Kdy fotíš těhotenské fotky? Přečti si tohle!

Kdy děláš těhotenské fotky? Těhotenské fotografie je nejlepší udělat mezi 33-34 týdnem těhotenství, v závislosti na tom, jak vaše bříško roste. V tuto chvíli ve hře byste měli ukazovat jen trochu!

Těhotenské portréty doporučujeme dělat kolem 34. nebo 35. týdne věku, abyste se přiblížili hranici 36. týdne a dítě ještě nebylo příliš malé na focení. Pamatujte také, že pokud věci nepůjdou podle plánu s načasováním, můžete vždy počkat, až se dítě narodí!

Dítě může přijít brzy (což mnozí dělají), což znamená, že je lepší pozdě, než nikdy nebrat tyto zvláštní životní okamžiky zachycené navždy.

Budete také chtít dávat pozor, až vám hrbol začne vykukovat přes vršek našich šatů – rádi máme na fotkách zakryté některé části těla, takže vám dáme vědět, až bude čas zmenšit velikost.

Jak je systém placené rodičovské dovolené financován?

Federální vláda se zavázala financovat systém placené rodičovské dovolené (PPLS) zvýšením daní. Zpočátku to bylo oznámeno jako dočasná daň pro největší australské společnosti; nyní však existují plány na roční strop ve výši 500 milionů dolarů ročně.

Peníze získané z daně budou použity na financování náhradních mezd v rámci PPLS a také na další výhody, jako jsou penzijní příspěvky během období dovolené.

Můžete jít na nemocenskou ihned po mateřské dovolené?

Zákon o rodinné a zdravotní dovolené (FMLA) poskytuje zaměstnancům, kteří dokončili alespoň 12 měsíců zaměstnání, až dvanáct týdnů neplaceného volna z důvodu vážného zdravotního stavu, který postihuje je nebo blízkého člena rodiny.

FMLA je použitelná pro všechny veřejné agentury, místní vzdělávací agentury, školy a zaměstnavatele v soukromém i státním sektoru ve Spojených státech. Platí také pouze v případě, že zaměstnavatel má více než 50 zaměstnanců pracujících v okruhu 75 mil od jeho pracoviště.

Co se stane, když se po mateřské dovolené nevrátím do práce NHS?

Pokud se vůbec nevrátíte do práce nebo se vaše zaměstnání liší od toho, které jste vykonávali dříve, bude se ze zákona předpokládat, že jste se odhlásili ze systémů SMP a mateřských příspěvků (MA).

Pokud se vás to týká, měli byste neprodleně kontaktovat Jobcentre Plus, protože mohou stále platit některé zákonné dávky v nemoci (SSP). Váš zaměstnavatel může požadovat lékařské potvrzení – to musí pocházet od vašeho praktického lékaře.

Pokud je ve vaší smlouvě uvedeno, že nemocenská začne vyplácet až čtyři týdny po nástupu do práce, pak tato podmínka zůstává v platnosti, i když nárok na peněžitou pomoc v mateřství zanikl. To může způsobit problémy, pokud není možný předčasný návrat do práce.

Na jaké dávky mám nárok, pokud se po mateřské dovolené nevrátím do práce?

Pokud jste na mateřské dovolené a rozhodnete se nevrátit se do práce pro svého zaměstnavatele, nemáte nárok na žádnou z následujících výhod:

Zákonná mateřská mzda (SMP) – pokud jste byla před odchodem na mateřskou dovolenou bez nároku na výplatu.

Dodatečná otcovská dovolená nebo sdílená rodičovská dovolená – to platí pouze v případě, že váš partner již měl nárok na jeden nebo více z těchto typů placené rodičovské dovolené ze svého zaměstnání.

Mohu podat výpověď na mateřské dovolené?

Když jste na mateřské dovolené, vaše smlouva se společností stále platí. To znamená, že když se po porodu vrátíte do práce, bude se od vás očekávat, že začnete ihned znovu pracovat nebo dáte výpověď, pokud tak nebudete moci.

Pokud se však okolnosti změní a vy se nebudete moci vrátit, může to mít vliv na to, zda má zaměstnavatel důvody k výpovědi či nikoli.

Je důležité, aby tyto změny bylo možné prokázat, jinak byste proti nim mohli podniknout právní kroky, pokud by byly zamítnuty bez ospravedlnitelného důvodu. Zaměstnavatelé však nemohou jednoduše přinutit zaměstnance, aby se vrátili do jejich role během porodní dovolené, pokud dali přiměřené upozornění (pokud je to možné).

Musíte si však být vědomi toho, že pokud zaměstnanec dá výpověď déle než jeden měsíc a odejde méně než šest měsíců po svém návratu, zaměstnavatelé mohou získat zpět veškeré zákonné platby, které zaplatil.

Zaměstnavatelé také nemohou zaměstnance nutit, aby si během svého volna vzali placenou dovolenou za kalendářní rok, protože by to bylo považováno za nespravedlivé propuštění, pokud by se zaměstnanec rozhodl nevrátit se zpět. Pokud děláte to, co je pro vaše dítě nejlepší, mělo by to nakonec dopadnout dobře!

Kdy musím práci říct o mateřské dovolené?

Pokud víte, že jste těhotná, budete muset co nejdříve informovat svého zaměstnavatele. Poté mohou provést příslušná opatření, kdy nastoupíte na mateřskou dovolenou a/nebo vyplácet jakékoli další dávky, které mohou být relevantní, jako je služební auto nebo zdravotní pojištění.

Před odchodem na mateřskou dovolenou byste je také měli upozornit alespoň 30 dní předem, aby měli čas naplánovat vaši náhradu a zajistit, aby všechny ostatní práce v oddělení pokračovaly bez problémů.

V současné době většina společností nabízí zaměstnancům flexibilní pracovní dobu, která matkám umožňuje pracovat z domova dva dny v týdnu po návratu z mateřské dovolené – to je věc, kterou zaměstnavatelé často vyžadují, aby byla uvedena v pracovní smlouvě, i když mnoho žen to tam stejně chce mít!

Některé společnosti nyní navíc žádají novopečené rodiče, aby do sedmi dnů poskytli svému zaměstnavateli kopii rodného listu. To pomáhá zajistit, že dostanete zaplaceno za celou mateřskou dovolenou, a umožní jim to sledovat, kolik týdnů zbývá, pokaždé, když zaplatí svůj plat.