Jak používat tlakový čistič v autě? 7 snadných kroků!

Chcete vědět, jak používat tlakový čistič na auto? Přečtěte si a dodržujte těchto sedm rychlých průvodců. Pomůže vám dosáhnout profesionálně vyčištěného vozu a osobně vám dá šanci zachovat vzhled vašeho vozu. Proč byste se rozhodli platit za mytí auta, když si ho můžete umýt sami.

V dnešní době více lidí preferuje čištění auta tlakovou myčkou, než jít do myčky nebo ruční mytí. Je známo, že tlakové mytí je mnohem jednodušší a rychlejší než ruční mytí.

I když někteří říkají, že tento způsob čištění nezaručuje nezávadnost laku a skel auta, je stále preferován. Abyste se vyhnuli nechtěným situacím při čištění vašeho vozu tlakovou myčkou, musíte vzít v úvahu základní rady a pokyny, které vám pomohou vyhnout se poškození vašeho vozidla.

Postup použití tlakového čističe v autě

Pokud je to poprvé, musíte vědět, jak správně používat tlakový čistič na auto. Nechtěli bychom, aby se to stalo, protože chybné kroky poskytnou vašemu vozidlu některé nepříznivé důsledky, jako je poškrábání laku, což má za následek rezivění kovu na předním skle. Před čímkoli jiným si připravte tlakovou myčku a trysku ostřikovací tyče. Použití nevhodné trysky pravděpodobně poškodí lak a skla vozu, proto je nezbytné najít perfektní trysku pro vaše čištění. Tlakovou myčku také umístěte na rovný povrch.

Krok č. 1. Umístěte auto na betonový povrch

Tento krok je široce známý a vždy byste měli preferovat betonový povrch před dřevěným. Ujistěte se, že beton má vodní cestu, aby se zabránilo stříkání vody na vaše auto při provádění metody. Nejlepší je také uklízet během stinného dne.

Krok č. 2. Připravte tlakovou myčku

Při čištění auta venku se doporučuje používat tlakovou myčku na plyn. Ale pokud uklízíte uvnitř garáže, bude elektrická tlaková myčka v pořádku. Oba typy jsou přijatelné pro použití. Umístěte tlakovou myčku na rovný povrch. Připojte svou zahradní hadici k tlakové myčce. Chcete-li elektrický tlakový čistič, zapněte spínač.

Zkontrolujte palivo a olej v čerpadle tlakové myčky poháněné plynem. Poté uzavřete víčka nebo uzávěry. Zapněte sytič a plyn a zapněte je. Zatáhněte za lanko motoru, dokud se nenastartuje, a zavřete sytič. Vědět, jak čistit auto tlakovou myčkou.

Krok č. 3 Opláchněte auto

Opláchnutí auta pro vás může být snadné, ale někteří lidé stále tápou, kde opláchnout jako první. Aby se zabránilo poškrábání nečistot, písku a kamínků do laku vozu, musíte opláchnout horní část a pomalu se pohybovat dolů. Tato metoda vám pomůže spláchnout nečistoty směrem dolů. Můžete také snížit PSI tlakového ostřikovače, když jste na předním skle.

Podívejte se, jak umýt auto tlakovou myčkou.

Krok č. 4. Aplikujte roztok

Na trzích existují různá řešení pro čištění automobilů, která si můžete zakoupit. Při výběru zkontrolujte správný čisticí roztok pro vaše auto, protože některé mohou mít nepříznivé účinky na váš lak. Pokud chcete, můžete také nosit rukavice. Některé tlakové myčky mezitím nepodporují dávkovač mýdla pro ruční aplikaci. Pokud však vaše tlaková myčka má dávkovač mýdla, naplňte dávkovač čisticím roztokem a upravte trysku. Zjistěte, která tryska tlakového ostřikovače pro auto.

Krok č. 5. Vydrhněte povrch

Tento je volitelný. Pokud si myslíte, že je těžké odstranit nečistoty, můžete je odstranit pomocí hadříku nebo měkké houby. Na lak prosím nepoužívejte tvrdý štětec, protože by mohl poškrábat povrch. Většinu špíny však lze rychle vyprat samotnou tlakovou myčkou.

Krok #6. Opláchněte roztok

Spláchnutí roztoku na čištění auta opakuje metodu v kroku číslo tři. Začněte oplachovat shora dolů, abyste spláchli čisticí roztok z povrchu auta. Opakujte proces, dokud čisticí roztok důkladně nesmyjete, protože pokud nebude pečlivě odstraněn, může způsobit bílé skvrny. Myslím, že si chcete přečíst tento článek: 5 neuvěřitelně jednoduchých receptů na čističe obytných aut pro vlastní potřebu.

Krok č. 7. Otřete povrch vozu

Na závěr otřete povrch vozu hadříkem. Postačí jakýkoli měkký hadřík, ale hadřík z mikrovlákna je savější a zabraňuje vzniku skvrn. Lettivehiclea car dry sám zanechá bílé skvrny kvůli čisticímu roztoku a nečistotám.

Tipy pro čištění auta pomocí tlakové myčky

Čištění auta tlakovou myčkou je rychlejší než ruční mytí. Na druhou stranu je také lepší si to vyčistit sami než v myčce, protože dnes už většina myček používá tlakové myčky. Musíte pouze přijmout opatření a vyhnout se běžným chybám ostatních lidí. Pokud dojde k poškození vašeho laku, můžete buď přelakovat, nebo obnovit barvu. Nenechávejte svůj poškozený lak bez ošetření, protože to dá domov rzi.

Je to obal!

Není snadné naučit se používat tlakový čistič na autě? Nyní, když jste objevili rychlé průvodce a tipy, jste připraveni vyrazit.