Jak opravit špičku kuchyňské skříňky poškozenou vodou: 4 snadné kroky

Potřebujete vědět, jak opravit vodou poškozenou špičku kuchyňské linky na vašem místě? Máme zde čtyři kroky, jak toho dosáhnout a jak zabránit dalším a budoucím škodám a zamoření.

Potrubí pro přívod i odpadní vodu z kuchyní je dnes tak sofistikované, že byste při prvním pohledu na konkrétní dům nevěděli, kde jsou. Byly skryty před stanovištěm a přístupem kvůli estetice a aby byly v bezpečí před namáháním, které může způsobit poškození.

Nicméně jsou chvíle, kdy se tyto skryté trubky mohou pohybovat, a proto mohou unikat. Bohužel, protože jsou v oblastech, na které se běžně nedíváme, může takový únik již požírat jiné kuchyňské vybavení, zejména skříňky.

Postup při opravě špice kuchyňské linky poškozené vodou

Poškození kuchyňského nábytku vodou je docela běžné, protože jím denně projde velké množství vody. Existuje vysoká pravděpodobnost netěsnosti potrubí ze stáří, vadných spojů a nesprávného seřízení v důsledku zemětřesení a bouří.

Když je kolem nadměrné množství vody, budete se obávat, že prosákne do nábytku, zejména dřevěného. U kuchyňských skříní se netěsnosti z podlahy musí nejprve proniknout do nohou.

Zde jsou kroky, se kterými se musíte seznámit, abyste mohli opravit špičku vaší kuchyňské skříňky.

Krok č. 1. Zkontrolujte špičku a poznamenejte si rozsah poškození

Před opravou musíte nejprve pochopit, jak velká část součásti je poškozena. To vám umožní naplánovat si množství potřebného materiálu, jaké materiály budete potřebovat a hlavně jestli je míra poškození v opravitelném rozsahu.

Při kontrole se ujistěte, že jste také zkontrolovali stav špiček a celé skříně (zejména zadní a spodní strany), zda také neutrpěly značné poškození. Jejich opravu můžete nechat na později, pokud nejsou v tak hrozném stavu jako prsty u nohou.

Nejlepší způsob, jak to udělat, je vyprázdnit a umístit skříň do otevřeného prostoru, abyste mohli volně pracovat. Chcete-li zkontrolovat špičku a spodní stranu, můžete skříň podepřít o stůl nebo něco podobného, ​​abyste ji zvedli.

Během inspekce je další kritickou věcí, kterou je třeba si uvědomit, odkud se voda způsobující škody shromažďuje, a ujistěte se, že se s tím okamžitě vypořádejte. Po vyjmutí skříně nejprve utěsněte netěsnost nebo zavolejte instalatéra, poté místo vyčistěte a vysušte.

Krok č. 2. Oddělte poškozené prsty

Pokud je více než jeden prst poškozen vodou, odpojte je od skříně pomocí vhodných nástrojů. V závislosti na tom, jak jsou připevněny, pokud předpokládáme, že skříň je dřevěná, mohou to být šrouby, hřebíky nebo lepidlo na dřevo a lepidlo.

Před stažením prstů se ujistěte, že jste správně odstranili všechna připojení, abyste se ujistili, že nezpůsobíte další poškození.

Krok č. 3. Opravte nebo vyměňte poškozené prsty

U větších poškození na spodní části palce můžete poškozenou část odříznout a následně dodělat. Budete však muset vyrovnat změnu výšky u všech prstů, dokonce i u nepoškozených, takže pravděpodobně budete muset oddělit všechny prsty.

Dalším způsobem je výměna celého poškozeného prstu. Najděte podobný typ dřeva, poté jej nařežte a vytvarujte tak, aby odpovídal původní špičce.

Za více poškozených prstů si můžete koupit celý kus dřeva, aby měly podobnou nosnost. Po vytvarování se ujistěte, že jste uhladili brusným papírem.

Krok č. 4. Znovu připevněte nově hotové díly

Po dokončení všech špiček je nyní můžete znovu připevnit k objemu skříně. Můžete použít stejné šrouby jako originál, pokud jsou v dobrém stavu, nebo je vyměnit za podobné.

Pokud skříň potřebuje opravit, můžete to udělat jako první, zejména z té spodní strany, takže nové prsty nebudou překážet.

Před připojením naneste na díly vhodné lepidlo podle pokynů k produktu. To dodá odkazu pevnost a pevnost.

Po připevnění všech prstů vyzkoušejte rovnováhu nových prstů položením skříně na podlahu. Upravte patřičně nevyváženost brusným papírem a znovu upravte prsty.

Každý prst na noze natřete lakem nebo jinými ochrannými nátěry v odstínu podobném skříňce a originálním kusům. Nechte prsty zaschnout a naneste alespoň dvě až tři vrstvy nátěru, mezi nimiž musí být dostatečné vysušení.

A je to; nyní jste opravili špičky skříně! Můžete se také podívat na „jak opravit povrch u kuchyňských skříní poškozených vodou“, abyste mohli opravit další část skříně.

Jak chránit kuchyňské skříňky před poškozením vodou

Prevence škod způsobených vodou spočívá v pravidelné údržbě a kontrole potrubí, střechy, stropu a dalších vodních zdrojů, zejména po bouřkách a zemětřesení.

Mohou se také vyskytnout případy častých nehod postříkání vodou, zejména pokud je ve vaší kuchyni denně velký provoz nebo pokud máte děti. V takových případech můžete skříň přelakovat a přetřít vhodnými ochrannými přípravky proti vodě.

Pamatujte, že správná údržba zabraňuje hnilobě a prodlužuje životnost vašeho nábytku. Může také pomoci zabránit tomu, aby se u vás doma dařilo plísním a dalším nebezpečným organismům.

Škody způsobené vodou mohou být přítomny v mnoha formách, ale hniloba je jednou z nejplodnějších. Podívejte se na tento článek, který odpovídá, jak dlouho bude trvat, než plíseň začne hnít dřevo.

Závěr

Dokončili jsme zjišťování, jak opravit vodou poškozenou špičku kuchyňské linky a jak ji chránit před budoucím poškozením. Dřevěné skříně jsou estetické a krásně stárnoucí kousky a je tak akorát správné, že se o ně dobře staráte.