Jak používat topení do auta? 2 snadné kroky!

Víme, jak používat autotop a víme, že chcete použití jasně porozumět. Ovládání topení auta není velký problém. Musíte najít ta správná tlačítka a jejich funkce a budete moci své auto vytopit jako profík.

Víte, že zapnutí topení hned po usednutí do auta může mít za následek ztrátu paliva? Před zapnutím ohřívače byste tedy měli počkat alespoň 10-15 minut. Nyní pojďme najít skutečnou a přesnou metodu použití topení do auta.

Co jsou ovládací prvky topení?

Než budete vědět, jak používat autotop, je důležité se naučit o ovládání topení. Tímto způsobem budete moci ovládat ohřívač přesněji. Topný systém vašeho vozu nefunguje sám. Místo toho poskytuje teplo v kabině vašeho vozu ve spolupráci klimatizace a systému motoru. Všechny tvoří jednu jednotku známou jako HVAC nebo systém klimatizace automobilu, spíše než topení nebo chlazení. Toto jsou hlavní ovládací prvky ohřívače.

Ovládání teploty:Toto nastavení se používá pro specifikaci teplotního limitu pomocí šipek nahoru a dolů.

Ovládání ventilátoru:Ventilátor vydává horký vzduch z ohřívače v přihrádce. K ovládání otáček ventilátoru používáme otočný volič nebo dvě tlačítka pro vyšší a nižší nastavení.

Odvlhčovač:Ohřívač auta využívá klimatizaci k odsávání vlhkosti z oken a čelního skla, aby byl jasný výhled. Někteří výrobci tomu říkají také odmrazovač.

Nastavení recirkulace: Tlačítko recirkulace blokuje přístup venkovního vzduchu. Vzduch vstupuje do vozu, prochází kabinovým filtrem a poté prochází z výměníku tepla a vstupuje do prostoru vozu.

Toto nastavení můžete krátkodobě použít, pokud je venkovní vzduch špinavý, a dobrou volbou je nechat cirkulovat již přítomný horký vzduch v kabině. Použití možnosti recirkulace se však nedoporučuje pro dlouhodobé používání. Po několika minutách jej prosím vypněte, abyste se vyhnuli zhoršení kvality vzduchu a zamlžení oken.

Automatické nastavení: automatické nastavení umožňuje rychlé a pohodlné použití ohřívače. Stačí sedět v autě a stisknout automatický spínač a topení začne pracovat podle přednastavené teploty a otáček ventilátoru. Díky jednoduchosti automatického nastavení je většina výrobců pojmenována jako komfortní režim.

Postup použití topení do auta

Zde se dozvíte o jednoduchém a praktickém způsobu ovládání autotopu. snažili jsme se vás co nejlépe informovat o tom, jak používat autotop.

Krok č. 1. Zapněte motor auta a vyberte nastavení teploty

Nejprve musíte sednout do auta a zapnout režim odvlhčování. Nyní jste všichni připraveni zapnout motor. Motor se chvíli zahřeje, hlavně pokud používáte starý model auta nebo auto s velkým nebo dieselovým motorem.

Moderní auto vám umožní počkat pouze 5 minut, než se zahřeje. Po nastartování motoru je čas stisknout tlačítko nebo knoflík topení umístěný na pravé straně volantu v závislosti na výrobci a modelu vašeho vozu.

Dále je čas upravit teplotu podle vaší nálady a venkovní teploty. Obvykle si můžete vybrat teplotu v rozmezí 16 až 32 stupňů Fahrenheita. Stisknutím šipky nahoru a dolů vyberte požadovaný limit a digitální displej ukáže teplotu. Pokud chcete, aby byl váš vůz vyhřívaný na maximální nastavení, musíte počkat o něco déle.

Krok č. 2. Nastavte rychlost ventilátoru a distribuci vzduchu

Nyní musíte najít ovládání ventilátoru nebo ventilátoru, obvykle ve formě přepínače nebo knoflíku. Vyberte libovolné nastavení z vysoké, nízké nebo střední úrovně a nechte ventilátor distribuovat horký vzduch v kabině auta.

Ale mějte na paměti jednu věc, rychlost ventilátoru nemá nic společného s teplotou. Jeho jedinou funkcí je distribuce vzduchu nízkou nebo vysokou rychlostí. Kromě toho můžete také nastavit ventilátor v režimu odmrazování, abyste dosáhli nejlepších výsledků. Dále upravte otvory pro proudění vzduchu, které jsou umístěny na palubní desce. Teplo můžete nasměrovat do určité části kabiny auta, abyste si zahřáli nohy nebo obličej.

Některé jednoduché spínače s grafikou distribuce vzduchu vám pomohou nastavit směšovací dvířka ve skříni topení a poslat horký vzduch do kabiny auta. Pokud chcete vědět o cirkulaci vzduchu, podívejte se na tuto příručku o tom, co vlastně tlačítko recirkulace vzduchu ve vašem autě dělá. .

It’s A Wrap!

Doufáme, že jste našli odpověď na to, jak používat autotop. Ohřívače automobilů jsou velmi pohodlné a jejich správné používání usnadňuje jízdu.

Můžete si také přečíst o tom, proč moje auto topení nefunguje a jak propláchnout jádro topení auta.