Kolik sody koupit na svatbu

Chcete-li vědět, kolik sody koupit na svatbu, spočítejte pro balenou a konzervovanou sodu, protože oba budou používat různé vzorce. Jak si můžete objednat dostatek limonád na svatbu, probereme podrobněji v tomto článku.

Doporučujeme také přečíst si o tom, jak zásobit bar na svatební hostinu, aby vám pomohl připravit dostatek nápojů pro vaše hosty. Tímto způsobem se můžete efektivně držet svého rozpočtu a vyhnout se nadměrnému objednávání.

Kolik sody koupit na svatbu: lahvové vs. konzervované limonády

Zde je uvedeno, kolik lahvových limonád budete na svatbu potřebovat:

Jedna lahvová soda za hodinu na recepci pro každého hosta

Láhev sody má obvykle 20 uncí a každý host může mít na recepci jednu sodovku za hodinu. Očekávejte, že svatební hostina bude trvat tři hodiny, což znamená:

Budete potřebovat 150 lahvových limonád na svatbu pro 50 osob nebo 300 lahvových limonád na svatbu pro 100 osob. Pokud své hosty seskupujete do 5 u každého stolu, bude mít každý stůl 15 balených limonád.

Všimněte si, že i když host vypije pouze jednu láhev sody, další dvě mohou být navíc, pokud někdo chce další nebo pokud recepce trvá déle. Sodovky lze použít i v baru při přípravě alkoholických nápojů.

Zde je množství konzervované sody, které budete na svatbu potřebovat:

Dvě plechovky za hodinu na recepci pro každého hosta

Některé svatby upřednostňují konzervované limonády pro snadnější otevírání a vzhledem k tomu, že jedna může obvykle obsahovat 12 uncí sody, jeden host může spotřebovat dvě plechovky za hodinu. Jak bylo řečeno, dvě plechovky na osobu a hodinu recepce budou vaším vzorem.

Pokud budete mít 50 hostů, pak na tříhodinovou svatební hostinu budete potřebovat až 600 plechovek sody a dvojnásobné množství, pokud máte 100 hostů. Zdá se to být hodně na objednávku, ale pamatujte, že někteří hosté se rozhodnou pro nealkoholické nápoje po celou noc.

A pokud si na svatbu objednáváte pouze konzervované limonády, možná budete muset přidat dalších 50 % navíc, abyste mohli přidělit nápoje. Jediným hlediskem je typ baru, který na svatbě máte, zda se hosté obslouží sami, nebo je pro každého hosta určité množství nápojů.

Kolik sody navíc objednat na svatbu

Jedna soda navíc na hosta

Na každého hosta na svatbě můžete mít jednu lahvovou nebo konzervovanou sodovku navíc. Pokud tedy například každý host vypije tři limonády na tříhodinovou svatební hostinu, objednáte na každého hosta čtyři limonády, abyste započítali jeho další nápoje.

Pokud zjistíte, že si objednáváte příliš mnoho a překračujete rozpočet na samotnou sodovku, zhodnoťte typy hostů, které na svatbě budete mít. Budou upřednostňovat například vodu nebo alkoholické nápoje před sodovkami?

Kolik sody potřebujete pro 100 hostů na svatbě?

Rychlý průvodce, který je třeba pamatovat při objednávání sody pro 100 hostů, je získat 200 plechovek za hodinu recepce. Samozřejmě za předpokladu, že každý host zkonzumuje dvě limonády za hodinu, což znamená, že tříhodinová recepce bude potřebovat 600 plechovek na svatbu pro 100 hostů.

Pokud je recepce delší než tři hodiny, musíte započítat jednu sodovku navíc na hosta. Tuto extra sodovku mohou také použít, pokud si připravují drink ve svatebním baru.

A konečně, pokud si objednáváte balené limonády, které obsahují každý dva litry, můžete počítat i s 20 lahvemi na 100 hostů. Ujistěte se, že podle toho počítejte, zejména při nákupu větších porcí sody.

Kolik utratit za nealkoholické nápoje na svatbu?

Zahrňte náklady na nealkoholické nápoje ve výši, kterou jste ochotni utratit za nápoje ve svatebním baru. Zvažte nabízení tří až čtyř druhů nealkoholických nápojů, jako je soda, džus a nealkoholické lihoviny.

Jak již bylo řečeno, přidělte 15 % z celkového svatebního rozpočtu na nápoje, alkoholické i nealkoholické. Můžete si také přečíst o tom, co je suchá svatba, abyste vytvořili menu, které nemá žádné alkoholické nápoje, moc efektivně.

Jak vypočítáte nápoje na svatbu?

Jednoduchý vzorec k zapamatování je předpokládat, že jeden host vypije jeden a půl nápoje za hodinu. Pamatujte, že příjem může trvat tři až pět hodin.

Mezi další proměnné, které je třeba si zapamatovat, patří typy a počet nápojů, které nabízíte. Budete například podávat pouze sodu, víno a pivo?

Nejlepší by bylo započítat další nápoje, jako jsou džusy a nealkoholické nápoje, které lze použít i při výrobě jiných nápojů. Poté přidělte každému svatebnímu hostu jeden nápoj navíc, abyste měli jistotu, že budete mít dostatek.

Kolik lahví vody potřebuji na svatbu 50?

Na recepci si můžete zakoupit 50 lahví vody na svatbu pro 50 hostů za hodinu. Pak si kupte další láhev navíc pro každého hosta, i když předpokládáte, že budou pít jiné nápoje, jak ubíhají hodiny na recepci.

Závěr

A to je vše! Zjistili jste, kolik sody koupit na svatbu, když si zapamatujete, že každý host bude mít na recepci jednu lahvovou sodovku za hodinu nebo dvě sodovky v plechovce za hodinu na recepci.

Pamatujte, že svatební hostiny mohou trvat tři až pět hodin, takže podle toho počítejte. Doufáme, že vám tyto vzorce pomohly; zanechte nám otázku, pokud ještě nějakou máte.