Jak opravit načasování šicího stroje: 2 běžné důvody

Jak opravit načasování šicího stroje, se můžete naučit kontrolou dvou oblastí. Tento článek nejprve probere problémy s jehlou, nití a háčkem. Za druhé, budete také znát příznaky problémů s načasováním na šicím stroji.

Vlastníte konkrétní značku šicího stroje? Můžete si také přečíst našeho průvodce, jak opravit načasování na šicím stroji Singer. Kromě toho si v našem blogu prohlédněte další opravy šicích strojů.

Jak si sami opravit načasování na šicím stroji

Zkontrolujte jehlu a nit

Načasování vašeho šicího stroje může být ovlivněno, pokud je vaše jehla poškozená. Mělo by být ostré, rovné a navíc obě strany jehly musí být nainstalovány bezpečně a pevně. A pokud s těmito faktory nejsou žádné problémy, zkuste zkontrolovat výšku lišty jehly a řiďte se doporučením z příručky k šicímu stroji.

Chcete -li opravit načasování šicího stroje pomocí jehly a nitě, v případě potřeby jehlu vyměňte a ujistěte se, že používáte správný materiál a je kompatibilní s nití. Pokud jde o výšku tyče jehly, postupujte podle manuálu a upravte ji na doporučenou výšku. Můžete si také přečíst tuto příručku o tom, jak vložit jehlu do šicího stroje pro vše, co souvisí s instalací jehly.

Zkontrolujte háček

Problémy s časováním šicího stroje mohou být z nesynchronizovaných interních mechanismů. Chcete -li tento problém otestovat, můžete otevřít spínací desku a pohybem ručního kola zjistit, zda se nit bez problémů zahákne do látky. Kromě toho neuvidíte háček procházet okem jehly nebo je načasování špatné. A nakonec chcete vidět otáčení háku šicího stroje, protože ve směru hodinových ručiček znamená, že byste měli jehlu nastavit na pravou a levou stranu, pokud se otáčí proti směru hodinových ručiček.

Chcete -li vyřešit problém s načasováním šicího stroje pomocí háčku, nahlédněte do příručky svého modelu a nastavte jehelní tyč na nejnižší úroveň. Pomocí ručního kola také povolíte převody. Když jsou tyto mechanismy na svém místě, můžete nastavit jehlu a háček na správnou vzdálenost.

Jak upravit časování šicího stroje

Pokud jehla vždy zachycuje háčkem nebo pouzdrem cívky, je třeba upravit časování šicího stroje. Také je chyba v časování šicího stroje, pokud má tendenci vynechat stehy. Zde je to, co můžete udělat pro resetování časování šicího stroje:

 • Vyměňte jehlu šicího stroje za novou
 • Odstraňte nit, pouzdro cívky, jehlovou desku a podavač pro snadnější přístup
 • Nastavte jednotku na rovný steh s jehlou uprostřed
 • Otáčením ručního kola nastavte jehlu a zastavte ji, když je asi o palec vyšší než nejnižší poloha
 • Uvolněte hákové soukolí a háček otočte stejným směrem, jakým by běžel šicí stroj
 • Jehla musí být vedle špičky háčku a její oko je těsně pod ní
 • Upravte časování podávání po resetování časování jehly
 • Pokud chcete více způsobů údržby jednotky, přečtěte si náš návod, jak opravit šicí stroj, a to rychle. Měl by udržovat stroj v chodu hladce a vyhnout se předčasnému zhoršení kvality.

  Jak poznám, že je na mém šicím stroji vypnuté načasování?

  Načasování je na vašem šicím stroji vypnuté, když stehy nevypadají rovnoměrně a stroj nemůže nabrat nit z cívky. Můžete také vyzkoušet svůj šicí stroj a ověřit, zda je vypnuté načasování. V tomto testu zkontrolujete zarovnání jehly a háku:

 • Sejměte spodní kryt, spínací desku a pouzdro cívky
 • Držte jehlu se závitem a otáčejte ručním kolem
 • Zkontrolujte, zda závěsný hák bez problémů zachycuje vlákno
 • Další metodou je spuštění jehly do nejnižší polohy a její zvednutí na 3/32 palce
 • Zkontrolujte, zda je kyvadlový háček nad okem jehly
 • Kolik stojí oprava časování na šicím stroji?

  Můžete očekávat, že utratíte více než 50 $ za opravu vašeho šicího stroje profesionálem. To zahrnuje vyladění, například opravu načasování, pokud diskutované metody nefungovaly, když jste je udělali sami. Pokud si nejste jisti opravou jednotky, je nejlepší ji svěřit odborníkovi, aby nedošlo ke zhoršení dalších škod.

  Co způsobuje, že se šicí stroj dostane mimo čas?

  Váš šicí stroj může mít problémy s časováním kvůli nesprávně zarovnaným nebo špatně nainstalovaným dílům. Nahromadění nečistot ovlivní také šicí stroj. Udělejte si proto, prosím, ze zvyku vždy kontrolovat vaši jednotku.

  Některé problémy nemusí být důvodem ani k návštěvě obchodu. Místo toho zvažte důkladnou kontrolu svého stroje a přeinstalování některých dílů. Hluboké čištění a olejování na základě jeho manuálu může také pomoci obnovit jeho výkon.

  Závěr

  Byl tento článek užitečný? Právě jsme diskutovali o tom, jak opravit načasování šicího stroje pomocí jehly a nitě a háčku. Kontrola těchto oblastí může odhalit problémy s načasováním a jejich úpravou lze načasování opravit.

  Můžete si také přečíst tento článek o tom, jak šicí stroj funguje. Pomůže vám porozumět mechanismu zařízení a diagnostikovat problémy.