Jak dlouhá je mateřská dovolená pro učitele? Průvodce

V tomto článku diskutujeme o tom, jak dlouhá je mateřská dovolená pro učitele v různých zemích po celém světě!

Ve většině zemí je mateřská dovolená obdobím, na které se mnoho žen těší. Je to pro ně příležitost strávit více času se svými dětmi a zotavit se z fyzického stresu z těhotenství a porodu. Jak dlouho však mateřská dovolená obvykle trvá?

První věcí, kterou je třeba poznamenat, je, jak dlouho bude mateřská dovolená pro učitele záviset na tom, kolik let odpracovali. Země mají často různá pravidla v závislosti na tom, jaké máte zkušenosti, nezapomeňte se proto podívat na podrobnosti níže!

– Název země – Jak dlouho je mateřská dovolená pro učitele

– Austrálie – 18 týdnů s minimální výplatou

– Kanada – 17 týdnů s minimální výplatou

– Nový Zéland – 14 týdnů placené dovolené a až 52 týdnů neplacených, v závislosti na tom, jak dlouho jste pro vládu pracovali. Pokud pracujete méně než rok, váš zaměstnavatel není povinen poskytnout žádnou mateřskou dovolenou.

– Spojené království – zákonná mateřská dovolená: 26 týdnů

– USA – 12 týdnů placené dovolené.

Existují nějaké nevýhody dobrého oblékání během těhotenství?

Je důležité, abyste se cítili pohodlně v tom, co se rozhodnete nosit. Pokud něco nesedí tak, jak chcete, nenuťte se do toho, abyste to nosili jen proto, že ostatní očekávají určité oblečení. Měli byste být vždy věrní tomu, kým jste, a zůstat pozitivní v tom, jak se na sebe díváte po celou cestu! Koneckonců, cítit se krásně je opravdu na VÁS.

Co mám nosit během těhotenství?

Vaši přátelé, kteří již měli děti, by mohli doporučit věci jako kalhoty na jógu nebo legíny s velkými svetry nebo košilemi- ale tyto kousky nemusí nutně vyhovovat každému! Hlavně noste oblečení, které je pohodlné a budete se v něm cítit dobře. Pokud budete během těhotenství dodržovat doporučení používat opěrný pás na břicho, pomůže to udržet vše na svém místě a zároveň podpořit váhu dítěte.

Můžete také zvážit nošení volnějšího oblékání, než se vám naroste do zadku- těhotenské džíny mohou být do šestého nebo sedmého měsíce neuvěřitelně nepohodlné!

Co mám očekávat při své první předporodní schůzce?

Je to příležitost pro vás poskytnout informace o všech zdravotních stavech (minulých i současných), které by mohly ovlivnit, jak se vaše tělo vyrovná s těhotenstvím, a také povolení krevních testů ke kontrole, zda existují známky jakýchkoli problémů, jako je imunita vůči zarděnkám (německé spalničky) ), diabetes mellitus, syfilis atd. Porodní asistentka se může také zeptat na vaši rodinnou anamnézu.

Jak dlouho můžete vydržet bez těhotenského oblečení?

To je těžká otázka, protože záleží na tom, jak jste velký a na stylu vašeho oblečení. Jistě, pokud s těhotenským oblečením teprve začínáte, počítejte s tím, že bude plně využíváno nejméně devět měsíců! Samozřejmě to také závisí na tom, jak rychle roste vaše dítě. Pokud vám po 20. týdnu zbývá nějaká pěstírna, pak možná zvažte zbavení se nějakého běžného oblečení, abyste uvolnili místo těm mateřským kouskům.

Mohu cvičit během těhotenství?

Může být obtížné jen „vybrat“ těhotenské oblečení, ale existuje několik věcí, které by každá nastávající matka měla vědět o cvičení, zatímco čeká: poraďte se se svým lékařem, než začnete cvičit a během každého tréninku pijte hodně vody. Pokud je vše v pořádku, připravte se na trénink!

Během těhotenství byste se měli vyhýbat intenzivnímu cvičení, jako je běh nebo zvedání závaží. Pokud jste však na tyto činnosti zvyklá, můžete pokračovat se sníženou intenzitou po celý první trimestr a poté postupně vstoupit do druhého trimestru.

Prenatální jóga je skvělá pro očekávané ženy, protože uvolňuje stres a pomáhá je fyzicky připravit na porod- a navíc existuje několik póz, které mohou pomoci při bolestech zad spojených s přenášením nadváhy vpředu!

Mohu stále dělat své oblíbené sporty?

Není důvod, proč by si žádný sport nemohli užívat těhotné sportovkyně, kterým lékař povolí hrát – za předpokladu, že upraví určitá pravidla zapojení: podívejte se například na hokejisty, kteří dnes nosí více ochranných pomůcek.

Mohu pít?

Je naprosto v pořádku dát si během těhotenství sklenku vína nebo dvě k večeři – ale nepřehánějte to: zaměřte se na více než jeden nápoj denně a vyhněte se opilosti!

Kolik velikostí podprsenky v těhotenství zvýšíte?

Vaše velikost podprsenky se může s těhotenstvím měnit a možná budete muset jít o několik velikostí nahoru.

Jak mohu vypadat atraktivní během těhotenství?

Těhotenské oblečení prošlo dlouhou cestu a může být velmi stylové, takže je možné během těhotenství vypadat atraktivně. Pokud nechcete utrácet peníze za těhotenské oblečení, zkuste si dopoledne dopřát trochu času na přípravu, abyste měli z toho, jak vypadáte, dobrý pocit.

Můžete také zvážit nákup nebo půjčení větších verzí toho, co nosíte nyní, pokud jsou stále pohodlné při nošení přes opasek předporodní opěrky břicha, což pomůže udržet vše na svém místě a zároveň podporovat váhu dítěte.