Jak používat tlakovou myčku Troy Bilt? 6 snadných kroků!

Jak používat tlakovou myčku Troy Bilt? Postupujte podle kroků pro odstranění víčka oleje z klikové skříně motoru, nalijte do něj olej, nasaďte víčko zpět a utáhněte jej. Odstraňte uzávěr palivové nádrže a naplňte ji benzínem. Umístěte tlakovou myčku vedle vodního zdroje venku, aby byla zásobována vodou. Poté zkontrolujte hadici připojenou k čerpadlu a stříkací pistoli. Umístěte jednotku na určitou úroveň. Připojte hadici ke vstupu vody do čerpadla.

Troy-Bilt, společnost zabývající se vybavením se sídlem v Americe, vyrábí zahradní a trávníkové stroje. Jsou dobře známé mezi sekačkami na trávu a kultivátory. Jsou zatím největším výrobcem řady tlakových myček.

Většina z těchto tlakových myček je poháněna benzínovými motory s palivovými nádržemi o kapacitě od jedné čtvrtiny do jedné třetiny galonu. Použití této tlakové myčky je jednoduché, protože první věc, kterou musíte udělat, je naplnit stroj kapalinou. Čtěte dále a dozvíte se o něm více informací.

Postup použití tlakové myčky Troy Bilt

Nejprve připojte přívod vody a zapněte jej, než spustíte čerpadlo. Pokud není voda, může to pouze poškodit zařízení. Toto poškození může zrušit záruku na tlakovou myčku. No, každopádně zde jsou kroky, jak používat tlakovou myčku Troy Bilt:

Krok č. 1. Zapnutí zdroje vody

Zapněte zdroj vody a nasměrujte stříkací pistoli bezpečně jejím směrem. Stisknutím spouště odstraníte vzduch v čerpacím systému včetně jeho nečistot. Umístěte zařízení vedle oblasti, kde budete pracovat. Umístěte tlakovou myčku na rovný povrch.

Myslím, že je užitečné přečíst si, kolik vody spotřebuje tlaková myčka.

Krok #2. Připojení rozšíření

Připojte nástavec typu trysky ke stříkací pistoli. Bezpečně jej utáhněte rukou.

Krok #3. Zapnutí zámku spouště

Zajistěte, aby spoušť stříkací pistole zapadla do spoušťového zámku, takže se tato bude stále pohybovat; umístěte zámek spouště přímo za spoušť. Připojte to do vnitřku rukojeti. Zámek je bezpečnostní prvek, který zabraňuje stříkání vody při startování motoru.

Krok #4. Přesunutí páky plynu do „rychlé polohy“

Umístěte páku plynu do krátké polohy. Kliknutím vypustíte žárovku roznětky v motoru 6 až 10krát vstřikováním paliva do palivového potrubí.

Krok #5. Přesunutí páčky sytiče do polohy „sytič“

Umístěte páčku sytiče do polohy „sytič“. Umístěte páčku sytiče do polohy „run“, aby se motor více zahřál.

Krok #6. Umístění sebe

Při umístění stroje nastartujte motor. Uchopte rukojeť startéru. Pomalu jej vytahujte, až nakonec ucítíte odpor. Rychle jej zatáhněte, abyste nastartovali motor, a desetkrát zatáhněte za startovací lanko, dokud motor nenaskočí. Pokud se i přes několik pokusů nespustí, počkejte několik minut a začněte znovu. Mohlo by dojít k zaplavení stroje.

Bezpečnostní opatření, jak se těmto incidentům vyhnout

Rychlé stažení startovací šňůry zpětný ráz způsobí pouze zranění. Pamatujte, že ke zpětnému rázu dochází, pokud šňůra přitáhne paži a ruku k motoru rychleji, než byste pustili – zranění, jako jsou zlomeniny, zlomeniny kostí, výrony a modřiny, mohou způsobit zpětný ráz. Dodržujte proto níže uvedená bezpečnostní opatření, abyste se těmto incidentům vyhnuli.

 • Noste brýle.
 • Nejprve uvolněte tlak ve stříkací pistoli, než zatáhnete za startovací lanko.
 • Pomalu tahejte za lanko, dokud při spouštění motoru neucítíte jeho odpor. Znovu jej rychle zatáhněte, abyste se vyhnuli zpětnému rázu.
 • Pokud stále vypadne proud a neběží, nasměrujte stříkací pistoli bezpečnějším směrem. Stiskněte spoušť ve stříkací pistoli, abyste uvolnili vysoký tlak. Zapojte zámek do spouště stříkací pistole.
 • Pokud se jedná o vysokotlaký typ spreje, pevně sevřete stříkací pistoli rukama. Při tomto postupu se vyhněte zranění, protože stříkací pistole se sama odkopne.

Důvod, proč se tlaková myčka Troy-Bilt nespustí

Pokud se tlaková myčka Troy-Bilt nespustí, může to být způsobeno tím, že již sedí v nečinnosti. Pokud jste jej spotřebovali po několika dnech, palivo z minulého dne je zastaralé. Je to hlavní příčina poškození stroje.

Snadné kontroly použití tlakové myčky Troy-Bilt

Proveďte tyto snadné kontroly, abyste se ujistili, že v palivovém potrubí nevznikne žádný problém.

 • Pro začátek zkontrolujte, zda jste již zařízení nevyměnili.
 • Zkontrolujte, zda nejsou žádné dráty přestřižené nebo uvolněné, když je tlaková myčka umístěna ve skladu.
 • Zkontrolujte, zda v nádrži zbývá palivo. Pokud žádné nemá, doplňte jej.
 • Zkontrolujte, zda v klikové skříni motoru není olej.
 • Zkontrolujte, zda jsou vzduchové filtry, olejové filtry a zapalovací svíčky umístěny správně.
 • Uchopte zkoušečku zapalovacích svíček, abyste zjistili, zda je ve svíčce jiskra, když zatáhnete za startovací lanko.

No, každopádně můžete vyzkoušet těchto 9 způsobů, jak používat tlakovou myčku, která vás nadchne.

It’s A Wrap!

Nyní se naučíte, jak používat tlakovou myčku Troy Bilt, když budete postupovat podle kroků k odstranění víčka oleje z klikové skříně motoru, nalít do něj olej, vrátit víčko zpět a utáhnout. Odstraňte uzávěr palivové nádrže a naplňte ji benzínem. Umístěte tlakovou myčku vedle vodního zdroje venku, aby byla zásobována vodou. Poté zkontrolujte hadici připojenou k čerpadlu a stříkací pistoli. Umístěte jednotku na určitou úroveň. Připojte hadici ke vstupu vody do čerpadla. Navíc mějte tyto informace na paměti při provádění jednoduchých kontrol a bezpečnostních opatření!

Také by vás mohlo zajímat, jak používat tlakovou myčku Honda a jak používat tlakovou myčku Greenworks.