Jak vyměnit termočlánek na ohřívači teplé vody? 6 snadných kroků!

Zajímá vás, jak vyměnit termočlánek na ohřívači teplé vody? Výměna termočlánku vyžaduje několik kroků, včetně; odstranění krytu panelu, odpojení regulačního ventilu, odstranění termočlánku, instalace nového termočlánku a obnovení systému.

Vadný termočlánek je s největší pravděpodobností na vině kontrolky na ohřívači vody, která nezůstane svítit. Pokud kontrolka zhasne, termočlánek vypne plyn. Je to prostě malý kousek hadičky, který spojuje pilota a regulátor plynu.

V tomto případě byl zdrojem problému termočlánek, který jsme okamžitě identifikovali a vyměnili. Tento článek shrnul, jak jsme problém vyřešili a okamžitě vyměnili termočlánek, abychom se vyhnuli kontaktu s instalatérem. Oprava termočlánku ohřívače vody je jednoduchá, pokud máte odpovídající odborné znalosti. Takže bez dalších okolků můžeme začít!

Kroky pro výměnu termočlánku na ohřívači vody

Jakmile se ujistíte, že je vadný, je nutné vyměnit termočlánek na ohřívači vody. Technika výměny každého systému se mírně liší, ale projdeme si rozdíly. Níže jsme diskutovali o tom, jak vyměnit termočlánek na ohřívači teplé vody.

Krok č. 1. Zjistěte kryt panelu

Před uvedením do provozu je důležité vypnout plynový regulační ventil ohřívače e. Ať už používáte elektronické zapalování nebo stojícího pilota, postup je podobný. Uzavírací ventil hlavního přívodního plynového potrubí musí být nyní uzavřen. Pokud máte stojící zapalovací hořák, začněte odstraňovat krycí panel, abyste odkryli sestavu hořáku. Pokud máte elektronické zapalování, budete muset odpojit krycí panel rozdělovače sestavy hořáku. Demontujte šrouby, které drží horní desku rozdělovače na místě.

Mohou to být matice, šrouby nebo dokonce přizpůsobené spojovací prvky, v závislosti na výrobci. Po odstranění matic sejměte trubici zásobníku hořáku. Rozdělovač, pilotní trubice a obvody termočlánku by měly být opatrně vytlačeny. Pokud jsou rozdělovače a kusy hořáků vyjmuty z procesu spalování hořáku, mohou se poškodit vnitřní součásti. Pokud se to rychle neuvolní, podívejte se kolem spodní části na další šrouby.

Krok č. 2. Demontujte regulační ventil

Nyní je čas odpojit regulační ventil; odstranění regulačního ventilu z termočlánku ohřívače vyžaduje nastavitelný klíč. Musí být také odpojena přívodní trubice hlavního hořáku a přívodní vedení zapalovacího hořáku. Pokud používáte elektronické zapalování, musíte také odpojit vodič od piezo zapalovače.

Krok č. 3. Odstraňte termočlánek

Jakmile odstraníte regulační ventil, můžete snadno vyjmout termočlánek na vašem ohřívači vody. Chcete-li vyměnit vadný termočlánek, musíte tento nefunkční termočlánek vyjmout z montážního držáku, na kterém je po vyjmutí sestavy hořáku. Začněte dávat pozor, abyste nepoškodili žádnou ze součástí. Budete muset odpojit termočlánek přes těsnění průchodky, abyste jej zcela odstranili z elektronického zapalovacího systému.

Krok č. 4. Vyměňte nový termočlánek

No, můžete umístit svůj nový termočlánek na místo. To se mění v závislosti na vašem systému, takže se podívejme blíže:

Termočlánek musíte připevnit do montážního držáku, včetně systému stojícího pilota nebo elektronického zapalování. Jemně jej zatlačte na místo, dokud nezapadne na místo. Nastavte termočlánek tak, aby zapalovací plamen byl asi 1/2 palce od konce termočlánku. Ve spalovací komoře hořáku musí být sestava hořáku znovu smontována. Znovu zkontrolujte, zda je na správném místě. Pro elektronické zapalování je také nutné těsnění kolem horní desky rozdělovače. Musíte použít podobný, který je stále ve skvělém stavu. Vyměňte jej, pokud se zdá, že je rozbitý nebo starý.

Krok č. 5. Znovu připojte regulační ventil plynu

Nejprve připojte plynový regulační ventil k přívodním trubicím hořáku, zapalovacímu světlu a termočlánku. Zkontrolujte, zda je termočlánek jen o čtvrtinu otáčky těsnější než utažený rukou. Pokud používáte elektronické zapalování, budete muset znovu připojit také Piezo zapalovač. Po otevření uzavíracího ventilu plynu nastavte plynový regulační ventil na „Zapnuto“. Pokud máte instalaci stojícího pilota, musíte zapálit pilot při zapínání plynového regulačního ventilu. Termostaticky nastavte požadovanou teplotu.

Krok #6. Zkontrolujte, zda nedochází k úniku plynu

Při práci s takovým plynovým ohřívačem vody je důležité zajistit, aby nedocházelo k únikům. Použití takové kombinace roztoku mýdla a vody je nejlepším přístupem k testování. Při nanášení mýdlové kapaliny na všechny armatury zkontrolujte, zda nejsou vzduchové bubliny. Znovu zkontrolujte & zajistěte všechna připojení, pokud uvidíte únikové bubliny. Opětovnou kontrolou se ujistěte, že nedochází k úniku. Pokud si všimnete jakéhokoli úniku plynu, okamžitě vypněte plyn, aby nedošlo k poškození. Může být také dobré si přečíst, jak dlouho vydrží ohřívač teplé vody.

It’s A Wrap!

Doufáme, že čtení tohoto článku je pro vás jen zábavou a po jeho přečtení všichni lépe pochopíte, jak vyměnit termočlánek na ohřívači teplé vody. Výše jsme probrali šest rychlých a snadných kroků, které vám pomohou přeměnit váš mizerný termočlánek na nový. Kdykoli měníte termočlánek, musíte si koupit ten, který je podobný vašemu předchozímu termočlánku. Neváhejte znát i tyto věci; přečtěte si o tom, jak otestovat termostat ohřívače vody a kolik gpm pro ohřívač vody bez nádrže. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi!