Co napsat do knihy darované miminku při kojení? Nápady

Co napsat do knížky darované miminku na miminko? Kniha je skvělým dárkem pro každé miminko.

Když se rozhodujete, co napsat do knížky darované miminku na miminku, přemýšlejte o věcech, které dítěti pomohou růst a učit se.

Některé nápady zahrnují:

– Oblíbené dětské příběhy

-Pozitivní zprávy o tom, že jste milováni a ceněni

-Slova povzbuzení pro řešení budoucích výzev

-Poučení o morálce nebo hodnotách, které chcete, aby dítě vědělo

-Fotky a/nebo vzpomínky od přátel a rodinných příslušníků

Důležité je zajistit, aby kniha byla pro dítě osobní a speciální. Zapište si své myšlenky nebo požádejte ostatní, aby přispěli krátkými pasážemi nebo fotkami, na které bude miminko v nadcházejících letech milovat. Šťastné psaní!

Jak si uděláte domácí knížku pro miminko?

Mnoho rodičů si rádo vede záznamy o prvních dnech a letech svých dětí. V dávných dobách lidé za tímto účelem zakládali sešity (nebo jednoduše ukládali obrázky nebo výstřižky z novin do krabic od bot).

S příchodem počítačů a digitálních fotoaparátů je udržování těchto záznamů mnohem jednodušší. Nyní můžete použít software, jako je funkce Žurnály aplikace iPhoto nebo Windows Live Photo Gallery, k vytvoření domácí dětské knihy online.

Zde je několik tipů, jak začít:

Vyberte si program, který se vám snadno používá. Možná budete chtít jednu se šablonami, takže vše, co musíte udělat, je připojit text a fotografie – nebo si dokonce vybrat z několika stylů předem navržených stránek, pokud vás to více láká.

Pokud nejste zrovna počítačově zdatní, poohlédněte se po programu, který je velmi uživatelsky přívětivý s jasnými pokyny a užitečnými výzvami.

Rozhodněte o celkové struktuře vaší knihy. Bude to chronologické (počínaje narozením vašeho dítěte), podle tématu (například všechny fotky miminka ve vaně) nebo nějak jinak?

Sbírejte materiály předem. Shromážděte fotografie, skeny důležitých dokumentů (rodný list, nemocniční záznamy atd.), nezapomenutelné citáty nebo básně a vše, co chcete zahrnout.

Můžete si také vytvořit seznam adres a e-mailových adres pro lidi, kteří by měli obdržet elektronickou verzi vaší dětské knížky, jakmile bude dokončena.

Začněte sestavovat své stránky. Některé programy umožňují vytvářet stránky jednu po druhé; jiné vám umožní vytvořit celé „knihy“ před jejich exportem jako PDF nebo webové stránky.

Pokud pracujete s fotografiemi, často je užitečné změnit jejich velikost tak, aby odpovídaly požadované velikosti stránky (nechcete, aby vaše dětská knížka byla příliš velká nebo příliš malá).

Jakmile budou vaše stránky hotové, proveďte konečnou korekturu. Ujistěte se, že je veškerý text správný a že žádné fotografie nejsou náhodně oříznuty na okraji stránky.

Exportujte svůj hotový výrobek. Můžete si jej uložit jako soubor PDF pro pozdější tisk (nebo pro odeslání příbuzným a přátelům), umístit jej na svůj web nebo si dokonce objednat vázanou kopii od komerčního vydavatele.

Nejdůležitější je, aby vás to bavilo! Tato kniha bude pro vás a vaše dítě cennou vzpomínkou.

Nyní, když máte základy, zde je několik nápadů, jak svou dětskou knížku udělat ještě výjimečnější:

Zahrňte ultrazvukové fotografie nebo jiné snímky z vašeho těhotenství.

Vytvářejte stránky obsahující oblíbené písně, básně nebo modlitby.

Vyšívejte nebo aplikujte látkové okraje kolem fotografií nebo textových bloků.

Udělejte si stránku „prvenství“ (první slova, první kroky atd.).

Zahrňte certifikáty a ceny, které získalo vaše dítě.

Přidejte ručně kreslené ilustrace nebo karikatury.

Sbírejte výstřižky z novin nebo časopisů o prvních letech svého dítěte.

Jak se vyrábí látková kniha pro miminko?

Když jsem byla těhotná, maminka mi vyrobila látkovou dětskou knížku pro našeho budoucího syna. Nalepila do něj obrázky všech členů rodiny a přidala text, aby mu o nich vyprávěla.

Když mi to dala, myslel jsem, že to je přesně to, co děláte, když máte vnouče – udělejte z něj něco speciálního, jako je toto.

Ale když jsem se pak začal rozhlížet kolem sebe, uvědomil jsem si, jak mnohem víc je toho venku než jen jednoduché látkové sešity. V dnešní době mohou být lidé kreativní se svými dětskými knihami! Zde je několik nápadů, pokud si chcete jeden vyrobit sami:

První věc, kterou se musíte rozhodnout, je, zda bude vaše kniha ručně vyrobená nebo již hotová. Pokud je to první možnost, kupte si nějakou látku a začněte vyrábět vlastní. Například můžete být kreativní s plstěnou knihou tím, že si ji ušijete sami, nebo dokonce použijete staré tričko jako obal!

Další možností je koupit si jednu z těch hotových knih v obchodě – jsou super levné a mohou mít jakoukoli barvu, která dokonale vyhovuje vašemu vkusu. Jen se ujistěte, že jste vybrali něco odolného, ​​aby to vydrželo déle, než jen do doby, než se dítě začne samo plazit (což nemusí být příliš dlouho po narození!).

Můžete také zkusit vyrobit vyšívanou látkovou knihu s použitím útržků materiálu zbylého z předchozích projektů, jako jsou patchworkové přikrývky/deky atd., protože to dodá osobní dotek, díky kterému bude darování mnohem smysluplnější.

Pokud vše ostatní selže, pak je fotokniha vždy skvělý způsob, jak jít, zvláště pokud máte spoustu obrázků z prvních měsíců dítěte.

Ať už si vyberete kteroukoli cestu, ujistěte se, že je kniha plná osobních doteků, jako jsou otisky rukou a nohou, vzkazy od blízkých nebo dokonce malé kresby a malby od vašeho dítěte, když roste.

Obloha je limit, pokud jde o výrobu látkových dětských knížek, takže buďte kreativní!