají lokalizována na jednom místě, nalezení jedné nebo dvou oblastí s podhledy poškozenými vodou může být známkou toho, že ve vaší střeše dochází k mnoha netěsnostem. Nejlepší je zkontrolovat celou oblast převisu, abyste našli další netěsnosti, abyste nemuseli zbytečně vyměňovat všechny podhledy.

Hledaný typ materiálu

Další, která bude vyžadovat vaši pozornost, je výběr materiálů pro opravy, které použijete. I když to také závisí na rozsahu poškození, některé opravné materiály jsou levnější než ostatní. Musíte se však vyhnout obětování kvality několika úsporám, které mohou v budoucnu způsobit horší škody.

Přípravné práce

Přípravné práce se týkají všech příprav a souvisejících materiálů, které potřebujete pro podhledy a okolí. Můžete si myslet, že je to zbytečné, ale pomůže to později snížit, ne -li odstranit, potřebu dalších oprav. Zahrnuje také preventivní opatření, jako je vodotěsnost podhledů.

Práce

Jednou z nejméně zvažovaných složek stavebních a údržbářských činností je práce, která je ve většině případů nejvyššími náklady. Práce se také liší podle oblasti bydliště a dostupnosti kvalifikovaných tesařů. Všimněte si, že čím je pracovník kvalifikovanější, tím vyšší musíte zaplatit a čím více práce bude, tím bude smlouva delší.

Je nutné, abyste spravedlivě obchodovali mezi počtem zaměstnanců, které přijmete, a počtem dnů, kdy budou pracovat na dokončení práce. Vyberte si alternativu, díky které budete za stejný výsledek utrácet méně, s přihlédnutím k dostupnosti každého pracovníka.

V případě, že vaše podhledy již nejsou opravitelné a vyžadují výměnu, možná budete muset utratit asi 20 až 30 $ za každou nohu. To samozřejmě závisí na posouzení, které máte na svých podhledech. Pokud si nejste jisti, jak to posoudit sami, můžete vždy požádat o pomoc někoho ve vaší lokalitě.

Jaké jsou příčiny rootování podhledu?

Nejčastější příčinou hniloby podhledu je neočekávaný a neustálý kontakt s vodou. Zvláště když jsou podhledy vyrobeny ze dřeva, stálý kontakt s vodou by mohl pomoci při hromadění plísní na povrchu podhledu, což způsobuje jeho hnilobu. Voda na kovových podhledech také povede k rezivění.

Bez ohledu na to, z jakého materiálu jsou podhledy vyrobeny, vystavení vodě a teplu ze slunečního světla a vnitřků vašeho domova se na vašem podhledu opotřebuje a ztratí celistvost. Proto je při stavbě domu důležité vybírat vhodné a kvalitní materiály.

Jak chránit podhled před poškozením vodou

K poškození vodou dochází, když materiály, které nejsou vyrobeny pro styk s vodou, skončí po delší dobu namočené. Protože jsou vaše podhledy pod vaší střechou, neměly by být vystaveny vodě, pokud je vaše střecha nejlepší. Zaplavení žlabu nadměrnými srážkami a tajícím sněhem však může způsobit únik vody do střechy.

Hydroizolace se může lišit v závislosti na základních materiálech, ze kterých jsou podhledy vyrobeny. Oceli a beton bývají jemné, pokud jsou správně natřeny, a totéž by mohlo platit pro některé dřevo. Některé dřevo potřebuje určité vosky, které pomohou udržet vlhkost před barvou nebo lakem.

Střešní materiály prodávané na hardwaru jsou obvykle již připraveny pro extrémní případy. Jsou vyrobeny nejen, aby byly robustní, ale také voděodolné. Pokud předpokládáme, že jsou vyrobeny s ohledem na nejlepší vlastnosti, pak mohou způsobit poškození vodou pouze tehdy, když jsou buď poškrábané, roztrhané nebo rozbité podél jejich servisního kurzu.

Závěr

Náklady jsou neuvěřitelně těkavé vlastnosti, takže podrobnosti o tom, kolik se opravuje vodou poškozený podhled, se také mohou čas od času lišit. Pokud děláte dobře rozpočet, s ohledem na naši pointu, neměli byste si dělat starosti s příliš velkými výdaji. Jde o to, udržovat položky dobře, aby nepotřebovaly mnoho oprav a výměn.