Jak oživit trávník poškozený vodou na jaře: 6 jednoduchých kroků

Několik tipů, jak na jaře oživit vodou poškozený trávník, zahrnuje posouzení poškození a podle toho sekání nebo sečení. Jaro je nejlepší období k tomu, protože zahrada každého z nich je kvůli nějakému významnému předělání, aby kvetla v plném potenciálu.

Kvůli nestálým změnám počasí je nevyhnutelné, aby váš trávník byl zničen příliš velkým množstvím vody. Pokud nemáte na svém dvoře velkou markýzu, může váš trávník pravděpodobně vykazovat známky přemokření.

Než se vzdáte veškeré naděje a odhodlání změnit svůj kdysi krásný zelený trávník na šumivé jezírko, čtěte dále a začněte napravovat, co ještě lze napravit.

Jak oživit trávník poškozený vodou

Krok č. 1. Zahrajte si čekací hru

Zjistěte, jaký typ půdy slouží jako základ vašeho trávníku. Typ půdy se může pohybovat od lehké a písčité až po těžkou hlínu.

Je půda vašeho trávníku lehkým typem? Voda pak bude mít tendenci rychle prosakovat a schnout. Pokud je však vaše půda těžkého typu, může vyschnutí celého trávníku trvat déle.

Tyto informace jsou zásadní, protože musíte před opravou počkat, až bude celý váš trávník dostatečně suchý. Naplánujte si den na úpravu trávníku na týden, kde je předpověď počasí dostatečně dobrá.

Krok č. 2. Vyhodnoťte poškození

Jakmile váš trávník vyschne, je na čase posoudit škody, které nadbytečná voda způsobila. Chcete -li to provést, pořiďte si hrábě a další užitečné nástroje a začněte hrabat trávník.

Odstraňte všechny spadané listí a veškeré úlomky nebo hmoty, které by neměly být na vašem krásném trávníku. Po vymazání zkontrolujte, které části jsou středně těžké až těžce poškozené.

V ideálním případě by měl být váš trávník ukázkovým příkladem rovnoměrného trávníku. Zkontrolujte, které části jsou nerovnoměrné. Tráva může být nerovnoměrná, tenká, zarostlá nebo svlečená holá.

Zkontrolujte také nadměrný růst plevele. Uveďte seznam škod, které váš trávník utrpěl, a od toho byste měli přejít k dalšímu kroku.

Krok č. 3. Nechte půdu dýchat

Nechat půdu dýchat, může s vaším trávníkem dělat zázraky. Pokud si myslíte, že poškození je příliš závažné na to, aby udrželo trávu, může být tato technika dalším krokem, jak se dostat do rukou.

Za prvé, pokud váš trávník pomalu vypouští vodu, přepněte hrábě zahradní vidlicí a začněte s ním manévrovat. Tato technika pomůže urychlit proces odvodňování a otevřít půdu.

Dále, když je půda dostatečně suchá, můžete ji provzdušnit pomocí stejné techniky se zahradní vidlicí. Provzdušnění půdy nebo cirkulace vzduchu pod ornicí trávníku uvolní zhutněnou půdu kvůli poškození vodou. V budoucnu zjistíte, že půda vašeho trávníku bude mít s touto technikou mnohem lepší kvalitu drenáže.

Krok č. 4. Sekejte zarostlou trávu

K vyrovnání trávníku je důležité sekání. Pokud to s údržbou trávníku myslíte vážně, je pravděpodobné, že víte, jak důležité je mít dobré schéma sečení. Rutina sekání trávy je stimulující pro růst trávy, zvláště když přijde jarní sezóna.

Před použitím sekačky zkontrolujte, zda je v perfektním stavu. Údržba sekačky je stejně důležitá jako samotný sekání. Kontrolu údržby můžete provést buď sami, nebo ji přinést někomu znalějšímu, aby ji naolejoval a ujistil se, že je dostatečně ostrá na sekání zarostlé trávy.

Když je vaše sekačka připravena, je čas začít pracovat. Odstraňte pouze méně než třetinu výšky trávy.

Krok č. 5. Nakrmte trávník

Hnojení je důležitým procesem při výsadbě a zahradničení, což znamená, že váš trávník není výjimkou. Abyste využili jarní sezónu, je důležité správně krmit váš trávník všemi živinami, které potřebuje, abyste vydali i zelenou, zelenou trávu, kterou chcete.

Chcete -li mít zdravý trávník, vyberte pro svůj trávník nejlepší krmivo nebo hnojivo podle typu půdy. Trávníkové hnojivo, které máte, znovu naneste asi po měsíci nebo měsíci a půl.

Kromě produktů z hnojiv, které můžete koupit na trhu, je sekání trávníku také způsob, jak jej hnojit. Sušené listy a posečené trávy mohou sloužit jako přírodní kompost, který funguje, pokud máte polovinu času na údržbu zahrady na jaře.

Krok č. 6. Začněte znovu nasazovat

Pokud je poškození vody na vašem trávníku tak špatné, že existují holé skvrny, je řešením vysazení nových travních semen. Než to uděláte, ujistěte se, že je vaše půda zdravá a připravená. Odstraňte veškerý plevel a nežádoucí mech a nejprve použijte hnojivo, aby byla půda zdravá.

Semena můžete buď zasít rovnoměrně po celém trávníku, nebo si vybrat oblasti, které to nejvíce potřebují. Pamatujte, že semena nenecháte jen tak na povrchu půdy, protože to nepovede k dobrému růstu.

Musíte rozbít povrch půdy a vytvořit semeniště. Vysejte semena, a pokud chcete růst urychlit, můžete semena na pár dní přikrýt černým pytlem na odpadky. Jakmile semínka naklíčí, sejměte obal sáčku a nechte jej přirozeně růst.

Po dvou až třech dnech zalévejte trávník. Pokud je to možné, nevyhýbejte se mu asi týden nebo tři a chraňte jej před ptáky a dalšími útočníky zakrytím sítí nebo čímkoli podobným.

Závěr

Jak na jaře oživit vodou poškozený trávník, závisí na posouzení poškození, které jste provedli před jeho opravou. Jakmile se domníváte, že je váš trávník zachránitelný, bude docela snadné provést další kroky, jako je sekání, hnojení a opětovné osévání – to vše během celodenní tvrdé práce!