Jak otestovat zapalovač sušičky? 2 snadné způsoby!

Zajímá vás, jak otestovat zapalovač sušičky bez jakýchkoli potíží? V tomto článku vás provedeme několika snadnými kroky k otestování zapalovače sušičky.

Zapalovač se časem spálí kvůli neustálému kontaktu s teplem, které produkuje. Musíte to otestovat, abyste potvrdili, zda je to problém.

Než zjistíte, jak testovat zapalovač, bude to vynikající možnost vědět, jak funguje. Je umístěn uvnitř sestavy plynového hořáku v blízkosti plynového ventilu. Když zapojíte sušičku, abyste sušili oblečení. Zapalovač se zahřívá a vytváří plamen uvnitř sestavy hořáku. Je umístěn uvnitř sestavy plynového hořáku v blízkosti plynového ventilu. Horký vzduch putuje ze sestavy a po průchodu skříní ventilátoru se dostává do bubnu sušičky. Tento horký vzduch slouží k odstranění vlhkosti z oděvů. Toto je jen přehled, je toho mnohem víc, co se můžete naučit, takže raději čtěte dále!

Jak rozebrat sušič a najít zapalovač

Než přejdete k samotné testovací metodě, přečtěte si tento podrobný návod, jak sušičku rozebrat, abyste získali přístup k zapalovači. Otevření sestavy sušičky je zdlouhavý proces a vyžaduje zkušenosti s opravami spotřebičů. Neberte tento návod jako vtip. V opačném případě uděláte se sušičkou značný nepořádek. Tento nepořádek bude mít za následek kontakt se servisní společností. A samozřejmě vám za opravu tohoto nepořádku budou účtovat stovky babek. Ale pokud máte nějaké zkušenosti sami nebo zkušenou pomocnou ruku, která vám usnadní věci, pokud se dostanete do nějakého problému. Pak se není třeba obávat. Přejděme k podrobnému návodu k rozebrání sušičky k umístění zapalovače.

Nástroje potřebné pro operaci

  • šroubovák Philips
  • Ovladač matic
  • Tmelící nůž

Krok č. 1. Odpojte sušičku

Odpojte sušičku z elektrické zásuvky. Nezapomeňte uzavřít plynový ventil. Poté vytáhněte síto na vlákna z jeho uložení. Poté vezměte křížový šroubovák a odšroubujte dva šrouby z krytu síta na vlákna, abyste jej mohli sejmout z horního panelu.

Krok č. 2. Odstraňte horní panel

Nyní musíte sejmout horní panel ze sušičky. Pomocí tmelu stáhněte spony umístěné na přední straně panelu. Po sejmutí předního panelu vytáhněte dveřní spínač z kabelového svazku.

Krok č. 3. Odšroubujte šrouby

Pomocí šroubováku otevřete šrouby na obou stranách předního panelu. Zvedněte panel na horní straně a poté na spodní straně. Po odjištění z ramínek vytáhněte přední panel nahoru. Sledujte nastavení na hnacím řemenu a pořiďte snímek z telefonu. Obrázek vám pomůže správně sestavit kladky.

Krok č. 4. Odstraňte pás

Vložte telefon zpět, protože vám nedovolí soustředit se na práci. Poté zatlačte na napínací kladku na pravé straně, abyste uvolnili napětí z hnacího řemene. Vytáhněte pás z horní strany bubnu sušičky a vyjměte jej ze skříně. Po vyjmutí odložte buben sušičky stranou. Může být také dobré si přečíst o tom, jak nainstalovat pás na sušičku Maytag a jak vyměnit pás na sušičce GE.

Krok č. 5. Vytáhněte zapalovač

Nyní vytáhněte zapalovač z kabelového svazku. Takže jste dosáhli posledního kroku. Po vytažení zapalovače je čas jej otestovat.

Způsoby testování zapalovače sušičky

Pokud se zdá, že vlákna zapalovače jsou prasklá nebo opálená, znamená to, že je přerušená elektrická cesta. Pro potvrzení musíte provést test kontinuity pomocí multimetru. Máme dva hlavní typy multimetrů; digitální a analogové. Přečtěte si níže, abyste zjistili, jak otestovat zapalovač sušičky pomocí obou typů multimetrů.

#1. Testování analogovým multimetrem

  • Testování zapalovače pomocí analogového multimetru není velká věc. Stiskněte obě sondy multimetru k sobě.
  • Jehla se posune do nulového bodu.
  • Potom se pouze dotkněte dvou sond koncovkami Pokud nedojde ke změně polohy jehly, znamená to, že ve vláknech není souvislá dráha.< /li>

#2. Testování digitálním multimetrem

Testování zapalovače pomocí digitálního multimetru vyžaduje tyto jednoduché kroky:

  • Otočte voličem rozsahu na nejnižší hodnoty odporu. Nebo si můžete vybrat nastavení tónu, pokud je k dispozici ve vašem multimetru.
  • Dotkněte se obou svorek multimetru a zkontrolujte kontinuitu. Pokud na displeji nevidíte žádnou změnu, cesta je přerušená.
  • Pokud však na displeji uvidíte odpor v rozmezí 50 až 400. Je to známka toho, že zapalovač je v pořádku a není problém s cestou.

Vyměňte zapalovač

Může být potřeba vyměnit starý zapalovač za nový. Zjistit, že ten starý byl poškozen nebo vadný. Zkontrolujte displej na digitálním multimetru. Ukazuje OL na otevřeném zapalovači. Ke kabelovému svazku připojte nový zapalovač, abyste uvnitř sušičky udrželi věci v rozumné míře.

Je to obal!

Snažili jsme se, abychom vám poskytli přesné informace o tom, jak testovat zapalovač sušičky. Testování a upevnění zapalovače je jednoduchý a snadný proces, který vyžaduje pouze hodinu na dokončení. Vyzkoušejte tento recept na testovací zapalovač sušičky co nejdříve a ochutnejte chuť potěšení, které přichází po dokončení nového úkolu. Můžete si také přečíst o tom, co způsobuje, že se zapalovač sušičky nezapálí, a jak opravím sušičku LG, která se nezahřívá.