Jak vybrat podsedák

V této příručce se dozvíte, jak vybrat podsedák. Podsedáky jsou jako autosedačky, ale nenutí dítě splňovat všechny požadavky na bezpečnostní sedačku.

Při nehodě nebo náhlém zastavení je udrží v bezpečí pouze v případě, že jejich vlastní bezpečnostní pás neplní svou práci správně.

Neexistuje žádný stanovený věk, kdy musí děti přecházet z přídavných sedaček, protože se liší v závislosti na zákonech vašeho státu a omezeních výšky/hmotnosti.

Každé dítě by však mělo být v jednom, dokud nebude alespoň 57 palců vysoké (asi 145 cm) nebo nebude moci jezdit bez ohrožení svého bezpečnostního pásu s koleny ohnutými přes okraj sedáku vozidla a přitom sedět zády k interiéru auta. dveřní panel.

Chcete si vybrat posilovač, který byl nárazově testován i testován tak, aby splňoval nebo překračoval Federální bezpečnostní normy pro motorová vozidla (FMVSS 213). Také by měla být vhodná pro vaše dítě. Ramenní pás musí ležet přes hrudník a na paži – ne pod pažemi nebo za nimi.

Břišní pás musí ležet nízko na bocích a vždy se dotýkat obou stehen bez jakékoli vůle – nikdy vysoko nad břichem ani mezi nohama!

Mohu přeskočit dětskou autosedačku?

Je dobré mít dětskou autosedačku, i když pro své miminko používáte jiné produkty. Mnoho rodičů má rádo pohodlí používání dětské autosedačky, která jde do rámu nebo základny kočárku, zatímco v případě potřeby mohou místo ní použít jiný produkt.

Hlavním důvodem, proč mnozí rodiče upřednostňují tento přístup, je to, že chtějí mít možnost rychle a snadno přecházet mezi různými režimy, když jsou venku s dítětem, místo toho, aby více kusů zabíralo prostor v kufru.

Pak se opět najdou někteří, kteří si kladou otázku, zda zbavování se věcí navíc má smysl za každou cenu, protože ne každý má ve svém vozidle dostatek místa pro všechny možnosti dostupné na dnešním trhu; včetně vysokých židlí, cestovních postýlek, dětských hřišť atd.

Jiní mohou mít pocit, že přechod mezi autosedačkami a kočárky bude snazší, zvláště pokud mají více než jedno dítě. To je často případ těch, kteří mají omezený rozpočet, ale přesto chtějí najít nové způsoby multitaskingu se svými produkty.

Všichni víme, že mít dostupné možnosti vám může pomoci ušetřit čas, když jde o ranní přípravu nebo popadávání věcí po práci, než zase vyrazíte.

Nezáleží na tom, zda máte co do činění s pěti minutami nebo hodinou; někdy vám toto malé množství času navíc může připadat jako věčnost.

Lze konvertibilní autosedačky používat v kočárcích?

Konvertibilní autosedačky lze použít do kočárků, ale ne do všech. Přestavitelné autosedačky, které umožňují pohyb vodítek pásů, budou fungovat s mnoha různými druhy kočárků a některé se vejdou více než jiné.

Ujistěte se, že používáte své konvertibilní sedadlo správně, protože je navrženo pro děti s výškou nad 20 liber nebo do 30 palců.

To zahrnuje: batolata obrácená zády ke směru jízdy na dětských zádržných systémech (CRS) a režim upínání po směru jízdy pouze na přídavných pásech, pokud jsou jim čtyři roky; pět stop vysoký; a 60 lb., bez ohledu na to, zda jezdí doma, na zadním sedadle při cestování nebo se vozí po městě. Vždy si nezapomeňte zkontrolovat kompatibilitu konkrétního návodu k produktu.

Někteří rodiče chtějí vynechat dětskou autosedačku, protože se domnívají, že je nadbytečná a nestojí za to ji kupovat, protože jejich dítě je tak malé, ale může to ohrozit vaše dítě.

Chcete-li snížit zranění v případě nárazu nebo náhlého zastavení při jízdě v kočárku, potřebujete pro své dítě nějakou ochranu. Dětské sedačky jsou dodávány s vnitřním systémem popruhů, který zabraňuje vypadnutí dětí ze sedačky, i když jsou přes ně utaženy minimální popruhy; u většiny konvertibilních autosedaček žádná taková funkce neexistuje.

Mnoho modelů navíc nemá nastavitelné pásy v rozkroku, což znemožňuje zapínání bez vytažení samotného pásu v rozkroku (což by vás mohlo poranit záda, protože byste se dostali do nepříjemné polohy). Některé konvertibilní autosedačky také postrádají popruhy proti odskoku, které pomáhají zabránit posunutí sedadla dopředu v případě nárazu.

Jsou konvertibilní autosedačky pohodlnější?

Konvertibilní autosedačky jsou skvělou volbou pro ty rodiče, kteří chtějí stejnou sedačku používat od narození až do určitého věku dítěte.

Nabízejí bezpečnost auta, ale mohou vám pomoci i v jiných situacích. Pokud například vaše batole stále sedí čelem ke směru jízdy a vy víte, že je čas je přepnout na posilovač nebo posilovač bez zad, pořízení jednoho z nich by bylo prospěšné, protože alespoň budete mít k dispozici nějaké možnosti, jak získat více života. z konvertibilního sedadla!

Takže ano, konvertibilní autosedačky jsou velmi pohodlné, zvláště ve srovnání s používáním dětské autosedačky, která byla v podstatě jen pro účely cestování. Ne všechny modely se však budou cítit pohodlně, takže do hry vstupuje výzkum.