Domácí péče 101: Komu zavolat, aby vyměnil podlahy poškozené vodou

Pokud zjistíte, že se ptáte, komu zavolat výměnu podlah poškozených vodou, odpověď je jednoduchá: instalatér a dodavatel. Vědět, komu zavolat, je však stejně důležité jako vědět, kdy je na výměnu podlah správný čas.

Někdy poškození vodou není tak rozsáhlé a ničivé, jak si myslíte, a podlahu můžete opravit sami. Pokud se domníváte, že jsou vaše podlahy poškozeny a nelze je opravit, pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli vše o lidech, kteří vám pomohou vyměnit podlahy.

Komu byste měli zavolat, aby vyměnil podlahy poškozené vodou?

Pokud potřebujete pomoc při výměně podlahy poškozené vodou, měli byste zavolat těmto lidem v pořadí:

Krok č. 1. Zavolejte instalatéra

Pokud uvidíte zřetelné známky poškození vodou, měli byste co nejdříve najít a opravit zdroj problému. Někdy je zdroj přímo pod širým nebem, například v případě netěsných stropů.

Existují však případy, kdy je problém neviditelný. Pokud nevidíte, odkud voda pochází, měli byste zavolat instalatéra.

Neviditelnými zdroji poškození vodou jsou často netěsná nebo prasklá potrubí. K tomu dochází s největší pravděpodobností v blízkosti vaší pračky, koupelny nebo myčky.

Váš instalatér bude více než šťastný, že najde a opraví zdroj úniku. Můžete tak předejít dalším škodám a výdajům.

Krok č. 2. Zavolejte svého poskytovatele pojištění

Pokud máte pojištění svého domova, můžete si v pojistce ověřit, zda jsou v pojistném krytí zahrnuty náhodné poškození vodou. Pokud zjistíte, že je to součástí zásad, měli byste se obrátit na svého poskytovatele pojištění nebo právníka, abyste zjistili své další kroky při získávání odškodnění.

Krok č. 3. Zavolejte svým dodavatelům

Nyní, když je zdroj poškození vodou opraven, je čas vyměnit podlahy. Existuje několik typů dodavatelů, ale často je jediným dodavatelem, kterého potřebujete, generální dodavatel.

Generální dodavatel je vybaven základními stavebními dovednostmi pro výměnu podlah poškozených vodou. Pokud je však škoda vážná a rozsáhlá, má také dostatek manažerských a rozpočtových dovedností, které zajistí kompletní generální opravu a výměnu najímáním subdodavatelů.

Pokud jste generálním dodavatelem nebo ho chcete přeskočit, můžete přímo kontaktovat dodavatele specializující se na podlahy. Tito specialisté jsou právem jmenováni dodavatelé podlah, z nichž každý má své odborné znalosti.

Obecně řečeno, dodavatelé podlah vám mohou pomoci vyměnit jakýkoli typ podlahy – od tvrdého dřeva po vinyl a dlaždice. Mohou vám také pomoci opravit váš podklad v případě poškození.

Krok č. 4. Zavolejte specialisty na odstraňování plísní a plísní

Růst plísní nebo plísní lze obvykle odstranit pomocí domácích potřeb a volně prodejných produktů. Pokud si však vy nebo váš dodavatel všimnete nepříjemného, ​​zatuchlého zápachu nebo objevíte masivní růst plísní, bylo by nejlepší zavolat profesionály.

Specialisté na plísně a plísně jsou licencovaní živnostníci, kteří mohou bezpečně a účinně eliminovat všechna potenciální zdravotní rizika ve vašem domě. I když mohou být někdy drahé, jsou nezbytné k tomu, abyste vy a váš domov byli v bezpečí a zdraví.

Kdy byste měli požádat o pomoc při výměně podlah?

Získání profesionální pomoci je skvělé pro řešení vašich problémů, ale někdy jejich služby ještě nejsou nutné. Než zavoláte specialisty, bylo by nejlepší zkontrolovat na podlahách známky vážného poškození vodou, abyste se vyhnuli placení vysokých poplatků.

Když uvidíte následující značky, je velká šance, že vaše podlahy nelze opravit a vyžadují výměnu.

1. Špinavá voda

Rozlitá nebo vytékající čistá voda na podlahu často není důvodem k obavám. Pokud jste však viděli, že je voda šedá nebo černá, mohlo by to naznačovat, že unikající voda je kontaminovaná.

Šedá voda obvykle označuje kontaminující látky, jako je mýdlo, ale černá voda znamená, že voda pocházela z odpadních vod. V takovém případě by bylo nejlepší okamžitě kontaktovat dodavatele.

2. Vzpěr

Když se vaše podlahy odlupují a začnou se zakřivovat nahoru, je třeba vyměnit dřevěnou nebo dlaždicovou podlahu. Obvykle to znamená, že voda dosáhla dostatečně hluboko, aby oddělila vaši hotovou podlahu od podkladu.

3. Pokřivení

Jakákoli výrazná změna tvaru naznačuje nutnost výměny podlahy. Tyto změny mohou vypadat jako prohlubně uprostřed panelu, bublání, praskání nebo loupání.

4. Odbarvení

Po nasáknutí mohou vaše podlahy měnit barvy. Pokud jsou vaše podlahy dřevěné, můžete vidět panely tmavší díky absorbované vlhkosti.

Pokud jsou vaše podlahy po jednom nebo dvou dnech stále zbarveny, možná se díváte na známky růstu plísní. Nejlepší by bylo panely okamžitě vyměnit.

5. Pachový zápach

Pokud cítíte neobvyklý zápach vycházející z vaší podlahy, ale nevidíte žádné zabarvení, bylo by nejlepší kontaktovat svého dodavatele a specialisty na odstraňování plísní. Nepříjemné zatuchlé pachy svědčí o růstu plísní a plísní.

Pokud nevidíte žádné známky plísně, mohou růst pod podlahovými deskami. Než se rozšíří ještě dále, měli byste odstranit rizika.

Závěr

Vědět, koho zavolat na výměnu podlah poškozených vodou, vám pomůže vyřešit vaše stavební potřeby co nejdříve. Profesionální dodavatelé, odstraňovače plísní a váš poskytovatel pojištění by měli být připraveni pro případ, že byste potřebovali opravy, které by mohly zachránit váš domov a chránit vaše zdraví.