Kdo sedí kde na svatebním obřadu

Abyste plně pochopili, kdo kde sedí na svatebním obřadu, musíte znát očekávané rezervace v první řadě, na levé a pravé straně na místě svatby. Dáme vám také vzorový formát sezení na recepci po obřadu.

Vždy je užitečné vést hosty, kde si mohou sednout, a naplánovat uspořádání podle vašeho místa. A pro samotnou recepci se možná budete chtít seznámit s tím, kdo na svatbě sedí u hlavního stolu.

Kdo kde sedí na svatebním obřadu: Ukázka sezení při svatebním obřadu

Sedadla v první řadě

Kdo sedí v první řadě na svatebním obřadu? Při navrhování sedacího plánu by první řada měla být vaší prioritou.

Obecně platí, že kdokoli blízký páru bude sedět v první řadě, zejména ti, kteří s nimi nebudou stát vepředu. Postavte tedy například své sourozence, kteří nejsou součástí svatební hostiny, své rodiče a prarodiče v prvních několika řadách.

Pro páry stejného pohlaví neexistují žádná pravidla o tom, kdo mohou rodiče sedět na levé nebo pravé straně. První řadu si můžete rezervovat i s blízkými přáteli a nejen s rodinou.

U druhých svateb může být první řada i pro děti páru. Stačí umístit příslušné kartičky se jmény do první řady, abyste své hosty navedli.

Sezení na svatební obřad po levé straně

Očekává se, že levá strana první řady pojme rodiče nevěsty. Pak mohou prarodiče nevěsty sedět za nimi, pokud je řada nemůže všechny pojmout.

Pro různé rodinné dynamiky, jako jsou smíšené rodiny, může jeden z rodičů nevěsty a jejich partner sedět vpředu a druhý rodič a jeho partner za nimi. Potom mohou prarodiče nevěsty být ve stejné lavici jako jejich dítě, podle toho, co si myslíte, že bude pro každého pohodlné.

Svatební obřad na pravé straně

Jak můžete předpokládat, pravá strana první řady bude obsazena rodiči ženicha. Ale pak můžete také postupovat podle stejného navrženého uspořádání sedadel, pokud se rodiče ženicha znovu oženili nebo měli jiného partnera.

Stojí za zmínku, že je také možné, aby pár pozval pouze své rodiče. Pokud je to tak a oddělení rodiče spolu vyjdou, můžete je mít ve stejné řadě.

Tipy pro ostatní hosty při obřadu

Pokud jde o ostatní hosty, mohou se volně usadit na libovolné místo. Takže při plánování sedacího plánu pro svatební obřad si v podstatě rezervujete místa pouze pro prvních několik řad a hosté obřadu mohou zaujmout zbývající místa.

Uvaděči však mohou mít hosty i pro nevěstu na levé straně a na pravé straně pro hosta ženicha. Pokud výsledek vypadá nerovnoměrně, mohou zřízenci přemístit některé hosty, aby zajistili, že žádná sedadla nebudou prázdná nebo nebudou mezery v řadách.

Co je tedy svatební uvaděč? Více o této roli se dozvíte v naší samostatné diskusi.

Kdo by měl na svatební hostině sedět?

Kromě plánování, kdo kde na svatebním obřadu sedí, byste na svatební hostině neměli zapomínat ani na uspořádání sedadel. Pamatujte, že pokud se jedná o otevřenou podlahu, musíte také počítat s kapelou, tanečním parketem, scénou a cateringem.

Kdo sedí na svatbě u hlavního stolu?

Ale zaměřme se zatím jen na místa na recepci. Začněte u hlavního stolu nebo u stolu vpředu.

Může to být stůl se srdíčky, kde je pouze pro novomanžele, nebo hlavní stůl s vybranými lidmi, obvykle se všemi ze svatební party. Můžete také posadit všechny účastníky svatebního obřadu k hlavnímu stolu, kromě dětí, jako je nositel prstenu a květinová dívka, protože budou sedět se svými rodiči.

Prvních několik předních stolů

Stejně jako při obřadu můžete prvních pár stolů přidělit svým rodičům, sourozencům, dalším blízkým přátelům a váženým hostům. Znovu zvažte jejich vztahy, abyste věděli, jak seskupit podle stolu, a jejich osobní preference.

Například prarodiče musí sedět blíže k východu, protože pravděpodobně odejdou dříve. Pak vezměte své příbuzné a přátele blíž k tanečnímu parketu.

Kdo sedí vedle koho na svatbě?

  • Rodiče nevěsty budou sedět vedle sebe v levé první řadě; pokud rodič ovdověl, může si vybrat, koho chce doprovázet
  • Rodiče ženicha budou sedět vedle sebe v první řadě vpravo; pokud rodič ovdověl, může si vybrat, koho chce doprovázet
  • V prvních řadách mohou sedět spolu sourozenci a další příbuzní; Na tato místa mohou usednout i blízcí přátelé páru
  • Manželé sedí vedle svých manželů; malé děti sedí vedle svých rodičů
  • Zvažte blízkost svých hostů, abyste mohli usadit skupiny přátel pohromadě v každé řadě
  • Použijte stejné koncepty při umisťování lidí ke stolu na svatební hostině; můžete posadit i hosty, kteří si nepřinesli plus-1

Závěr

A to je vše! Abychom rekapitulovali, kdo kde sedí na svatebním obřadu, první řada je pro rodiče páru.

Levá strana je pro nevěstu, zatímco pravá strana je pro ženicha. Potom nemusíte přidělovat zbývající řady, ale uvaděči mohou hosty navést, aby se vyhnuli prázdným sedadlům.