Jak opravit prasklé dveře poškozené vodou: 4 důležité části

Hnijí vaše dveře kvůli poškození vodou? Tento článek vám poradí, jak opravit prasklé dveře poškozené vodou.

Proces opravy

1. Pro samotné dveře

Chcete-li opravit trhlinu ve dveřích poškozených vodou, naneste na shnilé místo tmel na dřevo Bondo a přebruste postiženou část dveří brusným papírem se střední zrnitostí, abyste se zbavili poškození vodou, aniž byste museli sundávat nátěr. V případě potřeby přidejte druhou vrstvu tmelu na dřevo a pomocí čistého štětce natřete plochu jednou vrstvou tmelu na dřevo.

2. Pro rám

Chcete-li obnovit shnilý dřevěný rám, odstraňte shnilou část dřeva pomocí ostrého nástroje, natřete shnilý rám dveří pomocí tužidla na dřevo a na postižené místo pomocí stěrky přitlačte polyesterový tmel nebo tmel na dřevo Bondo.

Pokud je poškození rámu dveří pouhým poškrábáním, můžete se rozhodnout jej brousit, dokud nebude hladký. U hlubších promáčklin, rýh a rýh však vyplňte prostor epoxidovým plnivem a nechte ho přes noc působit; jakmile je epoxidový tmel suchý, brouste jej, dokud nebude hladký.

Kliknutím na tento článek se dozvíte více informací o opravě vodou poškozených dřevěných zárubní.

3. Pro poškození vlhkostí

Pokud chcete ze svých dveří dostat vlhkost, musíte je sundat z rámu a důkladně obrousit. Nechte je vyschnout na slunci nebo použijte ventilátor k odfouknutí vlhkosti a pamatujte, že ve vašich dveřích může být vlhkost, pokud je neochráníte venkovním tmelem.

Dřevěné dveře se mohou smršťovat a roztahovat, když jsou vystaveny vlhkosti a změnám klimatu. Pokud však dveře nabobtnají vlivem působení tepla a vlhkosti, je téměř nemožné, že se vrátí do původního tvaru.

Pokud vaše dveře absorbují velké množství vody kvůli dešti, vlhkost může vyschnout a odpařit se, ale poškození vodou může navždy změnit kvalitu dřevěných vláken.

Hniloba kolem dveří může být snadno viditelná, ale jsou případy, kdy dveře prosakují a kolem samotných dveří nejsou žádné viditelné známky. Je možné, že prah dveří není správně utěsněn a voda protéká kolem prahu a pod dveřmi.

4. Pro okolní oblasti

Obložení kolem vašich dveří také mohlo ztratit své těsnění odolné vůči povětrnostním vlivům a pomalu shromažďuje vodu, čímž hnije rám dveří, takže je nezbytné pravidelně kontrolovat, zda oblast pod vašimi dveřmi nezačíná hnít.

Existuje mnoho způsobů, jak zkontrolovat, zda vaše dveře nasávají vodu. Zkuste se podívat na spodní rohy rámu dveří, abyste zjistili, zda tam nejsou nějaké stopy shnilého materiálu.

Můžete vzít prst a šťouchnout do rámu dveří. Bohužel, pokud je to měkké, měli byste zvážit okamžitou opravu.

Máte sklep? Vypadá suterénní stěna pod vašimi dveřmi jinak než zbytek suterénních stěn a vykazují podlahové trámy pod vašimi dveřmi nějaké známky vlhkosti?

Neváhejte a podívejte se na tento článek, kde se dozvíte více podrobností o tom, jak chránit svůj sklep před poškozením vodou.

Nejlepší materiály k použití

Výplně na dřevo jako Bondo a Minwax fungují dobře jako účelové výplně do děr, mezer a shnilého dřeva. Snadno se nanáší a po zaschnutí by se neměly srazit.

Pokud jde o venkovní použití, Best Exterior: 3M Bondo Wood Filler je jedním z nejlepších, které můžete použít jako plnič dřeva. Jeho dvousložkový roztok se mísí do středně hnědého odstínu připomínajícího dřevo a dokáže obnovit hnijící a poškozené dřevo.

Další způsoby opravy dveří poškozených vodou

Jak všichni víme, není to příjemné, když se pokoušíte zavřít dveře, ale není to kvůli bobtnání. Těžko to pro vás bude, když se vám roztahují všechny interiérové ​​i venkovní dveře a vy si nebudete vědět rady s opravou dveří.

Níže jsou uvedeny další metody, které můžete zvážit při opravě dveří poškozených vodou.

Metoda horkovzdušné pistole nebo fénu

Při použití horkovzdušné pistole na vodou poškozenou oblast uniká vlhkost uvnitř zpět do vzduchu. Ujistěte se, že držíte sušicí nástroj ve vzdálenosti 30 cm, abyste dřevo nespálili.

Teplovzdušné pistole jsou jednou z nejrychlejších a nejúčinnějších možností opravy vodou poškozených dveří. Musíte aplikovat teplo na povrch dřeva a jemně ho odlupovat, když se zahřeje.

Utáhněte šrouby a obruste hrany

Nezapomeňte dotáhnout šrouby na železném zboží, včetně pantů a narážecích plechů. Bude těžké zavřít dveře, pokud se uvolní šrouby, protože mají tendenci povolovat dveře směrem k rámu, takže je těžké je zavřít.

Celková náhrada

Když jsou dveře neforemné, nemáte jinou možnost, než je vyměnit. Tato praxe je poslední možností po vyzkoušení všech dostupných metod k upevnění venkovních a vnitřních dveří.

Než se pokusíte o jakékoli opravy, je lepší se zeptat odborníka, protože výměna dveří není jednoduchá, zvláště pokud se jedná o dřevěný materiál. Musíte propíchnout otvory pro rukojeti a zajistit, aby byly rozměry správné.

Pokud si nevíte rady s instalací nových dveří, je lepší zavolat odborníka, který vybere ty nejlepší dveře podle vašeho rozpočtu.

Jak zabránit poškození vodou

Pokud jsou vaše dveře a zárubeň pevné a neexistují žádné známky toho, že by vaše dveře absorbovaly vodu, můžete udělat více věcí, abyste zabránili poškození dveří vodou. Níže jsou uvedeny věci, které je třeba zvážit, aby byly vaše dveře vodotěsné.

Zkontrolujte těsnicí lištu kolem dveří a na prahu

Zkontrolujte, zda někde kolem dveří neprochází světlo. Tento problém je znepokojující, protože voda může proniknout dovnitř malých prasklin a dostat se do oblasti kolem vašich dveří, což může způsobit hnilobu dveří nebo horší.

I když tu nejsou žádné známky průchodu světla, měli byste stále zkontrolovat pásku proti počasí. Pokud se zdá, že je opotřebovaný, je vhodné jej vyměnit za nový.

Přidat nový tmel

Voda se může dostat do dveří přes okraje prahu, praskliny nebo mezi rám. Pro utěsnění netěsností vzduchu je lepší použít kvalitní tmel a dole přidat mezi prah a rám nádech tmelu.

Ujistěte se, že jste utěsnili všechny praskliny, které můžete vidět kolem rámu dveří.

Závěr

Jak opravit prasklé dveře poškozené vodou? Trhliny ve dveřích poškozených vodou můžete opravit metodou zvanou broušení.

Naneste Bondo Wood filler na postižené místo a použijte středně zrnitý brusný papír pro broušení vodou poškozená místa. Pokračujte v broušení zbytku dveří, abyste vytvořili rovnoměrnou vrstvu, odstraňte dřevěný prach a pomocí čistého štětce natřete dveře jednou vrstvou tmelu na dřevo.

Podívejte se na tento článek, kde najdete další podrobnosti o tom, jak opravit obložení dveří poškozených vodou.