Jak odstranit zelenou plíseň z terasového deštníku: 3 snadné způsoby

Kromě zkrášlení venkovního pohledu bychom měli vědět, jak odstranit zelenou plíseň ze slunečníku na terase. S vědomím, že plíseň, plíseň, řasy nebo kombinace těchto tří by na nich mohly vyvinout zelenou špínu.

Tato spodina může obarvit nebo odbarvit deštník a způsobit mu nepříjemný zápach. Přestože čisticí prostředky pro domácnost mohou problém dočasně vyřešit, zelený film na deštníku se pravděpodobně znovu objeví.

Vrt se odstraní a zabrání se jeho návratu na terasový deštník pomocí DIY čističe, který obsahuje běžné domácí rozpouštědlo. Podívejte se na tento článek o tom, jak odstranit plíseň z krytu lodi, kde najdete další návrhy čisticích prostředků, které budou jistě užitečné.

Metody čištění zelené plísně ze slunečníku na terase

Na pláži, v zahradě, u bazénu a nad venkovními jídelními stoly poskytují slunečníky na terase požadovaný stín. Znečišťují se prachem a znečištěním ovzduší, nemluvě o míze ze stromů a ptačím trusu, protože jsou celé měsíce vystaveny různým druhům choroboplodných zárodků.

K výrobě venkovních deštníků lze použít plátno, pevný nebo síťovaný vinyl a speciální materiály, které připomínají slámu nebo došky. Většina obytných deštníků je vyrobena z upravených akrylových tkanin (jako je Sunbrella), které odolávají vlhkosti, skvrnám a plísním.

I ty nejlepší materiály jsou kontaminovány vzdušným bahnem, dotýkají se jich ruce natřené opalovacím krémem a napadají je ptáci. Když se tyto částice usadí ve vláknech, zanechají ošklivé skvrny, které mohou při vystavení vlhkosti plesnivět.

Pravidelné čištění deštníku během slunečného období, a zejména před nasunutím krytu nebo jeho uložením na mimo sezónu, je klíčem k udržení jeho nejlepšího vzhledu.

Metoda č. 1. Základní čištění

Chcete-li obnovit vzhled vašeho venkovního deštníku, pokud je pokrytý špínou nebo má neatraktivní skvrny od plísně, dodržujte tyto postupy.

Krok č. 1. Pomocí kartáče s měkkými štětinami odstraňte všechny uvolněné nečistoty a zbytky, jako jsou listy.

Krok č. 2. Umyjte látku plátna deštníku jemným čisticím prostředkem zředěným v teplé vodě a kartáčem s měkkými štětinami, krouživými pohyby po částech vydrhněte.

Krok č. 3. Po vyčištění celé plochy nechejte deštník 15 minut sedět, aby se uvolnila nečistota a špína.

Krok č. 4. Opláchněte povrch hadicí, aby byly odstraněny všechny zbytky mýdla.

Krok č. 5. Před uložením nechte látku úplně vyschnout na slunci.

Metoda č. 2. Hloubkové čištění

Venkovní deštníky jsou náchylné k růstu plísní a plísní, zvláště pokud jsou ponechány venku po celý rok nebo jsou skladovány vlhké. Pro odstranění plísní z venkovního deštníku začněte následujícími způsoby:

Krok č. 1. Odstraňte všechny uvolněné nečistoty pomocí kartáče s měkkými štětinami a důkladně vydrhněte místa s plísní nebo plísní.

Krok č. 2. V kbelíku smíchejte stejné množství bílého octa a teplé vody.

Krok č. 3. Ponořte štětec do roztoku a krouživými pohyby pracujte na malých plochách na plátně.

Krok #4. Opakujte, dokud plíseň a plíseň přestanou být viditelné.

Krok č. 5. Po opláchnutí povrchu hadicí nechte uschnout na slunci.

Krok č. 6. Pro celkové čištění opakujte výše uvedené kroky, pokud je to nutné.

Metoda č. 3. Čištění roztokem

Krok č. 1. Vydejte se na stinné místo. Přesuňte deštník s látkovým vrškem v jednotělovém designu na stinné místo mimo dosah přímého slunečního záření, abyste jej vyčistili.

Krok #2. Odstraňte všechny uvolněné nečistoty pomocí kartáče nebo vysavače. Abyste zabránili vtlačení půdy hlouběji do hadříku, použijte kartáč s měkkými štětinami.

Krok #3. Připravte čisticí směs smícháním 1/4 šálku saponátu a galonu vlažné vody. Je třeba se vyhnout mycímu prostředku na nádobí ve prospěch pracího prostředku.

Budete mít méně bublin k opláchnutí a mycí prostředek na bázi enzymů, jako je Tide nebo Persil, nejlépe rozbije skvrny.

Krok č. 4. Odstraňte nečistoty a roztok vpracujte do hadříku krouživými pohyby pomocí kartáče s měkkými štětinami. Naneste trochu tuku na lokty a zaměřte se na odbarvené oblasti.

Některé skvrny, jako je opalovací krém, mohou vyžadovat další kroky ošetření. Tento článek o tom, jak dostat zápach plísně z kobercové výplně, vám poskytne účinné kroky k odstranění zápachu z vašeho deštníku.

Krok č. 5. Nechte řešení působit. Nechte koncentraci prosakovat do látky a 15 až 20 minut provádějte kypření půdy.

Krok #6. Sundejte deštník a látku dobře opláchněte hadicovým rozprašovačem, abyste odstranili všechny zbytky mýdla. Pokud ji necháte namydlenou, přitáhne více nečistot.

Krok č. 7. Vraťte deštník na slunné místo a vysušte hadřík na vzduchu. Po úplném vyschnutí deštník zavřete.

Jak často by se měly venkovní deštníky čistit?

Při používání by měly být všechny venkovní/terasové deštníky čištěny alespoň jednou měsíčně. Pokud je váš slunečník blízko stromů nebo vysokých keřů, možná ho budete muset čistit častěji.

Závěr

Deštník na terasu je nutné pravidelně čistit, protože je vystaven slunci, dešti, špíně, odpadkům a znečišťujícím látkám, jako je ptačí trus a míza ze stromů. Deštníky by měly být uloženy vespod a chráněny před deštěm, když se nepoužívají, například mimo sezónu.

Pokud budete deštník po použití skladovat, ujistěte se, že je zcela suchý, abyste zabránili růstu plísní. Pravidelně odstraňujte nečistoty, nečistoty a pavučiny, abyste udrželi svůj venkovní deštník krásný a prodloužili jeho životnost.

Pokud je váš deštník blízko listí stromů, měli byste to udělat alespoň jednou za měsíc, ne-li více. Nechte plíseň, opalovací krém nebo mastné listy dlouho sedět, aby nedošlo ke změně barvy.

Místo toho postupujte podle pokynů a metod péče uvedených výše. To by bylo vše o tom, jak odstranit zelené plísně ze slunečníku na terase.