4 nejlepší triky, jak snadno dostat plíseň z misky na mýdlo

Po dokončení tohoto článku se určitě dozvíte, jak dostat plíseň z misky na mýdlo. Plíseň, která vzniká vlhkostí a vlhkostí, se může vyvinout na jakékoli organické hmotě, včetně dřeva, stěn a dokonce i bytových doplňků, jako jsou misky na mýdlo.

Na základě skutečnosti, že plíseň a plíseň se objeví po 24-48 hodinách kontaktu s vodou. Naše mýdlenky nemají k těmto vyvíjejícím se organismům žádný únik.

Je smutné, že se bude dále vyvíjet, pokud nebudou podniknuty kroky k jeho zastavení. Doporučujeme identifikovat zdroj vlhkosti a správně řešit problém s plísní.

Zde je článek o tom, jak identifikovat černou plíseň vs. plíseň, která vám pomůže identifikovat jejich různé druhy.

Co je to miska na mýdlo?

Mýdlenka je otevřená mělká nádoba používaná k sušení mýdla po použití. Mýdlové misky jsou obvykle vidět v nebo v blízkosti dřezu, sprchy, obvykle v koupelnách.

Ačkoli některé jsou vyrobeny z bambusu, většina misek na mýdlo je vyrobena z voděodolných materiálů, jako je plast, guma, keramika, kov nebo sklo.

Čištění misky na mýdlo pro prevenci plísní

Krok č. 1. Po umytí vodou otřete misku na mýdlo měkkým hadříkem. K otírání povrchu misky na mýdlo nepoužívejte čisticí prostředek, hadřík nebo papír s brusným účinkem, kyselý čisticí prostředek nebo leštící prostředky.

Krok č. 2. Vzhledem k tomu, že na povrchu mýdlové misky je mycí prostředek s plísněmi a suchý sprchový gel, povrch se bude nadále zhoršovat, což ovlivní kvalitu mýdlenky. Otřete prosím oblast misky na mýdlo měkkým hadříkem a neutrálním čisticím prostředkem.

Krok č. 3. Chcete-li odstranit nečistoty a odolné skvrny od plísní a povrchové membrány, použijte měkký tekutý čisticí prostředek, průhlednou kapalinu na čištění skla nebo lešticí kapalinu, která neobsahuje abraziva, a poté misku na mýdlo umyjte čistým vodou a otřete měkkým hadříkem.

Krok č. 4. Otřete misku na mýdlo jemně bavlněným ručníkem navlhčeným v zubní pastě a mýdle a poté ji umyjte čistou vodou.

Zde je několik jednoduchých kroků k čištění usazenin mýdlové pěny v misce na mýdlo:

Krok č. 1. Ujistěte se, že vaše miska na mýdlo má odtokový otvor, aby veškerá vlhkost nebo tekutina, která se nahromadí pod vaším mýdlem, mohla odtéct do dřezu.

Krok č. 2. Připravte si pastu z jedné lžíce jedlé sody a jedné lžičky jablečného octa, abyste odstranili mýdlové usazeniny.

Krok č. 3. Naneste vrstvu pasty na misku na mýdlo, seškrábněte ji štětcem a poté opláchněte. Jednou týdně opakujte tuto rutinu znovu.

Jak může plíseň ovlivnit mé zdraví?

Expozice plísním může mít za následek řadu příznaků. Alergické příznaky jako kýchání, rýma, ucpaný nos, kožní vyrážka, slzení očí a svědění se mohou objevit u citlivých lidí, kteří se dotkli nebo vdechli plíseň nebo spory plísní (dermatitida).

Alergie na plísně může u osob alergických na plísně způsobit sípání, tlak na hrudi a dušnost. Expozice plísním může vést k rozvoji onemocnění, jako je zápal plic, ale to je neobvyklé.

Domácí čisticí roztok na odstranění plísní

Existuje celá řada komerčních prostředků na odstraňování plísní, ale některé jsou vysoce jedovaté a mohou poškodit povrchy. Pokud dáváte přednost použití „přátelštějších“ položek, podívejte se na alternativní možnosti níže.

Vzhledem k tomu, že odstranění plísní na miskách na mýdlo je docela snadné, nabízíme vám několik čisticích řešení, která můžete použít k prevenci plísní a plísní.

Řešení č. 1. Bílý ocet

Bylo prokázáno, že ocet ničí choroboplodné zárodky a viry. Je také poměrně levný a lze jej použít na různé povrchy.

Bylo prokázáno, že 5% roztok octa a vody zabíjí 99 procent bakterií, 82 procent plísní a 80 % virů.

Naplňte lahvičku s rozprašovačem do poloviny vodou a 5% octem, dobře protřepejte a nastříkejte formu. Na silné plísňové skvrny použijte plnou sílu. Nechte zaschnout.

Řešení č. 2. Citronová šťáva

Pro ošetření plísňových oděvů připravte pastu z citronové šťávy se solí a aplikujte ji na oblast s plísní. Nechte uschnout na slunci.

Poznámka: V případě potřeby opakujte; to může zesvětlit oděvy na postižených oblastech. Mnozí jsou zvědaví, jak plíseň voní, takže se podívejte na odkazovaný článek, který vám pomůže při podezření na plíseň.

Řešení č. 3. Jedlá soda

Chcete-li odstranit plíseň v mýdlenkách a dalších koupelnových doplňcích, přidejte do pračky 1/2 šálku jedlé sody (společně s běžným pracím prostředkem). Během cyklu máchání přidejte 1/2 šálku octa. Nechte uschnout na vzduchu.

Řešení č. 4. Tea tree oil

Tea Tree Oil má štiplavou vůni podobnou terpentýnu nebo kafru a pár kapek vydrží dlouhou cestu. Je to dobře známý antibakteriální a protiplísňový prostředek a dobře léčí plísně na nohou, rány, čepici kolébky, popáleniny a ekzémy.

V lahvičce s rozprašovačem smíchejte 2 čajové lžičky oleje z čajovníku a 2 šálky vody, abyste získali univerzální čistič. Před aplikací na postižená místa dobře protřepejte a poté nechte zaschnout.

Závěr

Plíseň lze nalézt téměř v každém prostředí. Na planetě existují miliony let.

Otevřená okna, dveře, větrací otvory, topné a klimatizační systémy, to vše může způsobit plíseň do vašeho domova. Lze je nosit uvnitř na oblečení, botách, zavazadlech a dokonce i na domácích mazlíčcích.

Nejlepší opatření, které můžeme udělat, je prevence a údržba, a doufáme, že tento článek vám poskytne všechny potřebné průvodce čištěním, které vám můžeme nabídnout v rámci toho, jak dostat plíseň z misky na mýdlo.