Jak používat mýdlo s tlakovou myčkou? 5 snadných kroků!

Chcete prát odolné skvrny a hledat podrobný návod, jak používat mýdlo tlakovou myčkou? Váš výběr je vynikající, protože mýdlo je dokonalým čisticím prostředkem na smývání špíny a prachu ze zdí a obkladů.

Mýdlo je nejlepší volbou pro vymývání skvrn a čistší vzhled jakéhokoli povrchu, protože se připravuje z živočišných a rostlinných tuků a olejů. Proto je biologicky odbouratelný a může být spláchnut do kanalizace vedoucí do řek.

V každé fázi života musíme volit věci šetrné k životnímu prostředí, protože zdravé životní prostředí, které pochází z biologicky rozložitelných věcí, nic nenahradí. Dalším důvodem pro použití s ​​tlakovou myčkou je emulgátorová vlastnost mýdla. Díky tomu promíchá zbytky oleje s vodou a povrch odmastí. Nepoužívejte však mýdlo s tvrdou vodou, protože zanechává uhličitan vápenatý jako usazeninu. Jakýkoli hořlavý čistič, jako je karburátor nebo WD-40, poškozuje tlakovou myčku a měli byste se jejich použití za každou cenu vyhnout. Použití mýdla s bělidlem by také mohlo poškodit tlakovou myčku. Je toho mnohem víc, co se můžete naučit, takže je nejlepší se v tomto článku ponořit dále!

Postup použití mýdla s tlakovou myčkou

Pokračujte v rolování, abyste zjistili přesnou odpověď na to, jak používat mýdlo s tlakovou myčkou. Zde je pět jednoduchých kroků, které můžete vyzkoušet:

Krok č. 1. Zakryjte své položky

V prvním kroku je nutné rostliny a další křehké předměty zakrýt, aby byly v bezpečí před vysokým tlakem vody. Také otřete povrch, který se chystáte umýt, horkou vodou, pokud jsou na něm nějaké odolné skvrny. jste všichni hotovi? Pojďme k dalšímu kroku.

Krok č. 2. Přidejte mýdlo

Nyní je čas přidat mýdlo do tlakové myčky. Jsou k tomu dvě různé metody. První je přidat mýdlo do nádrže na prací prostředek nebo mýdlo. Jediné, co musíte udělat, je otevřít plastový uzávěr nádržky, nalít jeden šálek mýdlového roztoku. Poté ji zřeďte dvěma šálky vody. Nebo použijte kbelík jako náhradu za nádrž na mýdlo. Postupujte podle svého pohodlí nebo modelu tlakové myčky. Postavte k myčce kbelík a naplňte jej 1 dílem roztoku a dvěma díly vody, stejně jako do palivové nádrže. Umístěte hadici vstřikovače mýdla koncem s filtrem do kbelíku. Hadice by měla být vhodně umístěna na dně. Můžete si také přečíst o tom, jak dát mýdlo do tlakové myčky.

Krok č. 3. Spusťte tlakovou myčku

Nyní jste připraveni na poslední krok mytí vaší garáže, auta nebo čehokoli, čemu chcete dodat lesklý a nerezový povrch. Spusťte myčku a stříkejte roztok nahoru a dolů ve všech směrech. Mýdlový roztok se tak dostane do všech částí. Roztok nechte na povrchu 5 minut působit. Dbejte však na to, aby nevyschlo. Může být užitečné přečíst si o tom, jak spustit plynovou tlakovou myčku a jak spustit řemeslnou tlakovou myčku.

Krok č. 4. Vyměňte trysku

Uplynulo pět minut, nyní musíte povrch omýt vodou. Předtím nejprve vyjměte hadici vstřikovače mýdla z kbelíku. Změňte černou trysku na širokoúhlou a nízkotlakou. Zkuste připojit další trysku s vyšším tlakem pro lepší čištění. Nakonec setřete mýdlový roztok.

Krok č. 5. Práce po umytí

Nyní jste hotovi se základním procesem čištění. Vaše práce zde však nekončí. Chcete-li udržet tlakovou myčku v dobrém stavu, musíte provést několik prací po mytí. Vložte hadici vstřikovače mýdla do kbelíku se sladkou vodou nebo naplňte nádržku na čisticí prostředek vodou a zatáhněte za šňůru, aby se myčka spustila. Vytékající voda odstraní veškeré zbytky mýdla z hadice vstřikovače mýdla a její armatury. Tento krok je naprosto důležitý, protože mýdlo může způsobit ucpání potrubí a nádrže.

Volby trysek

U tlakové myčky hraje významnou roli tryska. Při výběru správné trysky musíte být opatrní v závislosti na povaze povrchu, který chcete čistit. Existuje spousta trysek snadno rozpoznatelných díky přiřazenému barevnému kódu.

Například červeně zbarvená tryska má nejkratší úhel a nejvyšší tlak a je nejlepší pro betonové povrchy. Žlutá tryska se používá k odlupování barev a loupání plísní a plísní ze stěn. Stejně tak se bílé a zelené trysky používají pro stírání povrchů jako je sklo a dřevo a pro všeobecné čištění. Tyto trysky mají různé úhly, které ovlivňují jejich funkčnost a povrchy, na kterých lze pracovat.

Pokud chcete do tlakové myčky přidat mýdlo nebo čisticí prostředek, je kromě povahy povrchu zásadní i výběr trysky. Černá tryska má u tlakových myček ze všech firem a výrobců nejširší úhel 65 stupňů. Chemická špička injektoru, druhý název černé trysky s velkým úhlem, usnadňuje šíření vody na podlahy, auta, paluby a další podobné povrchy. Může být užitečné podívat se na tabulku tlakových trysek.

It’s A Wrap!

Jak používat mýdlo s tlakovou myčkou byla vaše otázka a my jsme se snažili na ni odpovědět. Tlakové mytí mýdlem je pohodlný a nenáročný proces, ale čisté výsledky jsou vynikající. Šťastné mytí!