Jak opravit vodu poškozenou stěnu karavanu: 3 nejlepší kroky pro kutily

Máte potíže s nalezením způsobů, jak opravit vodou poškozenou obytnou zeď? Pokud ano, pak vám v tomto článku poskytneme všechny potřebné informace, které by vám mohly pomoci vyřešit váš problém.

Co je to obytná stěna?

Vnější stěna, izolace uprostřed a vnitřní stěna tvoří třídílný sendvič v karavanu. Pro exteriér kempu běžně používají sklolaminát, kompozitní materiály nebo hliník.

Airstream je nejznámější značkou, která na vnější stěny stále používá hliník. Většina vnějších stěn většiny ostatních táborníků je vyrobena ze sklolaminátu nebo kompozitů.

Mezi vnitřní a vnější stěny vašeho karavanu je pak vložena izolace. K izolaci obytných vozidel použijete sklolaminát, rozprašovací pěnu nebo tuhou pěnu.

Nejrozšířenějším typem izolace v karavanu je sklolaminát. Kromě toho můžete měřit izolaci v „hodnotách R“, které měří, jak dobře je karavan izolován.

Jaké jsou různé typy materiálů pro vnitřní stěny obytných vozů?

Existují tři hlavní typy materiálů, které můžete použít ke stavbě vnitřních stěn svého obytného vozu, každý s vlastní sadou výhod a nevýhod.

1. Složená nebo kompozitní překližka

Překližka se skládá z několika tenkých dřevěných listů lisovaných dohromady. Vnitřní stěny překližky RV jsou běžnější u táborníků střední až vysoké ceny. Pokud chcete změnit barvu vnitřní stěny obytného vozu z překližky, musíte nejprve odstranit veškeré tapety, dýhy nebo barvy, které jsou na ni naneseny

Níže jsou uvedeny výhody a nevýhody sloučené nebo kompozitní překližky:

VÝHODY

Překližka je tuhý materiál. Je těžké se ohnout nebo zlomit a je nepravděpodobné, že byste do něj omylem vyrazili díru. Pokud si pořídíte ojetý obytný vůz s překližkovými stěnami a barva se vám nelíbí, můžete jej snadno vymalovat nebo překrýt tapetou dle vlastního výběru.

MÍNY

Voda nemá ráda překližku a poškození vodou je v obytných vozech typickým problémem. Máte -li netěsnost střechy nebo jiné porušení ve zdi, které umožňuje pád vody, vaše překližkové stěny velmi rychle změknou.

Překližka je také náchylná k růstu plísní – Pokud máte silný únik vody, který prosákne vnitřními stěnami překližky vašeho obytného vozu, existuje rozumné riziko, že se vytvoří plíseň. Abyste se tomuto problému vyhnuli, musíte rychle detekovat a zastavit úniky vody.

2. MDF (dřevovláknitá deska se střední hustotou)

MDF se běžně používá ve vnitřních stěnách obytných vozů. Skládá se z pilin, které byly spojeny dohromady a vloženy mezi dva listy dřevěné dýhy.

Níže jsou uvedeny výhody a nevýhody MDF:

VÝHODY

MDF je levný, takže je snadné vyměnit vnitřní stěny vašeho obytného vozu za levnou cenu. Je lehký a pomůže udržet váhu vašeho karavanu na nízké úrovni, což je zásadní při cestování autem.

MDF je poměrně snadno řezatelné do forem, které budete potřebovat pro vnitřní stěny obytného vozu, což znamená, že je flexibilní. Je také všestranný v tom, že jej můžete snadno namalovat, přidat tapetu a pověsit na něj věci, jako jsou rodinné fotografie.

MÍNY

MDF má kratší životnost než jiné vnitřní stěny RV. Časem se může rozpadnout, protože je vyroben z lepených pilin, což oslabuje celou zeď.

3. Vinyl

Vinyl prošel v posledních letech dlouhou cestu a nyní je velmi nákladově efektivní vnitřní obložení stěn pro obytné vozy. Vinyl je tuhý plast, který snese mnoho zneužívání. Je to oblíbená volba pro vnitřní stěny obytných přívěsů, protože je lehká a snadno se instaluje.

VÝHODY

Je to levné. Za rozumnou cenu můžete získat obrovský kus vinylu na vnitřní stěny obytného vozu. Pokud jsou vnitřní stěny obytného vozu vyrobeny z vinylu, již jste při nákupu ušetřili peníze!

MÍNY

Vinyl je ze všech materiálů pro vnitřní stěny pro obytné vozy nejméně odolný. Vinyl začíná v průměru vykazovat známky opotřebení po dvou letech. Protože je však tak levný, můžete jej obvykle několikrát vyměnit, než zaplatíte to, co byste zaplatili za jiné vnitřní stěny RV.

Jak opravit vodu poškozenou obytnou zeď

Krok č. 1. Nejprve vyhledejte zdroj unikající vody, která způsobuje poškození stěny vašeho karavanu. Vyčistěte nečistoty, zejména plísně, a počkejte, až úplně zaschnou. Pomůže vám také hledat další poškození a skenovat zeď táborníka.

Krok č. 2. Po posouzení odstraňte poškozenou část. Pokud vám to dělá potíže, můžete vyhledat odbornou pomoc.

Zkontrolujte podlahu. Stisknutím rukou označte, které části jsou poškozené, a poté je vyměňte za nové. Pokud do této situace zasáhla voda poškozená obytná zeď, vyměňte těsnění oken.

Krok č. 3. Jakmile je stěna karavanu zcela suchá a důkladně zkontrolována a upevněna, můžete začít obnovovat stěny poškozené vodou odstraněním tapet a jejich výměnou za novou.

Závěr

Výše uvedené informace vám pomohou zjistit, jak opravit vodu poškozenou stěnu obytného vozu. Pokud to stále nemůžete řádně opravit, bude nejlepší kontaktovat nebo najmout profesionála.