Jak čistit beton bez tlakové myčky? 5 snadných způsobů!

Pokud máte mylné představy o ručním čištění betonu, musíte si přečíst tento návod, jak čistit beton bez tlakové myčky. Existuje několik kroků, které můžete provést; tyto kroky jsou snadné, takže se o to nemusíte starat.

Tlaková myčka může být nebezpečná a není vhodná pro každý dům. Tlakové myčky mohou mít několik výhod, ale pokud chcete použít bezpečnější a energeticky úspornější metodu.

Potom je nejlepší volbou umýt betonový povrch pomocí čisticích prostředků pro domácnost. Tlakové myčky mohou časem poškodit povrchy a jsou drahé. Proto je lepší varianta povrch umýt ručně, než jej zničit. Je toho mnohem víc, co se můžete naučit, takže je nejlepší se v tomto článku ponořit dále. Bez dalších řečí, začněme!

Běžné typy betonových povrchů

Aby byl proces čištění lepší a efektivnější, bude dobré si zjistit typ betonového povrchu. Všude ve vaší garáži, suterénu, na terasách a dokonce i na deskách uvnitř vašeho domu je mnoho různých druhů betonu. Určitě si říkáte, co je to konkrétní a proč se to tak často používá? Beton je známý svou odolností a přijatelnou cenou. Vyrábí se z písku, cementu, vody a štěrku (drobné kamenné úlomky). Proto nemůžete zpochybňovat houževnatost a trvanlivost betonu. Jedná se o nejběžnější druhy betonu.

  • Utěsněné: Utěsněné betony jsou potaženy akrylovými pryskyřicemi, silikáty a uretany. Tento typ betonového povrchu nemá na sobě póry. Díky tomu většinou zůstává bez skvrn a nevyžaduje mnoho čištění.
  • Obarvené: Kdo nemá rád barevný betonový povrch v jasných a zářivých barvách? To je možné změnit vaši šedou betonovou podlahu na barvu dle vašeho výběru. Tímto způsobem bude váš domácí interiér a exteriér vypadat zajímavěji než dříve.
  • Neutěsněný: Neutěsněný povrch je pouze prostý betonový povrch bez barevných skvrn nebo ražení. Tento hladký povrch se však snadno obarví, zejména tekutým roztokem, jako je olej nebo tuk. Není tedy snadné vyčistit póry na jeho povrchu.

Způsoby čištění betonu bez tlakové myčky

Na betonové podlaze musíte mít nějaké skvrny a určitě se nechcete vydávat za člověka, který si doma neuklízí. Ušpiněná nebo špinavá příjezdová cesta vždy budí u sousedů a dalších kolemjdoucích špatný dojem. Zde jsou některé snadné a jednoduché procesy. Přečtěte si, abyste našli odpověď na to, jak čistit beton bez tlakové myčky. Je čas vyčistit beton. Potřebujete nějaké základní čisticí nástroje a jsem si jistý, že tyto věci máte doma. Co potřebujete:

  • Koště
  • Smeták
  • Hubový mop
  • Čistící kartáč s nylonovými štětinami
  • Kbelík
  • Zahradní hadice

#1. Vyčistěte beton pomocí čisticího prostředku

Čisticí prostředek je nejdůležitější čisticí prostředek, ať už čistíte podlahu, oblečení, flekatý sušák a samozřejmě betonový povrch. Musíte naplnit kbelík teplou vodou a poté přidat čisticí prostředek ve stejných částech. Vydrhněte beton houbovým mopem a poté jej omyjte zahradní hadicí. Vědět, jak používat čisticí prostředek s tlakovou myčkou.

#2. Vyčistěte beton pomocí bělidla

Tento proces je téměř podobný výše uvedenému procesu. Stačí snížit množství bělidla ze stejné části na ¼, protože je to účinnější čisticí prostředek než prací prostředek. Nepokoušejte se jej míchat s jinými čisticími prostředky pro domácnost. Měli byste vědět, že můžete použít bělidlo v tlakové myčce.

#3. Čistič betonu na netěsnící beton

Váš neutěsněný a porézní beton byl potřísněn a vy nechcete používat tlakovou myčku, protože poškozuje povrch – v takovém případě se nemusíte obávat. Lesklý vzhled mu ještě můžete dodat pomocí čističe betonu nebo odmašťovače. Koncentrované alkalické mýdlo v čističi snadno rozkládá nečistoty.

#4. Přírodní čistič

Pro čistý a lesklý betonový povrch musíte znát některé přírodní a domácí čističe. Tyto dvě úžasné věci jsou k dispozici v každé kuchyni.

#5. Použití octa k čištění betonu

Ocet se vyrábí z kyseliny octové a kyseliny jsou velmi užitečné při čištění povrchu. Stačí naplnit zahradní rozprašovač z poloviny vodou a z poloviny octem. Umyjte povrch roztokem a vydrhněte kartáčem s nylonovými štětinami. Vidíte, není potřeba tlaková myčka, abyste mohli pracovat s použitím levného a domácího předmětu. Místo toho musíte ušetřit peníze, které vyděláte tvrdou prací, a ošetřit svaly cvičením během procesu čištění a oplachování.

It’s A Wrap!

Ani ne, ale jen pro připomenutí. Odstraňte nábytek, grily a další předměty z povrchu. Pokud se chystáte čistit venkovní beton, zakryjte rostliny plastovými plachtami nebo ručníky. Uvolněné nečistoty nebo rozházené listí odstraňte tak, že povrch vyčistíte koštětem a odpadky shromáždíte do lopatky. Nyní máte kompletní informace o tom, jak čistit beton bez tlakové myčky. Tlakové myčky jsou užitečné a rychlé, ale nejlepší jsou bezpečné způsoby. Nikdo si přece nechce poškodit podlahu v garáži a utrácet peníze za novou. Možná vás také bude zajímat, jak vyčistit betonovou terasu bez tlakové myčky.