Jak nastavit PSI na tlakové myčce? 3 nejlepší způsoby!

Jak nastavit PSI na tlakové myčce? Postupujte podle pokynů pro použití inline regulátoru tlaku, vyměňte špičku trysky a nastříkejte vzdálenost povrchu.

Pamatujte, že hrot trysky má zásadní roli ve výstupu tlaku vody ve stroji. Zvyšte nebo snižte tlak podle distančního povrchu trysky tlakové myčky.

Zjistěte více o tom, abyste se stali všestrannějšími v různých metodách čištění pro použití tlakové myčky. Upravte tlak na tlakovou myčku, který podnítí váš zájem, a pokračujte ve čtení až do konce, abyste toho nelitovali.

Velikost tlaku, který se má použít jako první

Především znát tlak potřebný při použití tlakové myčky. Měření napětí ve vodě v zařízení je v librách na každý čtvereční palec. Tlak vody je také robustnější s vyšším PSI, když vychází z trysky v tlakové myčce. Síla vody v zařízení se pohybuje od dvou tisíc do dvou tisíc osm set PSI, pro zařízení na benzín. Elektrická tlaková myčka se pohybuje kolem tisíce tři sta až tisíce osmi set PSI. Poznejte správné množství tlaku vody, které závisí na povrchu, se kterým budete pracovat.

Tlak vody používaný při čištění auta v tlakové myčce není to, co používáte při čištění příjezdové cesty. Jinak by to mohlo způsobit poškození povrchu vozu. Nastavte výstup zařízení na tlak vody vhodný pro čištění vozidla. To se bude týkat mnoha věcí, jako je praní koberce. Hledejte místo pro čištění koberce, ale s omezenou silou, abyste jej nepoškodili. Je bezpečnější to vyzkoušet nebo prozkoumat doporučené PSI v tlakové myčce. Proveďte to před provedením projektu nebo čištěním.

Jiní doporučovali použití kolem 3 000 PSI v betonovém materiálu, 2 500 až 4 000 PSI na palubách a docích, 3 000 až 4 000 PSI na lodích a ATV. Spodní rozsahy jsou 1 200 až 1 600 PSI pro vinylové předměty a povrchy, 1 200 až 1 900 PSI pro automobily, plus 1 500 PSI pro kola, skútry a motocykly. Kromě PSI si při práci s tlakovou myčkou dávejte větší pozor na jednotky. Ty mohou zahrnovat čisticí jednotky nebo CU a galony za minutu nebo GPM.

Můžete si také přečíst, kolik vody spotřebuje tlaková myčka.

Způsoby nastavení tlaku na tlakové myčce

Pokud si stále nejste jisti, jak tlaková myčka funguje, použijte nástavec na měření tlaku. V závislosti na modelu tlakové myčky vám to sdělí správný tlak ve stroji jiný než základní PSI. Postupujte podle způsobů, jak nastavit PSI na tlakové myčce:

#1. Použití regulátoru tlaku v potrubí

K ovládání tlaku ve vedení použijte regulátor. Kupte si tlakovou myčku, která funguje jako tunel ve vodní stříkací pistoli a vysokotlakou hadici. Upravte toto, chcete-li změnit otvor, abyste omezili množství vody, které účinně prochází. Menší otvor způsobuje tlak vody.

#2. Změna hrotu v trysce

Dalším způsobem, jak upravit tlak na tlakovou myčku, je změnit hrot stříkací pistole. Tlaková myčka se dodává s různými koncovkami trysek. A hroty mají různé úhly určené pro konkrétní aplikace. Se širším úhlem špičky počítejte s nižším tlakem. Zúžený úhel špičky přináší vyšší tlak. Přečtěte si příručku, abyste se dozvěděli více o pokynech. Může být užitečné přečíst si, která tryska tlakového ostřikovače pro auto.

#3. Nástřik povrchové vzdálenosti

Pamatujte na vzdálenost stříkací špičky od cílového povrchu, protože to je základní fyzika; jak je informace blíže k povrchu, tlak je podstatnější. Čím dále bude tlak i v tomto případě. Síla má také za následek něco slabšího. Použijte tlakový čistič na povrch, když není moc síly na odstranění nečistot. Umístěte stříkací pistoli mnohem blíže.

Tlaková myčka má nastavitelný tlak

Nastavitelné nebo variabilní řízení tlaku je jedním z klíčových aspektů poloprofesionální a velké plynové tlakové myčky; to vám umožňuje přizpůsobit sílu PSI podle vašeho úklidového úkolu. Proměnný tlak je u tlakové myčky významný, protože je pro tuto jednotku životně důležitý. Navíc bezpečný PSI v mycím autě se pohybuje mezi tisíci dvěma sty a tisíc devíti sty. Tak si to vždy pamatujte.

Kliknutím na tento odkaz zjistíte, jak nastavit tlak na tlakové myčce.

Příčiny ztráty tlaku v tlakové myčce

Jednou z běžných příčin ztráty tlaku vody je tryska na konci hůlky spouště. Je ucpaný nebo opotřebovaný. Tento výrazný vzor je známkou nečistot, které blokují trysku. Tryska se opotřebovává a způsobuje náhlou, postupnou ztrátu tlaku. Vědět, jak opravit nízký tlak tlakové myčky.

It’s A Wrap!

V tomto článku jste byli vedeni k tomu, jak správně nastavit PSI na tlakové myčce. Postupujte podle uvedených způsobů: pomocí regulátoru tlaku v potrubí, změnou hrotu v trysce a postřikem na vzdálenost povrchu. Vyplatí se věnovat těmto věcem své úsilí a čas. Navíc zjistěte, zda je v tlakové myčce nastavitelný tlak.