Jak opravit poškozený beton z tlakové myčky? 8 snadných kroků!

Chcete vědět, jak opravit poškozený beton z tlakové myčky? Myslím, že jste si všimli nějakých viditelných vodoznaků nebo čar na betonovém povrchu po použití tlakové myčky. V osmi jednoduchých krocích to dokážete.

Vodoznaky nebo čáry po tlakovém mytí jsou běžné, takže se nebojte, opravíme to mytím kyselinou! Pokud ještě neznáte kyselé mytí, je také známé jako leptání kyselinou. Je to proces, při kterém budete používat kyselinu k čištění nebo odstranění těchto skvrn.

Ale jak se objevují vodní čáry nebo značky? Když děláte práci (tlakové mytí), tlak vody, která vychází z vaší trysky, má vyšší tlak a koncentrace vaší trysky řídí průchod. Vždy je tedy vhodné vytvořit vzdálenost od trysky směrem k požadovanému povrchu a pro čištění použít správnou trysku. Kromě toho někteří také říkají, že najdou malé díry vedle vodních linií.

Letání nebo mytí kyselinou

K odstranění vodoznaků na betonových površích můžete použít tři kyseliny, jako je kyselina sulfamová, fosforečná a chlorovodíková. Sulfamic lze použít v interiéru a je nejbezpečnější mezi ostatními, zatímco fosfor je snazší použít v oblastech, které mají materiály náchylné na kyseliny nebo nerezovou ocel. Mezitím kyselina chlorovodíková, běžně známá jako kyselina muriatová, je dobrá venku, protože má silné výpary a většina odborníků ji preferuje. Vzhledem k tomu, že tyto kyseliny jsou nebezpečné, musíte metodu správně zacházet, nosit ochranné pomůcky a dodržovat preventivní opatření.

Kroky k opravě poškozeného betonu z tlakové myčky

Pokud ještě nejste dostatečně proškoleni v používání tlakové myčky a neznáte různé typy trysek, jedním z problémů, se kterými se po umytí setkáte, jsou bílé čáry nebo nerovnoměrná barva betonových povrchů. Na druhou stranu někteří uživatelé také hlásí, že se objevují díry. Tyto dva typy vzniklých škod však můžete opravit hned. Postupujte podle kroků, jak opravit poškozený beton z tlakové myčky, a naučte se několik tipů. K opravě vodních čar nebo značek můžete použít leptání kyselinou.

Krok č. 1. Odstraňte nečistoty a špínu

První věc, kterou musíte udělat, je odstranit všechny nečistoty a špínu. Pokud tuto metodu provádíte na příjezdové cestě nebo chodníku, můžete ji rychle zamést. Můžete použít dlouhý kartáč nebo smeták a poté materiály nebo nábytek přemístit, abyste zabránili jejich navlhnutí. Zde je návod, jak vyčistit cihly a beton tlakovou myčkou!

Krok č. 2. Používejte ochranné pomůcky

Po úspěšném odstranění nečistot z povrchu pokračujte v přípravě ochranných pomůcek. Pro zajištění vaší bezpečnosti můžete použít rukavice a další ochranné prostředky. Při použití kyseliny muriatické použijte respirátor s kyselým filtrem. Tento typ kyseliny vytváří silné výpary. Při manipulaci s chemikáliemi vždy provádějte preventivní opatření, protože jejich ignorování může vést k nechtěným situacím a my bychom nechtěli, abyste se zranili.

Krok č. 3. Připravte si kyselinu

Obvykle jsou kyseliny muriatické přítomny doma a lze je snáze zakoupit, ale můžete je najít v železářství a jiných obchodních domech, pokud dáváte přednost jiným kyselinám. Pokud již máte své kyseliny k použití, je čas je smíchat s vodou. Při míchání roztoku používejte plastové kbelíky, protože plasty jsou odolné vůči kyselinám. Poté do kbelíku nejprve nalijte trochu vody a poté zkontrolujte přesné množství potřebné na štítku výrobce na zadní straně obalu pro každý typ kyseliny.

Krok č. 4. Navlhčete betonový povrch

Použijte zahradní hadici a namočte betonový povrch bez pudinku. Ujistěte se, že jste odstranili veškerý nábytek a rostliny v okolí. Můžete také rozdělit úsek v leptání, aby zůstaly vlhké a zabránilo se jejich vysychání.

Přečtěte si související články; vědět, jak vyčistit beton bez tlakové myčky a jak vyčistit betonovou terasu bez tlakové myčky.

Krok č. 5. Aplikujte kyselinu

Nyní můžete na povrch nanést kyselý roztok. K distribuci roztoku můžete použít zahradní zavlažovač. Poté pomocí zednického kartáče rozetřete kyselinu a nechte působit alespoň deset minut.

Krok #6. Opláchněte kyselinu

Než kyselina na povrchu zaschne, opakovaně ji opláchněte. K odstranění kyselin můžete použít i dlouhý kartáč. Nenechávejte kyselinu na povrchu zaschnout, protože by mohla způsobit poškození.

Krok č. 7. Neutralizujte povrch

Po opláchnutí kyseliny musíte povrch neutralizovat. Můžete použít čpavek, jedlou sodu, zahradní vápno nebo si koupit nějaké přípravky na neutralizaci kyselin. Při přípravě roztoku se můžete řídit neutralizačním štítkem na obalu. Ale přidejte vodu pro čpavek, jedlou sodu a zahradní vápno.

Krok č. 8. Opláchněte neutralizátor kyselin

K opláchnutí neutralizátoru kyseliny můžete použít zahradní hadici. Odstraňte neutralizátor kyseliny kartáčem a pokračujte v procesu, dokud nebude zcela odstraněn. Pro kontrolu kyselosti můžete pro jistotu použít pH proužek. Pokud má váš beton malé otvory od tlakové myčky, můžete nalít trochu cementu a povrch vyrovnat. Poté nechte zaschnout.

It’s A Wrap!

Ošetření poškozeného betonu tlakovou myčkou není těžké. Na povrch můžete buď leptat kyselinou, nebo nalít cement. Nyní již není problém s opravou poškozeného betonu z tlakové myčky.