Jak vyrobit běhouny na svatbu ve 2 krocích

Můžete se snadno naučit, jak vyrobit běhouny na svatbu ve dvou snadných krocích. Tento návod pro domácí kutily je ideální pro rustikální svatby, protože potřebujete pouze barvivo Rit a gázu.

Je také rychlá pro případ, že nemáte čas vyrobit běhoun na recepci. A pokud používáte obdélníkové stoly, můžete si přečíst, jak nastavit dlouhé stoly pro svatební hostinu.

Jak vyrobit běhouny na svatební hostinu

Krok 1. Změřte materiály podběhu svatebního stolu

 • Můžete si připravit jakoukoli látku, která se vám líbí, pokud je materiál vhodný na ubrusy; pro tento běhoun pro kutily je nejlepší použít gázu, protože se hodí k rustikálnímu tématu a většině venkovních svateb s dlouhými stoly
 • Vytvořte kluzák o velikosti, která je vhodná pro vaše svatební stoly; pokud jsou například vaše přijímací stoly dlouhé 8 stop, pak budete potřebovat 10 stop dlouhé vodicí lišty, aby bylo možné pověsit na okraj stolu
 • Použijte rotační řezačku a podložku ke změně velikosti fáčoviny pro vaše pohodlí a podle toho stříhejte
 • Pokud vaše svatební stoly nemají stejnou velikost, upravte podle toho délku vodicích lišt
 • Upozorňujeme, že i kulaté svatební stoly budou mít stejnou polohu dlouhého běhounu uprostřed jako u obdélníkových svatebních stolů

Krok 2. Nabarvěte běhouny

 • U těchto běhounů obarvíte fáčovinu, kterou jste dříve ustřihli, aby byla vhodnější pro téma vašeho svatebního místa
 • Můžete vyrobit běhouny na svatební stůl různých barev nebo použít jinou barvu pouze na běhouny na svatební stůl předního stolu; Alternativně můžete stoly zvláštních přátel a rodiny zviditelnit tím, že pro ně pořídíte libovolně zbarvený běhoun na svatební stůl.
 • Barva Rit by měla fungovat pro většinu látek; užitečným tipem je nejprve otestovat barvivo na odpadovém materiálu běhounu stolu, abyste mohli upravit složení a dosáhnout požadované intenzity barvy
 • Připravte si kbelík, kde budete barvit běhouny stolu, a podle toho promíchejte barvicí roztok
 • Namočte a pohybujte běhounem kolem barvícího roztoku a opláchněte jej, dokud nebude voda čistá
 • Po obarvení nechte obarvené rustikální běhouny zcela vyschnout
 • Pokud chcete ombré efekt, můžete také kombinovat barvy a experimentovat s načasováním

Jak dlouhý by měl být běžec na svatební stůl?

Při výrobě běhounů na svatební stůl je jednou z prvních otázek, jak dlouhé by měly být. Jsou stejně dlouhé jako stoly nebo ubrus?

Obvykle stačí dvě stopy, ale někteří navrhují, že můžete na obou koncích stolu poskytnout šest palců materiálu na kolejnice navíc. Dalším užitečným tipem je, že by neměl být delší než ubrus.

Nechcete, aby se hosté cítili nepříjemně s přebytečnou látkou na bocích, ale běhoun by neměl být příliš krátký a vypadat jako příliš velká podložka. A co se týče šířky běhounu na svatební stůl, měla by být jedna třetina toho, jak široký je stůl pro formální vzhled.

Budete na svatební hostině používat kruhové stoly místo obdélníkových? Přečtěte si, jak vyzdobit kulaté stoly na svatbu, kde najdete tipy, které můžete použít.

Jaká látka se používá na běhouny na svatební stůl?

Při výrobě běhounu na svatební stůl si můžete vybrat z různých látek používaných jako ubrusy. Porovnejte následující materiály, abyste věděli, co použít při vytváření běhounů na svatební stůl:

Organza

Organza je jednou z nejlepších možností pro svatební stoly, protože můžete dokonce najít vyšívané typy pro přidanou přitažlivost v prostírání. Je také průhledný, takže stále můžete předvést ubrus pod ním.

Bavlna

Bavlna je ideální běhoun na svatební stůl, protože je levná, zejména pro kutilské projekty. Je také dostatečně univerzální, že jej můžete rychle obarvit a lze je dokonce vyprat, abyste mohli běžce znovu použít při jiných příležitostech.

Satén

Pokud chcete luxusnější DIY běhoun na svatební stůl, použijte místo něj satén. Lesklý vzhled okamžitě pozvedne vaše svatební stoly, ale všimněte si, že satén je oproti jiným materiálům poměrně náročný na údržbu.

Polyester

Ti, kteří chtějí cenově výhodný materiál pro svépomocné běžce na svatební stůl, mohou zvážit polyester. Jsou také všestranné, aniž byste se museli bát, že se mytím poškodí.

Ubrusy vs ubrusy vs sukně na stůl

Běhouny jsou prádlo, které umístíte přes ubrus. Jsou dlouhé a úzké a umístěné uprostřed stolu, aby ozdoby vyčnívaly.

Na druhou stranu ubrusy jsou to, co pokrývá samotný stůl. Jsou to látkové kulisy, takže nemusejí být živé nebo příliš detailní jako běhoun.

A co stolní sukně? Sukně stolu jsou přidány po stranách stolu pro estetiku a pro skrytí předmětů pod stolem pro funkčnost a styl.

Závěr

A to je vše! Právě jste se naučili, jak vyrobit běhouny na svatbu ve dvou krocích.

V tomto tutoriálu se používá tenká tkanina, kterou budete stříhat a barvit tak, aby vyhovovala velikosti stolu a tématu svatby. Můžete také experimentovat s jinými běžnými látkami na běhání na svatební stůl, jako je bavlna nebo satén.