Jak vypadá červená plíseň? Rychlý průvodce pro plísňové nováčky

Věděli jste, že existují různé druhy plísní a každý typ má své různé odlišnosti? A co je nejdůležitější, jak vypadá červená plíseň?

Pokud nemáte žádnou představu, nebojte se, protože v tomto článku se dozvíte to, co potřebujete vědět.

Co je červená plíseň?

Červená plíseň je bakterie přenášená vodou, která se nejčastěji vyskytuje v koupelnách. Plíseň může získat načervenalý odstín v důsledku různých faktorů.

Plíseň může změnit barvu v důsledku změn vlhkosti nebo vystavení světlu. Kromě toho může zdroj potravy ovlivnit barvu plísně.

Zde je užitečný průvodce, jak rychle plíseň roste, abyste pochopili, jak tomu můžete zabránit.

Plíseň najdete téměř všude. Spóry plísní se musí dostat do kontaktu s vlhkým povrchem, aby mohly růst, a v tomto případě mohou začít růst během 24 až 48 hodin.

Nejběžnějším způsobem identifikace plísní je podrobné prozkoumání struktury, spor a morfologie růstu, což je náročné provádět bez přístupu do laboratoře. Protože jedna skvrna může mít mnoho barev nebo změnit barvu z různých příčin, barva není pevnou rozlišovací vlastností plísně nebo toxicity.

Vzhled červené plísně

Konkrétní původ červené plísně – nebo jakékoli plísně na to přijde – velmi závisí na umístění růstu. Plísni se daří ve vlhkém a mokrém prostředí, takže únik vody může způsobit její růst kolem potrubí, ve zdech a pod kobercem.

Červená plíseň obvykle není konzistentní barva, mění barvy v průběhu času. Protože je Aspergillus tak běžný, je to s největší pravděpodobností Aspergillus.

Červená plíseň na potravinách je naopak s největší pravděpodobností způsobena Neurosporou. Zde je článek o tom, co způsobuje plísně mimo dům, o kterém si myslíme, že může být užitečný ve váš prospěch.

Je možné, že náhodná konzumace červené plísně není na škodu, ale je lepší být opatrný, než litovat. Okamžitě navštivte lékaře, pokud jste byli vystaveni červené plísni a pociťujete příznaky nepohodlí, zvláště pokud jste vy, vaši příbuzní nebo děti ve vaší domácnosti alergičtí nebo citliví na plísně.

Jak předcházet červené plísni

Při přípravě a ochraně buďte vždy chráněni ochrannými brýlemi, rukavicemi a protiprachovou maskou. Před čištěním otevřete okno, abyste mohli lépe větrat.

Koupelnový ventilátor může zlepšit proudění vzduchu a zároveň snížit růst plísní. Sprchové závěsy odolné proti plísním, podlahové koberečky a dlaždice jsou k dispozici ke koupi do vaší koupelny.

Červená plíseň je obvykle neškodná, ale pokud jste citliví, alergičtí nebo máte oslabený imunitní systém, může to způsobit zdravotní problémy. Proto je životně důležité, abyste se při manipulaci s těmito věcmi chránili.

Abyste se ochránili, odstraňte plíseň ze svého domu co nejdříve a potraviny správně skladujte, abyste je náhodně nezkonzumovali. K odstranění červené plísně z tvrdých povrchů, jako jsou koupelnové sprchy, stěny a podlahy, můžete použít průmyslový čisticí prostředek, jako je bělidlo.

Krok #1. Smíchejte jeden díl bělidla a tři díly vody v míse. Poté namočte ručník do bělícího roztoku a otřete povrch dočista.

Před drhnutím a opláchnutím teplou vodou nechte odpověď hodinu odpočinout.

Krok č. 2. Musíte odstranit přebytečnou vlhkost, abyste zabránili růstu červené plísně. Chcete-li to provést, snižte vlhkost ve vašem domě.

Pomohlo by, pokud byste jako obecné pravidlo udržovali vnitřní vlhkost pod 50 %.

Chcete-li snížit vlhkost, zapněte klimatizaci nebo si kupte odvlhčovač, který ze vzduchu odstraní přebytečnou vlhkost. Pokud se váš sprchový závěs nakazí červenou plísní, umístěte jej do vany.

Krok #3. Přidejte dva litry vody a 4 polévkové lžíce bezchlorového bělidla. Před drhnutím a opláchnutím teplou vodou nechte sprchový závěs hodinu zaschnout.

Krok č. 4. V lahvičce s rozprašovačem smíchejte dva díly peroxidu vodíku a jeden díl vody. Umístěte sprchový závěs na rovnou podlahu.

Krok č. 5. Po nastříkání na záclonu nechte peroxidový roztok působit 30 minut. Povrch vydrhněte měkkým kartáčem a poté opláchněte teplou vodou.

Tyto jednoduché kroky budou velkou pomocí při odstraňování červených plísní ve vaší domácnosti. Je však nezbytné znát rozsah poškození, které červená plíseň způsobila, a vystačit si s převládajícími akcemi, abyste zjistili, zda stále můžete nábytek opravit nebo ne.

Závěr

Doufáme, že jsme poskytli užitečný článek o tom, jak vypadá červená plíseň. Tyto životně důležité informace, které vám mohou pomoci dozvědět se více o červených plísních a různých typech červené plísně, můžete kdykoli znovu navštívit.

Další důležitou poznámkou pro vás je, abyste pozorně a moudře přijímali bezpečnostní opatření. Pokud je pro vás situace příliš horší, než ji zvládnout, neváhejte zavolat odbornou pomoc.

Posloužíte si výše uvedenými informacemi pro širší znalosti o plísních a červených plísních.