Jak opravit dvířka sušičky, která se nezavírají? 3 snadné kroky!

Víte, jak opravit dvířka sušičky, která se nezavírají? Pokud ještě ne. Pak jste na správném místě. Jsme tu, abychom vám pomohli. Tento problém můžete vyřešit čištěním nečistot na dveřích, kontrolou západky dveří, pantu nebo pružiny.

Když dojde na potřeby údržby sušičky, dvířka sušičky jsou vždy to poslední, co vás napadne. Navzdory mnoha zvyklostem je však západka dvířek sušičky typická pro mnoho prvků zařízení, které se časem zhoršují.

Během procesu může být obtížné zavřít dvířka sušičky nebo je zavřít či otevřít. Naštěstí je to jednoduchý úkol opravit dvířka sušičky. Pokud vás tedy tento článek zaujal a chcete se dozvědět více, přečtěte si článek na konci. Níže jsme probrali důvody a řešení tohoto problému. Pojďme se podrobně podívat na to, jak opravit dvířka sušičky, která se nezavírají.

Kroky k opravě dvířek sušičky, která se nedají zavřít

Přestaňte více přemýšlet o tom, jak opravit dvířka sušičky, která se nezavírají. Níže jsme podrobně probrali, jak tento problém vyřešit. Níže uvádíme důvody, proč se dveře nezavírají správně a jak tyto problémy vyřešit. Pojďme začít!

Krok č. 1. Západka na dveřích

Nějaký malý háček ve středu dveří se nazývá západka dveří sušičky. Ten se zasune do hákové části připevněné ke stroji v přední části otvoru a zavře jeho dvířka. Tyto dvě součásti musí správně zapadnout, aby zůstaly dvířka sušičky zavřená, když je sušička v provozu. Kromě toho se některé nebo všechny tyto části mohou ohnout nebo prodloužit, což umožní uzavření nebo otevření dveří sušičky v důsledku ztráty přilnavosti.

Otevřete na několik okamžiků, abyste zjistili, zda není rozbitá západka dveří, a zkontrolujte, zda nezabouchla z polohy, když jsou úplně zavřené. Pokud to selže, můžete díly jednoduše vyměnit. Povolte matice podél okraje dveří a vyměňte každou sekci. Chcete-li se dostat přes západku, odpojte zadní nebo přední panel.

Zatlačte a odpojte rozbitou západku dveří a poté ji vyměňte za novější kus. Ujistěte se, že jste utáhli všechny matice po celém obvodu dveří.

Krok č. 2. Poškozené panty

Sušička nacpaná těžkým, pestrobarevným oblečením je také důvodem tohoto problému. Nadměrné používání může způsobit, že se panty dvířek sušičky vychylují z místa. Větší zatížení otevřených předních dvířek vede k tomu, že panty vaší sušičky jsou obvykle ohnuté z naší formy, proto je moudré dbát pokynů svého staršího a vyhýbat se sezení na těchto dvířkách sušičky.

To není vždy snadné rozpoznat, pokud se zdá, že je na vině pant sušičky. Pokuste se zvednout dvířka a soustředit se na místo, kde se dvířka sušičky napnou. Pokračujte v technice při zavírání, i když se snadno odemkne.

Někdy bylo tření pociťováno jen v okamžiku, kdy se dvířka sušičky chystala zavřít nebo úplně zavřít; otvor však stále nezůstane zavřený. Odstraňte několik matic, pokud máte pocit, že panty způsobují potíže. Váš pant může být vysoce flexibilní, kdykoli se povolí matice. Pant byl pravděpodobně seřízen, pokud se dveře náhle otevřou a zavřou správně.

Před výměnou závěsů stroj opatrně odpojte. Následující postup se liší v závislosti na typu sušičky. Je to tak jednoduché, že uvolníte panty ze dveří a nainstalujete je s novými, zejména těmi, které se otevíraly směrem dopředu. Na obou stranách dveří bude pant, který se v horní části klopí. Chcete-li se k nim dostat, budete muset sejmout horní panel sušičky a odpojit kabely tlačítek dveří. Poté odpojte přední panel sušičky. Poté sejměte přední dvířka sušičky z držáku.

Vyjměte všechny problematické závěsy sušičky a poté je vyměňte za nové. Znovu sestavte sušičky v opačném směru, začněte opětovným připevněním dvířek vedle předního panelu, nakonec připojte kabel dvířek a připevněte jeho víko.

Krok č. 3. Pružina dveří

Dalším důvodem tohoto problému je pružina dveří sušičky. Opakujte podobný postup s panty dvířek sušičky, abyste zjistili, zda nejsou všechny opotřebované nebo poškozené. Tyto pružiny jsou spojeny s panty a mohou způsobit problémy. Zkuste odinstalovat pružiny a poté vyměnit poškozenou pružinu za značkovou, až budou zodpovědné.

Dvířka sušičky však mohou z různých důvodů viset. Ladění může obecně určit problém. Pomocí jednoduchých zařízení můžete tento problém vyřešit sami doma. Můžete si také přečíst o 5 nejčastějších problémech se sušičkou a jejich řešení.

It’s A Wrap!

Doufali jsme, že čtení tohoto článku je pro vás jen zábava, a po jeho přečtení se všichni naučíte, jak opravit dvířka sušičky, která se nezavírají. Výše jsme uvedli tři běžné důvody, proč k tomuto problému dochází. Také z těchto důvodů jsme sepsali nápravu. Přečtěte si pozorně všechny řádky. Zjistěte odpověď na své otázky: jak opravit sušičku LG, která nehřeje, a jak ze sušičky dostat pastelky.