Jak požádat rodiče o peníze na svatbu

Vyzkoušejte tři kroky, jak požádat rodiče o peníze na svatbu, abyste zajistili, že se všichni budou cítit vyslyšeni a nedojde k případným nedorozuměním. A pokud vás to zajímá, probereme, zda děti musí v den svatby požádat rodiče o finanční pomoc.

Kdo však zaplatí druhou svatbu, pokud to bude druhé manželství? Přečtěte si prosím o této situaci, protože vaši rodiče by za ni již neměli být odpovědní.

Jak žádáte své rodiče o peníze na vaši svatbu?

Krok 1. Buďte zdvořilí a nezaujatí

 • Nezapomeňte, že jste to vy, kdo žádá o laskavost, takže je vhodné, abyste při rozhovoru s rodiči mluvili zdvořile
 • Nedělejte, prosím, dojem, že jim zavazujete nebo že vám dluží zaplatit za vaši svatbu
 • Chcete také načasovat svou žádost podle toho a vybrat si případ, kdy vaši rodiče nejsou v jiných stresových situacích
 • Zhodnoťte finanční možnosti svých rodičů a buďte připraveni pro případ, že by vám nemohli pomoci zaplatit svatbu
 • Používejte uctivá formulace, jako například „necítíte se dobře, když přispíváte na finance na svatbu“, protože to stále umožňuje rodičům rozhodnout se, zda chtějí?
 • Ujasněte si výši krytí, že budete potřebovat pomoc s financováním svatby, abyste se vyhnuli falešným očekáváním

Krok 2. Jasně sdělte svá očekávání a důvody

 • Po úvodním požádání rodičů o peníze na svatbu si ujasněte své záměry a očekávání
 • Budete potřebovat pomoc pouze s určitými svatebními náklady, nebo většinu rozpočtu pocházejí vaši rodiče?
 • Chcete být také připraveni odpovídat na otázky svých rodičů, zvláště pokud se jedná o velkou sumu peněz
 • Nebuďte vyslýcháni a defenzivní, protože to nepomůže s předáváním vaší zprávy
 • Měli byste si také předem stanovit hranice, zvláště pokud někteří rodiče chtějí mít svatbu plnou kontrolu, protože budou financovat
 • Navíc si předem promluvte se svým partnerem, protože na svatbě mohou finančně přispět i jejich rodiče nebo oni sami
 • Oba rodiče nevěsty a ženicha by si měli vzájemně rozumět ohledně nákladů, které každá strana ponese

Krok 3. Vytvořte si přiměřený rozpočet a držte se jej

 • Jakmile budete mít konečnou částku příspěvků na svatbu, vytvořte si svatební rozpočet na míru
 • Bylo by nechutné žádat své rodiče o více peněz na svatbu, protože jste si dopřáli některé prvky, kvůli kterým jste překročili své finanční možnosti
 • Během plánování svatby si sepište seznam podstatných prvků a pokud můžete udělat kompromis, aby se u některých z nich efektivně držel rozpočet
 • Ujistěte se, že se vy i váš partner můžete vyjádřit k tomu, jak bude s rozpočtem nakládáno, abyste se vyhnuli konfliktům a pocitům, že vás někdo špatně vyslechne.

Mám požádat rodiče o peníze na svatbu?

Můžete požádat své rodiče o peníze na vaši svatbu, ale mějte na paměti, že není jejich povinností přispívat, zvláště pokud nejsou schopni. Rodiče nevěsty tradičně platí za svatbu bez jakýchkoliv otázek.

Ale v dnešní době se od rodin neočekává, že budou platit za svatbu svých dětí. Je dokonce běžnou praxí, že se rodiče nevěsty a ženicha přihlásí místo toho, aby byli rodiče nevěsty jedinými financovateli svatby.

A jak roky postupují, ti, kteří se rozhodnou vdát, znamenají, že jsou na to finančně schopni. Pokud tedy nemáte na svatbu žádný rozpočet, pak je nejlepší ji nejprve odložit, dokud dostatečně nenašetříte, než překvapovat a nutit své rodiče, aby brali náklady.

Platí vaši svatbu rodiče?

I když to není povinné, většina rodičů, zejména v USA, je ochotna zaplatit za svatby svých dětí. Rodiče obvykle pokryjí více než 30 % svatebních výdajů, i když žijeme v době, kdy svatby již nejsou tak tradiční.

Pokud je snoubenecký pár finančně omezený, může se obrátit o pomoc na rodiče, což by mělo být ještě přijatelné. Existuje však odlišná rodinná dynamika a vy musíte být ke svým rodičům ohleduplní, spíše než na ně tlačit, aby vám zaplatili svatbu.

Je například vaše svatba mimo město? Přečtěte si, kdo platí za svatbu v destinaci, protože náklady na tuto událost budou dražší než typická svatba v rodném městě.

Kdo platí za svatbu?

Rodiče nevěsty tradičně hradí většinu nákladů na svatbu, zatímco rodina ženicha nese zbývající náklady. Moderní páry však obvykle platí za svou vlastní svatbu, zatímco zůstávají otevřené pro příspěvky.

Neexistuje žádná správná nebo špatná odpověď ohledně toho, kdo musí zaplatit za svatbu. Některé páry mají dokonce ochotné sponzory, jako jsou příbuzní a přátelé, kteří nesou určité svatební náklady jako dárek.

Závěr

A to je vše! Právě jsme mluvili o tom, jak požádat rodiče o peníze na svatbu, což lze zjednodušit do tří kroků.

Hlavním cílem je vyhnout se tomu, aby to znělo, jako byste je zavazovali. Také si chcete ujasnit svá očekávání ohledně jejich vlivu na svatbu a zda musí komunikovat s rodiči vašeho partnera ohledně sponzorování vaší svatby.

Doufáme, že to pomůže; napište nám svůj názor na to, kdo musí zaplatit svatbu.