Jak odstranit plíseň z gumy: Snadný 4-krokový DIY postup

Zahrnuli jsme dvě řešení, jak odstranit plíseň z gumy. První používá ocet a druhý používá bělidlo.

Zásadně vám zakazujeme je používat současně. Pokud máte potíže s rozhodnutím, které řešení použít, pomůžeme vám tímto článkem!

Co je plíseň?

Plíseň je druh houby, který je způsoben vysokou úrovní vlhkosti. Většinou to znamená poškození domácnosti vodou.

Takže kromě vašeho problému s kontaminací plísní se pravděpodobně potýkáte s problémem poškození vodou. Pokud máte obavy z neodhaleného poškození vodou, zde je článek, který vám může pomoci, jak dřevo poškozené vodou odhalit.

Zpět k houbě, plíseň je někdy označována jako raná fáze plísně, i když tomu tak není. Je to špatně pochopeno kvůli své světlé barvě, což je způsob, jakým plíseň často začíná.

Kromě toho plíseň po určité době vyvolává plíseň. Pokud necháte plíseň bez dozoru, prostředí bude pro plísně vhodnější.

Další věc, kterou potřebujete vědět o plísni je, že má tendenci růst na přírodních površích. U oblečení to znamená, že se drží těch s přírodními vlákny.

Ačkoli je můžete najít v anorganických předmětech (např. plast, guma) kvůli potravinovým zdrojům. Tyto zdroje potravy jsou pravděpodobně organické zbytky, kterými se plíseň živí, aby přežila.

Na podobný problém se můžete podívat v tomto odkazovaném článku o tom, jak odstranit plíseň z plastu, takže si jej přečtěte a dodržujte.

Jak zjistit plíseň na gumě

Jak bylo uvedeno výše, pro plíseň není typické, aby rostla na anorganických površích, jako je pryž. Vyvíjejí se však v těchto oblastech kvůli zdrojům potravy, jako je hromadění prachu, špína nebo částice jídla.

Například v pryžovém těsnění chladničky mohou částečky jídla vklouznout dovnitř a zůstat tam po dlouhou dobu, což vede k růstu plísní. Tyto oblasti jsou také náchylné k růstu plísní, protože nejsou nápadné; proto se nečistí tolik, jak by měly.

Od příčin padlí postupujeme při zjišťování padlí na kaučuku. V oblastech, jako jsou pryžová těsnění, ať už z praček nebo ledniček, si můžete všimnout růstu plísní prostřednictvím výrazného zápachu.

Plíseň obecně vytváří nepříjemný zápach, který může být zemitý v závislosti na úrovni zrání. Pokud je plně vyvinuté a zralé, stává se hnilobnějším.

Pokud dosáhne této úrovně zápachu, mělo by vás to upozornit na stav růstu plísní na vaší gumě.

Dalším způsobem, jak identifikovat plíseň na kaučuku, je hledat samotný růst. Může to být bílá prášková nebo prachová houba na povrchu vaší gumy.

Pokud je guma lehká, může být obtížné plíseň najít. Bude to však snadné, pokud bude tma.

Jaká jsou nebezpečí plísně?

Hlavním nebezpečím neošetřené kontaminace plísní je to, že může vést k růstu plísní. Forma je mnohem škodlivější než ta první a vyžadovala by vyšší náklady na opravu.

Plíseň může také vyvolat alergické reakce od dýchacích potíží až po kožní alergie. Mít takový růst plísní doma by mohlo zhoršit jejich podmínky pro ty, kteří mají astma.

U dětí může expozice plísním a plísním vést k rozvoji astmatu.

Kroky při odstraňování plísní z pryže

Krok č. 1. Připravte materiály

Pro proces odstraňování plísní budete potřebovat půlgalonovou rozprašovací láhev, bílý ocet, kartáč na drhnutí, bělidlo a odměrky. Vyzýváme vás, abyste si nasadili gumové rukavice, brýle a obličejovou masku, abyste se chránili.

Krok č. 2. Odebrat položky

Pokud se zbavíte plísně z pryžového těsnění chladničky, musíte ji odpojit a odstranit položky, které obsahuje, abyste mohli pracovat na procesu odstraňování plísní. Pokud je guma pohyblivá, pracujte na vyčištění plísně na slunci.

Krok č. 3. Vyberte řešení

Pro tento krok si musíte vybrat mezi octem a bělidlem. Nemůžete je používat současně, protože to bude produkovat plynný chlór.

Pokud to pomůže, bělidlo rychleji zabíjí plíseň; vede však k odbarvení. Na druhou stranu ocet je pomalejší, ale gumě neškodí.

Krok č. 4.1 Použití octa

Pokud zvolíte ocet, naplňte půlgalonovou láhev s rozprašovačem nedestilovaným bílým octem. Nastříkejte kapalinu na povrch kontaminovaný plísní a nechte působit až čtyři hodiny.

Poté gumu opláchněte vodou a vlhkým hadříkem. Ujistěte se, že jste pryž důkladně vysušili, abyste předešli budoucí kontaminaci plísní.

Podle potřeby postup opakujte.

Krok #4.2 Použití bělidla

Pokud zvolíte bělidlo, zřeďte jeden šálek ve čtyřech šálcích vody a poté nalijte směs do půlgalonové rozprašovací lahvičky. Nastříkejte roztok na kontaminované místo a počkejte alespoň patnáct minut.

Poté oblast vydrhněte kartáčem s tuhými štětinami, abyste uvolnili formu. Opláchněte povrch vodou, otřete a nechte uschnout.

Závěr

Způsoby, jak odstranit plíseň z gumy, které byly popsány v tomto článku, používají ocet a bělidlo, ale ne společně. Pryž je porézní materiál, takže je náchylný k poškození vodou a kontaminaci houbami.

Navzdory tomu je docela snadné odstranit houby na jeho povrchu, pokud kontaminace není v extrémech.