Jak ozdobit svatební šaty: 4 tipy pro nevěsty

Naučíme vás, jak dozdobit svatební šaty, počínaje závojem. Poté si projdeme několik tipů ohledně výběru vhodných šperků a doplňků, abyste byli ve váš výjimečný den tou nejlepší nevěstou.

Nebojte se také procházet náš blog, kde najdete další tipy na etiketu a styling pro svatby. Možná jste host a téma je tmavě modrá.

Máme pro vás návody, jak doladit tmavě modré šaty na svatbu a další.

Jak upravit svatební šaty, aby vypadaly co nejlépe

Závoj

Prvním doplňkem, který musí nevěsta zvážit při stylingu svatebních šatů, je závoj. Je to pravděpodobně nejhlasitější kousek, který může žena nosit, aby naznačila, že je nevěsta.

Nevěsta se však stále rozhoduje, zda chce jít tradiční a nosit závoj, nebo přijmout modernu a rozhodnout se pro jiné pokrývky hlavy. A pokud se rozhodnete nosit k šatům závoj, zvažte celkový design toho, co máte na sobě.

Pokud jsou šaty jednoduché, můžete se rozhodnout pro zdobený závoj, který je vyváží. Naopak k detailně propracovaným svatebním šatům by se hodil spíše jednodušší závoj, který zvýrazní jejich zdobení.

Kromě toho zvažte barvy, které budete kombinovat, protože závoj by měl doplňovat barvu svatebních šatů. Pokud se ale závoji raději vzdát, vždy se můžete rozhodnout pro další vlasové doplňky, jako je mašle, čelenka nebo dokonce spona, pro moderní, ale sofistikovaný vzhled.

Šperky

Poté, co se rozhodnete, jak si ozdobíte vlasy, je napínavější částí rozhodnutí, jaké šperky byste měli ke svatebním šatům doplnit. Může být zdrcující vybrat ten správný náhrdelník nebo náušnice, protože existuje tolik možností.

Tip, jak získat co nejlépe vypadající náhrdelník, je zvážit výstřih vašich svatebních šatů. Například svatební šaty s výstřihem do V budou vypadat fantasticky s náhrdelníkem, který je lépe zvýrazní.

Naopak svatební šaty se srdíčkovým výstřihem vám mohou dát možnost přeskočit náhrdelník nebo použít něco jemnějšího, než co byste nosili k šatům s výstřihem do V. A co náušnice?

Visací náušnice jsou mezi nevěstami oblíbené, protože vyzařují eleganci a zároveň pomáhají upoutat pozornost na nevěstinu tvář. Napichovací náušnice však mohou vypadat také fantasticky, zvláště když se inspirujete detaily svatebních šatů.

Obuv

Boty ke svatebním šatům jsou také něco, co byste nikdy neměli přehlédnout. Mělo by být snadné se rozhodnout, zda chcete něco otevřeného nebo uzavřeného, ​​v závislosti na stylu šatů.

Něco jednoduššího by se hodilo, pokud máte na sobě šaty, protože budou zakryté, zatímco klasika je pár bílých nebo stříbrných zdobených podpatků, když je nosíte k šatům, které jsou o něco kratší. Nezapomeňte však na funkčnost.

Svatba může trvat celý den a to poslední, co chcete, je vypadat nepříjemně, protože vás bolí nohy. Zvažte tedy možnost mít pár záložních sandálů nebo bot, které můžete nosit na recepci.

Příslušenství

Kromě šperků můžete u svých svatebních šatů uvažovat i o dalších doplňcích. Ale opět zvažte funkčnost s ohledem na místo vaší svatby.

Můžete například dělat svatbu v destinaci v létě nebo v zimě. V závislosti na tématu svatby se rozhodněte pro zakrytí, jako je šátek, pelerína nebo dokonce jiné doplňky, jako je bolerko nebo sako.

A pokud neradi nosíte šperky, existují další doplňky, které můžete přidat k vašemu outfitu a vylepšit tak jeho vzhled. Zvažte pásek se zdobením doplňujícím šaty, vlečku pro větší zajímavost na obyčejných šatech nebo dokonce rukavice, pokud chcete více vyniknout.

Tajemství doplňků ke svatebním šatům je nikdy nepoužívat příliš mnoho. Kromě bot nemusíte zaškrtávat všechny doplňky uvedené v tomto seznamu.

Jaké šperky nosit se svatebními šaty

  • Noste „něco vypůjčeného“ nebo důležité dědictví od milovaných členů rodiny
  • Upřednostněte svůj osobní styl před návrhy ostatních
  • Necítíte se pod tlakem nosit všechny druhy šperků; někdy stačí pár výrazových náušnic
  • Zvažte, zda vybraný náhrdelník doplňuje výstřih šatů
  • Použijte detaily šatů jako inspiraci pro výběr kovů nebo drahých kamenů pro vaše šperky

Nosíte ve svůj svatební den zásnubní prsten?

Zásnubní prsten a snubní prsten se tradičně nosí společně. Vždy však záleží na nevěstě, zda se rozhodne nosit je společně.

Zásnubní prsten a snubní prsten také nemusí dokonale ladit. Takže pokud si myslíte, že ti dva nelákají k vzhledu, který chcete pro váš svatební den, je naprosto v pořádku nechat zásnubní prsten nebo jej sundat během obřadu, jakmile budete mít kapelu.

Zajímá vás, kdo také kupuje snubní prsteny? Přečtěte si o tradicích v našem samostatném článku.

Závěr

A to je vše! V tomto článku jsme mluvili o tom, jak dozdobit svatební šaty a zvážili čtyři věci.

Nejprve se rozhodněte pro závoj, nebo jestli ho dokonce chcete nosit. Pak to nepřehánějte se šperky ani se rozhodněte pro jiné doplňky, jako jsou opasky nebo šátky.

V neposlední řadě mějte na paměti funkčnost, zvláště když se rozhodujete, jaké boty si vzít.