Jaká je nejlepší dětská vana? Tipy

Jaká je nejlepší dětská vanička? Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď, protože nejlepší dětská vanička pro vaše dítě bude záviset na jeho individuálních potřebách a preferencích.

To znamená, že při výběru dětské vaničky je třeba zvážit několik věcí:

– Jak velká je vaše koupelna? Některé dětské vaničky jsou příliš velké na to, aby se vešly do standardních koupelen, takže je před nákupem budete muset změřit.

– Jaký typ dřezu máte? Mnoho dětských van se dodává se stojanem, který se hodí nad umyvadlo, ale pokud ne, budete muset najít ten, který ano.

– Je vaše voda horká nebo studená? Pokud máte teplou vodu, budete chtít dětskou vaničku s vestavěným ohřívačem a regulací teploty. Pokud máte studenou vodu, pak se poohlédněte po takové, která se sama ohřívá nebo má alespoň nastavitelný termostat, aby se miminku při koupání příliš neprochladilo!

– Jak staré je dítě? Novorozenci vyžadují zvláštní podporu během koupele kvůli jejich neschopnosti udržet se ve vzpřímené poloze; to znamená, že model specifický pro novorozence může být nezbytný, pokud jsou mladší než tři měsíce (nebo šest týdnů).

Případně, pokud jsou starší než tři měsíce/šest týdnů, ale stále nemohou sedět bez opory, zvažte pořízení něčeho s měkkými stranami, které jim usnadní v případě uklouznutí – jen nezapomeňte, že ne všechny vany jsou vybaveny těmito funkcemi, takže zkontrolujte před nákupem!

Dobrým pravidlem je, že jakmile se dítě umí samo posadit, je připraveno přejít na běžnou vanu.

– Jaký máte rozpočet a starosti s úklidem? Některé dětské vaničky jsou vhodné do myčky nádobí, zatímco jiné vyžadují ruční ruční mytí; pokud máte myčku, nemusí to být pro vás velký problém, ale pokud ne, je to něco, co je třeba zvážit.

Některé modely navíc přicházejí s dalšími funkcemi, jako je hudba nebo světla, které mohou zpestřit zábavu při koupeli, ale také zvýšit cenu. Přemýšlejte tedy o tom, co je pro vás důležité, a najděte model, který odpovídá vašim potřebám, aniž byste museli vydělat peníze.

Závěrem lze říci, že neexistuje žádná dokonalá odpověď, pokud jde o nalezení nejlepší dětské vaničky – to opravdu závisí na vašich osobních preferencích a rozpočtu. S ohledem na tyto tipy však doufejme, že budete moci zúžit některé možnosti, takže až budete příště nakupovat novou vanu, bude tento proces mnohem plynulejší!

Přečtěte si: Komplexní průvodce kočárkem, kde se dítě dívá na vás

Co děláte se svým dítětem, když se sprchujete?

Pokud máte dítě, které je ještě příliš malé na to, aby bylo samostatné, budete muset vzít své dítě do sprchy s sebou. To může být trochu složité, ale lze to udělat.

Budete se muset ujistit, že vaše miminko je ve sprše v bezpečí a nehrozí mu promoknutí. Můžete to udělat několika různými způsoby.

Jedním ze způsobů je dát své dítě do vany nebo umyvadla, které je umístěno na podlaze vedle sprchy. Zajistěte, aby se voda ze sprchy nedostala na vaše dítě pomocí štítu nebo závěsu.

Další možností je použití šátku nebo nosítka, aby bylo dítě při sprchování blízko. To vám umožní mít volné ruce na mytí a opláchnutí.

Ať už zvolíte jakoukoli metodu, ujistěte se, že je vaše dítě v bezpečí a pohodlí. Mějte je neustále na očích a nikdy je nenechávejte ve sprše bez dozoru. A hlavně se bavte! Sprcha je skvělou příležitostí k relaxaci a spojení s vaším malým dítětem.

Poznámka: zjistěte více o tom, jak dítě koupat v novém normálním režimu. Podívejte se na náš návod Jak dát dítěti koupel v umyvadle, kde najdete kroky, návody a tipy.

Mám mýt svému dítěti obličej každý den?

Na tuto otázku neexistuje správná nebo špatná odpověď, protože záleží na typu pokožky vašeho dítěte a na tom, jak špinavý je jeho obličej. Někteří rodiče se rozhodnou mýt obličej svého dítěte pouze několikrát týdně, zatímco jiní ho myjí každý den.

Pokud se rozhodnete mýt obličej svého dítěte každý den, ujistěte se, že používáte jemný čisticí prostředek, který nebude dráždit jeho pokožku. Ujistěte se, že jste mýdlo úplně opláchli a vyhněte se vniknutí čisticího prostředku do očí.

Mytí obličeje vašeho dítěte může pomoci odstranit nečistoty, bakterie a oleje z pokožky. Může také pomoci předcházet pupínkům a dalším kožním problémům. Nadměrné mytí však může také způsobit vysušení a podráždění. Buďte tedy jemní a čisticí prostředek používejte pouze v případě potřeby.

Jak často koupete novorozence?

Odpověď na tuto otázku bude záviset na zdraví vašeho novorozence a na tom, jak moc je špinavé. Pokud se vaše miminko rádo válí v trávě a hraje si venku s blátem, pak by mohlo být dobrý nápad mu dopřát více koupelí, než je obvyklé, aby neonemocnělo od bakterií nebo nečistot, které se mohly dostat na jeho kůže během hry.

Dalším faktorem by bylo, kdyby došlo k nešťastné náhodě, kdy se mu na tělo dostalo něco jako hovínko (to se stává). Pak by také dávalo smysl, abyste jako rodiče chtěli, aby byly hned uklizené, aby se zase mohly cítit čisté. Obecně se obvykle doporučuje koupat novorozence zhruba jednou až dvakrát týdně.

Pokud má však vaše dítě nějaké kožní onemocnění, budete se chtít poradit se svým pediatrem, jaký by pro ně byl nejlepší plán koupání.

Pokud si někdy nejste jisti, kdy bylo vaše dítě naposledy koupáno nebo jak často by se mělo koupat, zavolejte jejich lékaři a on vám poradí, co je pro individuální situaci vašeho dítěte nejlepší.

Jako vždy, když máte pochybnosti – hrajte na jistotu! A nezapomeňte se bavit s těmito rozkošnými malými miminky při koupeli (nebo kdykoli)! Rostou příliš rychle.

Poznámka: Pokud jste nyní neprovedli kroky k použití vaničky, zvažte přečtení návodu Jak používat vaničku pro miminka.